Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Spolky > Fotbal - původní > Muži - výsledky a komentáře

Rozlosováni jarní části soutěže  2016-2017      

                                                MUŽI I.B TŘÍDA

       Výsledky          

                   

   www.facebook.com/fotbalretova                                  

http://fotbalretova.websnadno.cz/Muzi-vysledky.html  

 

                                                Muži výsledky                

                                      Mistrovská utkáni sezony 2017-2018   

                                   

                                                   

                                                   ÚSTÍ N.O. „B“ – ŘETOVÁ 3 : 0 (3:0)

 

  

Sestava: Šilar

L.Bače Sedláček Šimek Turek

(46.Holínka) (46.Pilgr)

Müller M.Voleský Flídr Vašina

(46.T.Bače)

Rufer Vaňous

Tentokrát naši hráči odvedli mnohem lepší práci, než v předešlém utkání, ale na body to přesto nestačilo. První půle byla vyrovnaná, i když domácí si vytvářeli více šancí. Do kolen nás srazil závěr poločasu, kdy jsme kupili jednu chybu za druhou a v rozmezí mezi 34. a 43.minutou soupeři darovali tři branky. Ve druhé půli jsme změnili rozestavění a hráli na tři útočníky a tři obránce. Tím jsme si vytvořili územní převahu i vyložené šance, ale ani z jedné se nepodařilo vstřelit gól. Našim hráčům není prakticky co vyčíst. Takticky si počínali dobře, nasazení tam bylo taky, ale chyb s míčem bylo příliš jak v obraně ( obdržené branky ), tak v přechodové fázi do útoku, včetně neproměněných šancí. Prostě míč je kulatý a neposlušný………..?!

V sobotu 26.5. od 16.00 hodin musíme zvládnout za tři body zápas v Těchoníně, který je stejně jako H.Újezd jistým sestupujícím.

 

 

 

                                                 ŘETOVÁ – H.ÚJEZD 1 : 2 (1:0)

 

 Sestava: Hůlka

L.Bače Sedláček Šimek Turek

(65.Holínka)(46.Rufer)

Pilgr M.Voleský Flídr Vašina

(69.Hanuš) (72.Šilar)

Müller Bohunek

Branka: 42.Bohunek

 Ostudná prohra na domácí půdě s posledním týmem, který za tři body nevyhrál ani jeden zápas za celou sezónu. Jeho výkon tomu odpovídal i tentokrát. Pohodlný až lajdácký výkon si vybral svoji daň v podobě ztráty tří bodů. Soupeř nehrál nic, tak jsme se mu přizpůsobili a nehráli také vůbec nic. Hosté z nic- nehraní vstřelili dvě branky, my pouze jednu. Prý bylo teplo a špatně se dýchalo!!!!!!!! První gól jsme inkasovali díky naší nešikovnosti a nedůrazu a druhý, dle tradice, z rohového kopu. Celý zápas se dá z naší strany shrnout do úsloví: CHCEŠ – NECHCEŠ!!!!!!! A to se ještě nechal v závěru nesmyslně vyloučit Tomáš Bohunek.

V neděli 20.5. od 17.00 hodin hrajeme v Ústí nad Orlicí proti místnímu

„B“ týmu. Tentokrát se ani neodvažuji naše fanoušky na tento zápas zvát.

 

 

                                                 MOR.TŘEBOVÁ – ŘETOVÁ 1 : 2 n.p. (0:1)

 

Sestava: Hůlka

L.Bače Sedláček Šimek Turek

R.Voleský M.Voleský Pilgr Vašina

(70.T.Bače) (78.Hanuš)

Bohunek Müller

(71.Holínka)

 

