Drobečková navigace

Úvod > Obec > Fotogalerie > Fotogalerie - původní > Oslavy 50 let fotbalu v Řetové

Oslavy 50 let fotbalu v Řetové

Historie fotbalového oddílu.

Fotbalový oddíl Sokol Řetová byl založen na jaře roku 1962. O jeho založení se zasloužili Josef a František Pávkovi, Václav Hudec a Alois Bauer. A k těmto se později přidali ještě další fandové tohoto sportu Vladimír Tomáš, Jindra Šimek a Jiří Pávek.

Fotbalisté začali svou první sezónu na podzim r. 1962 pod vedením trenéra Jindry Šimka. Prvním předsedou se tehdy stal Josef Pávek.

První sezóna v soutěži byla zahájena na domácím hřišti se Sokolem Rudolfce. Naši své první mistrovské utkání vyhráli 1 : 0. První mistrovskou branku vstřelil Míla Záleský. Družstvo skončilo na 7 místě z 11 účastníků což byl veliký úspěch.

Od sezóny 1963 - 64 byla do soutěží přihlášena i družstva dorostu a žactva.

V roce 1965 bylo oddílu odebráno hřiště, které převzalo místní JZD. Fotbalisté hráli všechna utkání na hřišti soupeřů. Následující sezónu se nehrálo vůbec.

Tento stav se ale nelíbil nemnohým vyznavačům fotbalu a v roce 1967 byla svolána oddílová schůze, jejímž iniciátorem a organizátorem byl Václav Hudec. Dne 9. června 1967 se uskutečnila schůze za přítomnosti V. Hudce, B. Pilgra, V. Tomáše a M. Renčína a zástupci MNV včetně předsedy A. Voleského.

Zde bylo rozhodnuto o existenci fotbalového oddílu a výstavbě nového fotbalového hřiště. Toto bylo díky velkému úsilí předsedy oddílu Bohuslava Pilgra a Václava Hudce vybudováno za rekordní dobu jednoho roku a od sezóny 1968 - 69 se začalo hrát na vlastním hřišti.

 

V sezóně 1970 - 71 se probojovali do okresního přeboru. Dorost hrál pod vedením J. Koláře I. A třídu.

Od této doby se dá říci, že řetovský fotbal nabral obrátek a velice úspěšně bojoval v mistrovských soutěžích. V sezóně 1978 - 79 mužstvo postoupilo do I. B třídy, což bylo dosavadní maximum.

 Fotografie z oslav jsou níže

 http://obecretova.rajce.idnes.cz/50_let_fotbaloveho_oddilu_Sokola_Retova/#