(78.Nikieienko) (76.T.Bače)(71.Turek)

Bohunek Müller

(62.Berky)

Branky: 22., 24. a 36. Bohunek, 42.Pilgr, 82.T.Bače

Celý první poločas byli naši hráči rychlejší, fotbalovější a měli i více ze hry. Již v úvodních sedmi minutách si vytvořili čtyři stoprocentní šance, ale ani jednu se jim nepodařilo proměnit. Ve 14.minutě přišel trest (nedáš-dostaneš), kdy se po chybě ve středu hřiště a následném brejku, ocitl sám rudoltický útočník před naším gólmanem a dal na 0:1. Ve 22.minutě vyslal do sólového úniku dlouhým míčem Jakub Musil Tomáše Bohunka, ten si s nabídnutou šancí poradil a srovnal na 1:1. Ve 24.minutě unikl po křídle Müller, odcentroval a ve vápně nekrytý Bohunek nás poslal do vedení 2:1. Ve 36.minutě Bohunek vystřelil z asi 20 metrů na bránu a hostující obránce si míč nešťastně srazil do vlastní sítě, 3:1. Ve 42.minutě jsme po krásné kombinaci Müllera, Bohunka a Pilgra zvýšili na 4:1. Druhý poločas byl pro fotbalového labužníka nudný. Naši hráči, s vědomím dostatečného náskoku, hráli jen na udržení výsledku. Hosté se snažili s výsledkem něco udělat, ale prakticky se k ničemu nedostali. V 82.minutě uzavřel skóre na 5:1 hlavou Tomáš Bače, po ideálním centru Radka Müllera. Vítězství to bylo zasloužené, soupeře jsme předčili ve všech herních činnostech.

Příští neděli 20.10. od 15.hodin hrajeme v České Třebové s místím béčkem.

ŘETOVÁ – BRANDÝS n.O. 1 : 4 (0:1)

Gloser L.Bače Musil Ptáček

Volf Vencl Provazník Maier

(75.Nikieienko) (46.Berky)(46.T.Bače)

(69.Turek)

Branka: 88.Gloser

Podruhé se nám už lídra tabulky porazit nepodařilo. Podali jsme velmi špatný výkon s neuvěřitelným množstvím chyb. První půle byla vyrovnaná, jelikož hosté svou hrou také nijak neoslňovali. Ale ve 44.minutě se jim povedlo dát nám gól tzv. do šatny, po naší hrubé chybě na půli hřiště a následném brejku. Na začátku druhého poločasu, ve 48.minutě, nám naši víru ve vyrovnání srazil gól z volného přímého kopu. Další rána přišla v 53.minutě, opět po ztrátě míče a následném brejku – 3:0. V 85.minutě jsme inkasovali počtvrté a zase to byla ztráta, brejk a gól. V 88.minutě vstřelil čestný gól jediný hráč, který snesl parametry okresního přeboru Jirka Gloser, přesnou střelou z asi 25 metrů, která se odrazila od tyče do brány.

Omluva přítomným fanouškům za to, že se na takovou „holomajznu“ museli dívat. Doufáme, že si je udobříme lepším výkonem v příštím zápase, v neděli 13.10. od 15.00 hodin, opět v Mandl aréně, kde přivítáme mužstvo Rudoltic.

SRUBY – ŘETOVÁ  3 : 4 (2:1)

Volf L.Bače Musil Ptáček

(38.Gloser)

(80.Turek)

(86.Berky)