Branka: 15.Vašina

Penalty: Holínka, Šimek, M.Voleský, Müller

 První body po pěti zápasech. Utkání se hrálo za příjemného počasí, na výborně připraveném trávníku. Fyzicky velmi náročný zápas, kdy se hrálo nahoru dolů. Utkání bylo plné osobních soubojů, ale všechno v rámci fair play. Po první pětiminutovce, kdy nás domácí dostali pod tlak, jsme hru postupně začali vyrovnávat a byli i opticky lepší, s více šancemi. Nejvíce soupeře zlobil s chutí hrající Tomáš Bohunek. V 15.minutě vyslal průnikovou přihrávku mezi domácí beky Míra Voleský, nabíhající Bohunek přihrál do pokutového území Filipu Vašinovi a ten rozvlnil moravskotřebovskou síť ( ukázková akce, jak z učebnice moderního fotbalu ). Do konce poločasu, přes velkou snahu obou mužstev, zůstalo skóre 0:1. Celá druhá půle se odehrávala ve stejném duchu. V 52.minutě jsme však na útočné polovině hřiště ztratili míč, čehož domácí využili k rychlému protiútoku do naší otevřené obrany a vyrovnali na 1:1. Přestože jsme se o tři body rvali jako lvi, tak skóre už zůstalo nezměněné. Pochvala všem hráčům (domácí nevyjímaje) za bojovný výkon a pohledný fotbal, kdy si každý hráč musel sáhnout až na dno svých fyzických sil. V následném penaltovém rozstřelu se naši hráči pochlapili a vyhráli ho 4:2. Po více než měsíci tak mohli slavit vítězství.

V neděli 13.5. od 16.hodin přivítáme v Mandl aréně poslední tým tabulky Horní Újezd. Doufáme, že zlepšené výkony našich hráčů přilákají do ochozů hodně diváků a bude plný dům…….

 

                                                     JABLONNÉ N.O. – ŘETOVÁ 1 : 0 (1:0)

 

Sestava: Šilar

L.Bače Sedláček Šimek Provazník

(36.Vašina)

R.Voleský M.Voleský Vaňous Pilgr

(72.Turek) (76.Hůlka)

Müller Bohunek

(46.Rufer)

Do utkání jsme vstoupili dobře, byli aktivnější, rychlejší na míči a prvních dvacet minut nepustili domácí nejen do hry, ale ani na naši polovinu hřiště. Naši bezzubou aktivitu potrestal soupeř gólem z volného přímého kopu, když od břevna odražený míč dorazil do sítě nejlépe zorientovaný domácí hráč. Ve druhé půli se hra vyrovnala, i když v držení míče jsme byli lepší, ale jen po velké vápno domácích. Tam už jsme byli bezradní! V samém závěru utkání jsme měli dvakrát možnost srovnat skóre, ale štěstěna byla proti.

V úterý 8.5. zajíždíme do Moravské Třebové, kde je výkop v 16.hodin.

Že by už………?

 

 

                                                       Řetová - Dolní Újezd B 1:4 (0:2) 

 

                                

Sestava:        Šilar

L.Bače   Sedláček   Provazník    Vašina

(50.Šimek)                            (51.Holínka)

            Müller Flídr Hanuš Pilgr

Vaňous M.Voleský

(78.Turek)


branka: 63’ Radek Müller

Čtvrtý prohraný zápas v řadě!
Zasloužená ztráta tří bodů, přestože soupeř měl být hratelný, zvláště na domácí půdě. Dolnoújezdští byli jen o jedno místo v tabulce před námi s náskokem pouhých tří bodů. Od první minuty jsme tahali za kratší konec. Hosté byli aktivnější, ale hlavně rychlejší a ve všech herních činnostech lepší. Svým důrazným až agresivním celoplošným presinkem nás neustále nutili k chybám a nepustili nás po celých devadesát minut do hry. Všechny čtyři góly jsme inkasovali (darovali) po školáckých a samozřejmě soupeřem vynucených chybách. Jedinými světlými okamžiky byla Müllerova branka po parádním prohození míče mezi obránce Jardou Vaňousem v 63’. V 67’ ještě mohl vstřelit kontaktní gól Honza Holinka, který šel sám na hostujícího golmana, ale bohužel zklamal. Byl by to impuls ke srovnání skóre a přiblížení se k zisku alespoň jednoho bodu, ale asi by to ze sportovního hlediska nebylo spravedlivé. Hráčům chybí víra v sebe sama, větší vůle po vítězství a hlavně sportovní duch či sportovní hrdost. Sám hlavní rozhodčí po zápase v kuloárech prohlásil, že 
hodnější (odevzdanější) mužstvo dlouho neviděl. S tímto přístupem se 1.B. třída opravdu hrát nedá! Jediný kdo se nemusí stydět za svůj výkon je kapitán Standa Sedláček, který mimochodem prožívá báječné jaro.
Příští svátkem prodloužený víkend nás čekají dva venkovní a opět nelehké zápasy, a to v neděli 6.5. od 17:00 v Jablonném nad Orlicí a v úterý 8.5. v 16:00 odložený v Moravské Třebové. 
Tak uvidíme, jak se z těchto posledních čtyř prohraných utkání poučíme.

