Drobečková navigace

Úvod > Obec > Fotogalerie > Fotogalerie - původní > Archiv 2011 > Velikonoční výstava v Řetové 2011

Velikonoční výstava v Řetové 2011

 

V Řetové se konala 16.4.2011 velikonoční výstava.

   Letos poprvé se v místním kinosále konala Velikonoční výstava kraslic, aranžmá a všeho, co souvisí s jarem a Velikonocemi.  Sice jsme čekali větší zájem od  našich spoluobčanů, kteří dostali šanci předvést svá díla a výtvory na této výstavě, ale i tak se nakonec sešlo poměrně dost velmi pěkně zdobených kraslic, květinových aranží, ale i šitých, háčkovaných, drátovaných, pletených, malovaných, paličkovaných, omotávaných, pečených a co já vím jakých ještě… výrobků. Všem moc děkujeme za spolupráci. Bez vás, bychom tuto výstavu neuskutečnili.

     Děti z řetovské základní školy rovněž ukázaly, že mají moc šikovné ruce a jejich dílka byla opravdu povedená. Příchozí byli hned u vchodu do sálu uvítáni čtyřmi  krásnými „velikonočními“ králíčky a kozou. Pro navození dokonalé velikonoční atmosféry učil Libor Šimek všechny, co měli zájem, plést pomlázky. Petra Fišerová předváděla výrobu kraslic technikou omotávání. Katka Křížová, spolu s dětmi, vyráběly velikonoční zajíčky, jako dekoraci na svátečně vyzdobený stůl či parapet. Eva Uhlířová a Dana Benešová ukazovaly, jak se zdobí kraslice malované voskem. Zájemci o paličkování si mohli tuto techniku rovněž prohlédnout a někteří i na chvilku vyzkoušet, samozřejmě pod zkušeným dozorem paní Benešové,  jaké to je sednout si k herduli naplněné senem s množstvím zavěšených paliček a všude visících nitek. 

     Výstava se určitě nejvíc líbila dětem, protože si mohly všechny předváděné techniky zkusit samy a odnést si domů svá vlastnoručně vyrobená originální díla.  Věříme, že se příští rok zapojí více šikovných rukou …a v Řetové jich je spousta.

     Všichni, kteří jsme výstavu připravovali, jsme měli moc dobrý pocit při pohledu na rozesmáté dětské tváře a spokojené výrazy obličejů rodičů či ostatních příchozích, protože na nich bylo vidět, že jsou veselí a spokojení. To byla pro nás ta největší odměna a motivace na příští rok.

Foto z této akce najdete na níže uvedené internetové adrese.

                                                                                                                                  E.U.

 http://zahradkari-retova.rajce.idnes.cz/Velikonocni_vystava_v_Retove%2C_16._4._2011/

http://www.zahradkari-retova.cz