Branky: 40. a 71. Bohunek, 52.Vencl, 79.Maier

Cenný zisk tří bodů na hřišti lídra soutěže. Úvod utkání jsme nezachytili a už v 8.minutě inkasovali po nedůsledném bránění na hranici naší šestnáctky. Postupně se hra vyrovnala, ale v 38.minutě nám proklouzl v křídelním prostoru domácí hráč, přihrál do vápna, kde byl zcela volný útočník, jenž dorážel do prázdné brány – 2:0. Ve 40.minutě si Tomáš Bohunek našel dlouhý míč z naší obrany a po úniku po křídle, krásnou střelou z úhlu, snížil na 2:1. Celý druhý poločas jsme hráli zezadu a vyráželi do rychlých protiútoků. V 52.minutě vybojoval Bohunek míč v rohu hřiště soupeře, přihrál na hranici velkého vápna Lukáši Venclovi, který z první prostřelil domácího brankáře – 2:2. V 71.minutě vyslal po křídle Aleš Pilgr Bohunka, jenž se prodral přes obránce a opět ranou z těžkého úhlu nás poslal do vedení – 2:3. V 79.minutě utekl domácí obraně Míra Maier a přízemní střelou k zadní tyči zvýšil na 2:4. V 88.minutě zahrávali domácí, po našem hloupém faulu, volný přímý kop z asi 22 metrů a přesnou střelou do růžku Šilarovy branky snížili na konečných 3:4. Body to jsou zasloužené, hlavně díky tvrdé práci celého mužstva. Hodně nám pomohl svým výkonem brankář Víťa Šilar, který zneškodnil několik stoprocentních brankových příležitostí. Sportovně je však třeba přiznat, že domácí měli v zakončování svých šancí velkou smůlu, ale na to se historie neptá.

Potvrdit dobré výkony z předešlých dvou zápasů bychom měli v neděli 6.10. od 15.30 hodin, kdy přivítáme na Mandlu tým Brandýsa nad Orlicí.

Branky: 23., 25., 45. a 58.Bohunek, 27.Voleský, 48.Müller, 85.T.Bače

Nedělní gólová přestřelka v Mandl aréně vyzněla pro nás. Prvních patnáct minut zápasu jsme na hřišti prospali a logicky za to zaplatili dvěma góly ve 3. a 11.minutě po hrubkách v obraně. Mezi 15. až 20.minutou se hráči začali probouzet a k obratu zavelel ve 23.minutě T.Bohunek střelou z asi 25 metrů, která se otřela o břevno. Ve 25.minutě našel Provazník přihrávkou Bohunka, který sám před brankářem nezazmatkoval a vyrovnal na 2:2. Ve 27.minutě házel dlouhý aut do soupeřovy šestnáctky Bohunek a Roman Voleský hlavou zvýšil na 3:2. Ve 45.minutě si Tomáš Bohunek vybojoval na hostující obraně míč , obešel brankáře a z těžkého úhlu uzavřel stav poločasu na 4:2. Nejhezčí gól padl ve 48.minutě, kdy dlouhý míč z naší obrany si na prsa zpracoval Radek Müller a z otočky z asi 22 metrů „volejem“ vymetl pavučiny z horního růžku soupeřovy branky, 5:2. V 58.minutě využil nejaktivnější hráč na hřišti Tomáš Bohunek nešťastné rozehrávky hostující obrany a střelou k tyči zvýšil na 6:2. Ani po této brance mistrovští nesložili zbraně a bojovali dál s tím, že naši hráči značně polevili v aktivitě. To vyústilo v inkasovanou branku po chybě našeho obránce, 6:3. Nedůsledné bránění ve vlastním pokutovém území znamenalo další snížení stavu na 6:4. Hosty jsme zlomili až v 85.minutě, kdy vyslal centr do vápna Pepa Turek, míč si našel Tomáč Bače a hlavou uzavřel na konečných 7:4. Tři body zůstaly doma zaslouženě, ale čtyři obdržené branky jsou do příštích zápasů více než alarmující!!!!

V neděli 29.9. zajíždíme na horkou půdu do Srubů. Zápas začíná již v 15.hodin!

(46.Vaňous)

Špatný výkon na špatně připraveném trávníku nás stál tři body. Naši hráči nedokázali zopakovat dobrý výkon z předešlého kola, přestože proti sobě měli podstatně slabšího soupeře. V úvodu utkání jsme sice byli více na míči než domácí, ale po první inkasované brance jsme se jejich hře přizpůsobili a až do konce to byla bojovná „holomajzna“. První smolný gól jsme dostali v 31.minutě, po tečované střele z asi 25 metrů, která našemu brankáři změnila směr. Na 2:0 zvýšili domácí v druhé polovině po nedorozumění brankáře s obranou. V tomto utkání bylo vše špatně, ale nejvarovnějším je, že jsme si za celých devadesát minut nevytvořili ani jednu závažnější brankovou příležitost!!!!!!!!!!!

