Drobečková navigace

Úvod > Spolky a organizace > Stolní tenis

STOLNÍ TENIS ŘETOVÁ

Obě družstva dospělých i letos budou hrát obě nejvyšší okresní třídy. První polovina bude velmi náročná, protože oddíl bude ještě oslaben o dva výborné hráče.

D. Kovárovi končí hostování v Chocni v prosinci a ve stejnou dobu by se mněl vrátit L. Fišer z Anglie.

V loňském roce ukončil svoji aktivní kariéru dlouholetý výborný hrác TTC Ústí nad Orlicí a Sokola Řetová pan Vojtěch Bencz. Děkujeme za vzornou reprezentaci a přejeme mnoho dalších osobních úspěchů. Proto bude pro první tým nemožné bojovat o postup a musíme se soustředit pouze na udržení soutěže pro letošní sezonu. Druhý tým bude bojovat o udržení v druhé okresní třídě, kde bude letos ovšem velmi tvrdá konkurence.

Žáci v červnu letošního roku se účastnili tradičního GRAND PRIX v Ústí nad Orlicí. Někteří zde získávali své první zkušenosti a ostatní si vyzkoušeli jak se za rok zlepšili. Turnaje se mohou účastnit všechny kategorie mládeže včetně dorostu, společně žáci i žákyně. Celkem se uskutečnilo 5 turnajů a celkem se zde vystřídalo 99 hráčů nebo hráček. Nejlepšího umístení dosáhl L.Bureš na 31. míste. M. Stránský skoncil 50. Oba jsou ještě v kategorii mladších žáků, ale utkávali se se staršími soupeři takže je to velmi dobré umístení. Turnaje se dále zúčastnili jako nováčci Zdeněk a David Machovi, Šimek Jan, Rosslerová Monika.

Odbočím ješte od našeho oddílu a zmíním se o hráčce TTC Ústí nad Orlicí Báře Kapounové ze Řetůvky, která na tomto turnaji skončila 13., a přitom ješte patřila do kategorie nejmladších žákyň. V této kategorii patří k absolutní špičce v ČR. Nezbývá než popřát aby jí to takto vycházelo i nadále.

Letošní sezonu jsme zahájili tréninky 30.8. Tréninky probíhají úterý a pátek, nově také trénink žactva v pondělí. Souteže mužů začínají 20.9. a soutěž žactva až v říjnu.

Další novinky: V červnu se J. Fangl zůčastnil trenérského kursu a získal trenérskou licenci D. Dále jsme pomáhali pri organizaci dětského dne a spolupořádali pouťovou zábavu. Pro letošní rok jsme ješte mohli díky finanční podpoře naší obce nakoupit dresy pro naši mládež. V letošním roce dále budeme samozřejmě pořádat o vánočních svátcích turnaj NEREGISTROVANÝCH pro občany Řetové, Řetůvky i Přívratu.

Všichni jsou srdečně zváni.                                           

Stolní tenis

Oddíl stolního tenisu v naší obci má 3 družstva. Soutěže které hrajeme se chýlí ke konci a tak můžeme hodnotit, jak byla sezóna úspěšná.

Družstvo „A „  jako každoročně hraje nejvyšší okresní soutěž a má ty nejvyšší ambice. V první polovině soutěže se družstvo drželo na druhém místě okresní soutěže, což byl velký úspěch. Díky výkonům byl Dušan Kovář půjčen na hostování do Chocně do druhé krajské soutěže. L. Fišer v současnosti pracuje v zahraničí a také nemohl odehrát druhou část soutěže a to se muselo projevit na poklesu mužstva ze druhé příčky tabulky zatím na 6.místo. Do konce okresního přeboru ještě zbývají 2 zápasy.

Družstvo „B“ hraje druhou okresní třídu a hlavním cílem je záchrana v této soutěži. Po první polovině soutěže bylo družstvo na 10. příčce. Družstvu se podařilo udržet ve druhém okresním přeboru přesto, že mu odešli 2 hráči v průběhu sezóny a v polovině zápasů jsme nemohli nastoupit v nejlepší sestavě.

Obě družstva se zúčastňují na různých turnajích, a i když se říká že „samochvála smrdí“ , rád bych podotknul, že pokud naši hráči přijedou na nějaký turnaj, soupeři vědí, že jsme nepřijeli hrát „druhé housle“. Loňský ročník vánočního turnaje neregistrovaných z našeho údolí vyhráli Jiří Gloser a Lucka Kovářová.

Družstvo žáků se podařilo založit v roce 2006 a již v roce 2007 jsme je přihlásili do mistrovské soutěže. Po polovině soutěže jim patřila 8.  příčka a měli minimální ztrátu na páté místo. Vzhledem k tomu, že je to první sezóna, tak je to více než dobrý výsledek. Poslední kolo se sehraje 30.3.2008 na domácí půdě a pokud porazí tým Lanškrouna, mohlo by se posunout až na 7. pozici, což by byl v první sezóně dobrý počin.   Na okresním přeboru jednotlivců mladšího žactva získal bronz za čtyřhru M.Stránský. Mezi prvních 16 hráčů v jednotlivcích postoupil J.Rossler a Lukáš Bureš se dostal do finále útěchy.  Všichni se také zúčastnili krajského přeboru mladšího žactva. 

K  výchově družstva žáků i při našich trénincích nám velmi pomáhá robo-pong zakoupený obecním zastupitelstvem, který se při tréninku prakticky nezastaví a všichni na něm mají možnost intenzivně trénovat všechny druhy úderů. I vybavení  stoly se daří za podpory obecního úřadu stále zkvalitňovat. V tomto roce byl odsouhlasen nákup dalšího kvalitního stolu, čímž budeme moci pořádat 2 mistrovské zápasy žáků najednou  na čtyřech kvalitních stolech. Obecní úřad také přispívá na výdaje na míčky a na dopravu všech oddílů na turnaje a soutěže, za což bychom chtěli členům zastupitelstva obce poděkovat. I díky jejich podpoře a pomoci se nám snad i nadále bude dařit udržet si prestižní jméno v „ping-pongovém“ prostředí.

SEZONA STOLNÍHO TENISU ZAČÍNÁ

Rozlosováni mužů