                                      

               

                                                    Králíky - Řetová 2:1 (1:0) 

branka: 68’ Roman Voleský

Třetí zápas po sobě jsme nebyli horším týmem, přesto jsme z těchto zápasů nevybojovali ani bod. Trápí násneproměňování šancí a inkasování laciných gólů. Jako by našim hráčům chybělo sebevědomí.
Soupeř začal lépe a dostal nás pod tlak. První gól jsme dostali v 11´ po výkopu domácího golmana, kdy jeho spoluhráč ve středu pole prodloužil míč hlavou za naši obranu, kam si naběhl domácí hráč a pokračoval již sám na našeho brankáře Šilara. Střelou k tyči tak otevřel skóre. Po této brance se naši hráči probrali a postupně hru vyrovnali a vytvářeli si územní převahu. Štěstí nám nepřálo ve 32´, kdy nastřelil tyč Radek Müller a o minutu později Vaňous.
Začátek druhé půle patřil opět domácím. Byli důraznější a lépe se pohybovali. V 58´ hasil průnik soupeře do našeho vápna Víťa Šilar za cenu faulu. Následovala penalta a bylo 2:0. Opět jsme museli inkasovat, aby se naši hoši dostali zpět do hry! V 58´ odcentroval míč před soupeřovu branku Tomáš Bače a Roman Voleský snížil na 2:1. Přes závěrečný dvacetiminutový tlak, kdy jsme si vytvořili tři tutovky, zůstal stav nezměněn a my bez bodu.
Reparát se pokusíme složit v neděli 29.4., kdy v 16:00 přivítáme na domácí půdě tým Dolního Újezu ,,B".

       

 

                                        Řetová - Zámrsk 1:2 (1:2)
branka: 20’ Míra Voleský

Důstojná prohra s prvním týmem tabulky a hlavním kandidátem na postup do 1.A třídy. Kořením utkání byla útočná hra obou týmů, což vzali za vděk všichni přítomní diváci. Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a po celou první půli měli překvapivě jak více ze hry, tak i více šancí. Paradoxem bylo, že po těchto pětačtyřiceti minutách bylo skóre 1:2. 
Ve 20’ poslal centrovaný míč do vápna hostí Radek Müller a Míra Voleský byl ve správnou chvíli na správném místě, čímž nás dostal do vedení 1:0. Hosté vyrovnali ve 32’, když jsme v našem pokutovém území nepokryli hlavičkujícího soupeře. Velké zklamání po obětavém výkonu přišlo v 38’. Po minele našeho obránce se míč dostal k hostujícímu útočníkovi, který už postupoval sám na bezmocného brankáře Šilara a skóre bylo 1:2. Ve druhé půli se hra vyrovnala a hráči obou týmů ještě přidali na bojovnosti. Hrálo se nahoru - dolů, nechyběli šance ani ostré zákroky z obou stran (chvílemi se i dost jiskřilo). Zkrátka zápas jak má být. Od 84’ jsme po vyloučení kapitána Standy Sedláčka za dvě žluté karty hráli v deseti hráčích. To už bylo prakticky nemožné proti tak kvalitnímu týmu skóre srovnat. Naše hráče je třeba pochválit, protože se opravdu vydali ze všech sil. Negativem byla ukvapenost při finálových přihrávkách a v zakončení. 
V sobotu 21.4. v 16:30 nás čeká další těžké utkání v Králíkách, odkud se nám ještě nepodařilo přivézt ani bod. Každá série jednou končí a tak to snad tentokrát zlomíme!