Proti Mistrovicím, se kterými hrajeme v neděli 22.9. od 16.hodin na domácí půdě, máme co zlepšovat a doufáme, že se na ně dokážeme dobře připravit, aby všechny tři body zůstaly doma.

Branky: 13.Voleský, 27.Vaňous, 39.Maier, 87.Pilgr

Bojovný výkon a konečně proměněné šance nám zajistily první vítězství. Ve 13.minutě, po postupném útoku, nacentroval Míra Maier míč před soupeřovu branku a Roman Voleský hlavou otevřel skóre. Ve 27.minutě vyslal dělovku z 30 metrů k tyči Vaňous a bylo to 2:0. Ve 35.minutě nám přálo štěstí, když hostující hráč sám před Šilarem těsně minul branku. V 39.minutě, po kombinaci Provazník – Müller a následném centru do šestnáctky soupeře, se přes dva obránce prosadil Míra Maier sám a zvýšil na 3:0. Vypadalo to, že je hotovo, ale hosté zdramatizovali utkání gólem do šatny ve 43.minutě z rohového kopu. Ve druhé půli byla hra vyrovnaná a soupeř šel za srovnáním stavu velmi houževnatě. Přečkali jsme dvě jejich stoprocentní šance, ve kterých se pozitivně předvedl Víťa Šilar. Rezignace hostů přišla až v 87.minutě, kdy ideální přihrávkou mezi dva obránce, našel Berky Aleše Pilgra a ten šel již na brankáře hostí sám, nezazmatkoval, položil si ho na zem, obešel a do prázdné brány upravil na konečných 4:1.

Z naší strany rychlá, obětavá a kombinační hra. Pokud budou mít hráči k následujícím zápasům stejný přístup, tak musíme sbírat body „jak na běžícím pásu“ . To se ukáže už v neděli 15.9. od 17.hodin v Sopotnici.

ŘETOVÁ – JEHNĚDÍ 0 : 1 n.p. (0:0)

Gloser L.Bače Bohunek Ptáček

(23.Volf)

(55.Müller) (89.Turek)

T.Bače Vašina

(77.Dostál)

Přehlídka neproměněných šancí, zvláště z naší strany. Úvodní pětiminutovka patřila hostům, ale dokázali jsme se z jejich tlaku vymanit a až do konce poločasu jsme měli více ze hry. Z naší zvýšené aktivity vzešly, bohužel, čtyři neproměněné stoprocentní šance. Soupeř si vypracoval jednu a to sólový únik, který Víťa Šilar zlikvidoval. Prvních třicet minut druhé půle se obraz hry nezměnil a opět jsme pohrdli čtyřmi vyloženými šancemi na gól. Posledních patnáct minut nám začaly docházet síly a my už tzv. „šlapali vodu“. Hosté nás uzamkli v prostoru u šestnáctky a snažili se utkání zvrátit ve svůj prospěch, ale k našemu štěstí z tohoto tlaku vytěžili jen v 88.minutě nastřelenou tyč. Zápas tudíž skončil bez branek a následný penaltový rozstřel jsme prohráli 10:11.  V lépe rozehraném utkání jsme nakonec byli rádi za remízu a jeden bod. Škoda promarněných šancí, na které jsme vyhráli 8:3, protože soupeř byl zase hratelný……

Sérii tří domácích utkání za sebou ukončíme v neděli 8.9., kdy od 16.hodin přivítáme tým z Albrechtic.

Branka: 60.T.Bače

Nudné utkání s minimem šancí. Nic pro fotbalového labužníka. Odehráli jsme špatné utkání. Je to stále dokola, špatný příjem míče, což má za následek nepřesnou přihrávku. Hráči se nenabízí do volných prostorů a spíše se schovávají, každý hraje jen, aby něco nezkazil, místo toho, aby něco vytvořil. První poločas nepřinesl nic, co by stálo za zmínku. Vše se odehrálo ve druhém poločase. V 60.minutě vyslal Míra Maier do rychlého brejku Tomáše Bačeho, který se s míčem protlačil přes dva obránce a přesnou a tvrdou střelou nás poslal do vedení. V 74.minutě tentýž hráč nedokázal sám, před poloprázdnou brankou soupeře, dostat míč, někde z prostoru malého vápna, za brankovou čáru. Za to přišel v 78.minutě trest, kdy se v chumlu nejlépe zorientoval hostující hráč a srovnal na 1:1. Pokud si naši hráči v hlavách nesrovnají nejen to, co obnáší fotbal, ale hlavně o čem je sport, tak se naše hra a ani výsledky nezmění.

