Drobečková navigace

Úvod > Obec > Fotogalerie > Fotogalerie - původní > Archiv 2008 > Výstava ZO ČSZ

Výstava ZO ČSZ

Výstava výpěstků členů místní organizace ČSZ a jejich přátel.

„PŘEDVÁNOČNÍ ŘETOVSKÝ JARMARK“

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Řetová ve spolupráci s Obecním úřadem, ZŠ a MŠ v Řetové, zorganizovali na sobotu, 22. listopadu 2008, „Předvánoční Řetovský jarmak“.
Součástí „jarmarku“ byla výstava výpěstků nejen členů naší ZO, ale i jejich příznivců, spojená s ochutnávkou některých exponátů. Zpestřením pro návštěvníky byla výtvarná soutěž dětí MŠ a ZŠ v Řetové s tématy „Příroda“ a „Vánoce“ . Návštěvníci hlasovali prostřednictvím lístků s čísly výtvorů , které se jim nejvíce líbily. Všechny děti, které se soutěže zúčastnily dostaly malou čokoládovou odměnu a 5 výtvorů žáků ZŠ a 3 výtvory dětí z MŠ s nejvyššími počty hlasů bylo oceněno velkými čokoládami.
Návštěvníci, kteří na náš „jarmark“ přišli i přes nepřízeň počasí, nemuseli svého rozhodnutí nikterak litovat. Měli jsme pro ně připraveny ukázky řemesel a výtvarných technik. Paličkovanou krajku předváděla Dana Benešová a pletení z pedigu Lenka Elblová. Obě přímo před očima návštěvníků tvořily svá díla, která si příchozí mohli koupit. Také krásné práce z patchworku, které nám na výstavu zapůjčil spolek žen z České Třebové, stály za obdiv návštěvníků. A perníky Báry Šaškové ?, … ty neměly chybu. Nejenže byly krásně nazdobeny, ale byly okamžitě k jídlu. Recept na těsto i polevu byl pro zájemce k dispozici. To platí i o receptech na cukroví Ivy Mašínové a bezinkovém likéru Evy Uhlířové.
Všichni příchozí si mohli koupit svícínky, věnce, andílky, zvonečky ať už paličkované či z pedigu, ošatky, misky, šála z hedvábí, korálky, dekorativní stromečky a další výtvory šikovných ženských rukou, které chtěly svými dílky potěšit oko všech návštěvníků. A to se nám, myslím, opravdu povedlo!
Venku chumelilo a v kinosále zavládla nefalšovaná vánoční atmosféra, kterou ještě více zvýraznila vůně svařeného vína, grogu a horkého punče, které jsme mimo jiné, měli pro příchozí připraveny v rámci občerstvení. Bylo příjemné pozorovat návštěvníky, kteří si se skleničkou horkého punče prohlíželi fotogalerii Jiřího Kopeckého. Vystavené fotografie zachycovaly jak historii, tak i současnot a proměny naší obce. A že je ta naše vesnička a její okolí opravdu krásné, to jeho snímky jenom potvrzují. Fotogalerie - procházka obcí to jen dokazuje. Na úplném začátku, kdy jsme si pohrávali s myšlenkou uspořádat prodejní výstavu takovéhoto formátu, jsme měli velký strach, abychom to vůbec zvládli a neudělali si ostudu a také abychom měli lidem co nabídnout. Dnes už ale víme, že se nám náš první „PŘEDVÁNOČNÍ ŘETOVSKÝ JARMAK“ opravdu povedl a svědčí o tom i pochvalné zápisy příchozích do knihy návštěv. Velmi nás potěšil Váš kladný ohlas, děkujeme všem co přišli a Ti, kteří tam už z jakého – koliv důvodu nebyli, toho mohou jen litovat. Tak snad příště!

Za ZO ČZS Řetová
Eva Uhlířová

http://obecretova.rajce.idnes.cz/PREDVANOCNI_RETOVSKY_JARMARK_22._listopadu_2008/