                                 

 

                                                   OPATOVEC – ŘETOVÁ 1 : 0 (1:0)

 

 

Sestava:           Šilar

Provazník Sedláček M.Voleský Turek

(71.Šimek)

Müller Flídr Pilgr Vašina

(64.R.Voleský)

Rufer Bohunek

(47.Holínka)

Bázlivý a ustrašený výkon celého mužstva. Každý hráč hrál jen tak, aby něco nezkazil, nikdo neudělal nic navíc – alibismus! První poločas jsme sice byli lepší v držení míče, ale žádnému hráči se do útočného rizika nechtělo, takže jsme ani jednou neohrozili domácí branku. Naopak jsme inkasovali ve 36.minutě z pokutového kopu. O dvě minuty později při nás stálo štěstí, když domácí kopali již druhou penaltu, ale míč šel nad bránu. Ve druhém poločase se držení míče vyrovnalo, ale šance si opět nevytvořilo ani jedno mužstvo. Ve 47.minutě musel zraněného Bohunka vystřídat Holínka a v 71.minutě se odporoučel ze hřiště s bolavým kolenem Provazník, na jehož místo nastoupil Šimek. V posledních deseti minutách jsme hráli vabank na tři obránce a tři útočníky a tím si vytvořili územní převahu. Ale ani to nepomohlo, abychom se alespoň jednou dostali ke střele mezi tyče soupeřovy branky! S tímto bázlivým herním projevem jsme na vítězství nebo zisk bodu nemohli ani pomyslet. Za celých devadesát minut nešla ani jedna střela mezi tyče opatovské branky!!! Omluva patří všem fanouškům ( a nebylo jich málo ), kteří za námi do Opatovce vážili cestu a my je zklamali nejen výsledkově, ale především herním projevem.

  V neděli 15.4. od 16.hodin nás čeká na domácím hřišti mimořádně těžký soupeř ze Zámrsku. Doufáme, že nás fanoušci nezavrhli a že zaplní tribuny v Mandl aréně do posledního místečka a poženou naše hráče za vítězstvím.           

 

 

                              ŘETOVÁ – LANŠKROUN „B“ 3 : 1 (0:0)

 

 

Sestava:     Šilar

Turek Provazník Šimek L.Bače

(46.M.Voleský)

Müller Flídr Pilgr Vašina

(64.T.Bače)

Vaňous Bohunek

(55.Rufer)

Branky: 61. a 70.Bohunek, 78.M.Voleský

Vstup do jarní části soutěže se nám na umělé trávě v Ústí bodově povedl, ale po herní stránce moc spokojeni být nemůžeme. Dopouštěli jsme se spousty nepřesností a špatných rozhodnutí v klíčových situacích. V první půli byla hra vyrovnaná a soupeř nás díky důslednému presinku nepouštěl do hry. V 31.minutě nás podržel, po celý zápas dobře chytající Víťa Šilar, když vychytal samostatný únik hostujícího útočníka. Ve druhé půli jsme se dostávali více do hry a byli nebezpečnějším týmem s větším množstvím šancí. V 61.minutě vyslal Rufer do křídelního úniku Müllera, po jehož centru do šestnáctky otevřel skóre Bohunek. V 70.monutě byl v soupeřově pokutovém území sražen aktivní Müller a následnou penaltu s přehledem proměnil Bohunek. O dvě minuty později se opět projevila naše slabina a inkasovali jsme po rohovém kopu. V 78.minutě se, po trestném kopu Flídra v lanškrounském vápně, nejlépe zorientoval Míra Voleský a zvýšil na konečných 3:1. V zápase jsme byli bojovnějším týmem a vytvořili si více šancí. Tudíž zisk tří bodů je zasloužený.

Příští zápas nás čeká v sobotu 7.4. od 16.00 hod. v Opatovci.