V neděli 1.9. přivítáme na našem hřišti tým z Jehnědí. Zápas začíná v 16.hodin. Doufáme, že našim fanouškům tentokrát uděláme tříbodovou radost.

VERMĚŘOVICE – ŘETOVÁ  3 : 2 n.p. (0:0)

Volf Šimek Provazník Turek

Vašina Dostál

Branky: 65. a 73.Bohunek

Opět nás zklamalo proměňování šancí, což nás připravilo o dva body. Úvodních třicet minut jsme na hřišti dominovali a vytvořili si tři vyložené šance (sám na gólmana atd.). Velmi špatnému výkonu domácích jsme se však postupně začali přizpůsobovat a hra se vyrovnala. Naši hráči začali být s míčem zbrklí, což se projevovalo spoustou nepřesností. Přesto jsme se v 65.minutě dostali do vedení, když Radek Provazník vyslal dlouhým míčem do sólového úniku Tomáše Bohunka, který si již s domácím brankářem hravě poradil. Naše radost trvala pouhých šest minut, neboť jsme inkasovali z volného přímého kopu. V 73.minutě jsme se opět zaradovali, když poslal ideální centr do vápna nestárnoucí Jirka Gloser a s chutí hrající Bohunek z „voleje“ prostřelil gólmana. Po tomto gólu jako by se naši hráči báli o vítězství a zalezli před svoje pokutové území a pustili tím soupeře do tlaku, čímž si o vyrovnání vyloženě koledovali. A to nakonec také přišlo. V 79.minutě, po tvrdé střele z hranice šestnáctky, to bylo 2:2. Následný penaltový rozstřel jsme prohráli 4:2 a odvezli si tím pouze jeden bod. Je to velká škoda, protože soupeř byl skutečně hratelný a šancí jsme měli podstatně víc. Domácí, pokud se nemýlím, měli snad jen dvě a ty proměnili!!! P.S. Z jednadvaceti hráčů, které máme na soupisce pro letošní sezónu, se k zápasu dostavilo pouhých jedenáct !!!!!!!!

Další zápas odehrajeme v Mandl aréně v neděli 25.8. od 16.00 hodin proti Rybníku.

Branka: 22.T.Bače

První zápas v Okresním přeboru po šesti letech skončil zaslouženou prohrou. Dopouštíme se stále stejných chyb, pomalý přechod do útoku bez momentu překvapení, kdy se soupeř stačí zformovat do obranné fáze a my nakonec hrajeme do „plných“. Následuje ztráta míče a tím soupeře pouštíme do své otevřené obrany a z těchto situací inkasujeme. Alibistická hra, kdy se hráči bojí jít s míčem jeden na jednoho, čímž bychom se dostali do přečíslení, pasivita v hledání si volných prostorů pro příjem míče, otálení s přihrávkami a v neposlední řadě chybí osobní odvaha každého hráče „vzít to na sebe“! Do 16.minuty, kdy jsme inkasovali gól z brejku (viz výše), jsme byli aktivnější a nepouštěli hosty z jejich vlastní poloviny. Pak se hra vyrovnala a o šest minut později jsme srovnali na 1:1 Tomášem Bačem, který hlavou zužitkoval ideální centr Lukáše Vencla. Ve druhé půli jsme však už hráli jen „druhé housle“ a inkasovali dvakrát po našich hrubých chybách a následných rychlých protiútocích. Jestliže budeme i v následujících zápasech hrát takto bojácně a bez dostatečného sebevědomí, tak se budeme trápit i v „okrese“.

To se může ukázat již v sobotu 17.8. od 17.hodin na hřišti ve Verměřovicích.