(75.Nikieienko)

Müller Berky

(62.Hanuš)

Branky: 25.Berky, 69.Vašina

Poslední domácí zápas v tomto ročníku jsme přivítali rezervu z Dolního Újezdu. V první půli jsme hráli aktivně a zaslouženě jsme od 25.minuty vedli 1:0 brankou Berkyho. Hostující gólman udržel svůj tým ve hře, když vychytal tutovku Müllera. Posléze ještě Tomáš Bače z dobré příležitosti střílel těsně nad. Druhou půli jsme nezačali špatně. Šanci Berkyho opět zneškodnil hostující brankář. Od 49.minuty jsme odehráli velmi slabou desetiminutovku. Nejdříve nám hosté orazítkovali břevno, ale už v 52.minutě, po volném přímém kopu, soupeř vyrovnal. O dvě minuty později to bylo 1:2, když se útočník Újezdu dostal „českou uličkou“ mezi beky a s nabídnutou šancí si poradil. V 60.minutě to bylo, po rohovém kopu, 1:3. V 69.minutě snížil Vašina, po učebnicové spolupráci s Tomáčem Bačem a Nikieienkem, na konečných 2:3. Hosté si konec zápasu již pohlídali a do žádné nebezpečné šance nás už nepustili.

Další a zároveň poslední zápas letošní sezóny a také poslední v I.B třídě, odehrajeme v sobotu 15.6. od 17.hodin v Moravské Třebové s jejich B-týmem.

ŘETOVÁ – OPATOVEC 0 : 1 n.p. (0:0)

Sestava: Vašina

Turek L.Bače Provazník Volf

T.Bače Pilgr Berky Maier

(81.Hanuš)

Müller Voleský

Bojovnost a hlavně větší sebevědomí nám zajistilo cenný bod s týmem, který je druhým nejlepším v jarní části soutěže. Vyrovnaný zápas se hrál na ostří nože a především v první půli nešetřil rozhodčí žlutými kartami. Obrannou fázi jsme odehráli prakticky bez výraznějších chyb, ale v útočné jsme byli opět bezradní a dělali zbytečné hlouposti. Obě mužstva příkladně napadala, čímž jedno druhému nenechávalo dostatek místa na hru a to se projevilo nedostatkem brankových příležitostí.Po bezbrankové remíze následovaly pokutové kopy, na které jsme, bohužel, prohráli 6:7.

Příští zápas hrajeme opět na domácí půdě a to proti Dolnímu Újezdu „B“. Výkop je v neděli 9.6. v 16.00 hod.

Debakl v Lanškrouně!!!

První půle byla z naší strany velmi špatná. Spousta nepřesností, ze kterých domácí vytěžili tři branky. Ve 24.minutě 1:0 po průniku naší obranou, v 35.minutě 2:0 po centru do vápna a ve 40.minutě 3:0 po přihrávce na naše malé vápno, kde jsme nechali zcela volného hráče a ten již dorážel do prázdné brány. Ve 42.minutě jsme snížili na 1:3 po ose Berky-Pilgr-Maier. Ve druhé půli jsme hru vyrovnali a vytvořili si tři vyložené šance, ale ani jedna neskončila gólem! Naopak v 69.minutě jsme inkasovali počtvrté po centru a následné hlavičce. V 72.minutě zvýšili domácí na 5:1 z pokutového kopu a v 74.minutě upravili na konečných 6:1 střelou z asi 18 metrů. V 78.minutě dostal červenou kartu Víťa Šilar, když fauloval lanškrounského hráče v samostatném úniku. Krajně nepovedený a duševně odevzdaný zápas bez jakéhokoli sportovního zaujetí. Proč asi ( to není těžké uhodnout )?

Příští utkání odehrajeme na domácím hřišti proti Opatovci v neděli 2.6.od 16.00 hodin.

ŘETOVÁ – TATENICE 1 : 4 (1:2)

L.Bače Vencl Bohunek Volf

Voleský Provazník Berky Maier

(64.Turek) (58.Gloser)(74.Nikieienko)

T.Bače Müller

Branka: 22.Maier

V utkání prvního s posledním se žádné překvapení nekonalo. Přestože hosté nebyli herně nijak výrazně lepší, tak výsledek jejich postavení v tabulce potvrdil. Prohrávali jsme již ve 3.minutě, když naše obrana nezachytila dlouhý míč na půlící čáře. Vyrovnali jsme ve 22.minutě po pěkné kombinaci na jeden dotek v křídelním prostoru a následném centru Müllera do vápna, kde si míč našel Maier a ten hlavou překonal gólmana hostí. Ve 42.minutě, po ztrátě míče ve středu pole, proklouzl tatenický hráč mezi naše stopery a zvýšil na 1:2. Ve druhé půli jsme se snažili výsledek zvrátit, ale tuto snahu nám narušilo v 73.minutě vyloučení Tomáše Bohunka za nesportovní chování. V deseti hráčích už byla šance na body minimální. V 80.minutě zvýšili hosté z rychlého protiútoku na 1:3 a v 88.minutě, po rohovém kopu, dokonali dílo na konečných 1:4. Přestože naši hráči předvedli sympatický a bojovný výkon, tak tři body bral soupeř.

V neděli 26.5. zajíždíme do Lanškrouna, kde je výkop v 17.hodin.

ŽICHLÍNEK – ŘETOVÁ  3 : 2 (2:1)

T.Bače Provazník Berky Maier
Müller Turek
(57.Hanuš)

Branky: 43. a 60. Müller

Za chladného a větrného počasí odehráli naši hráči velmi slušné utkání s mnoha šancemi, které se jim však nedařilo proměňovat a tak jsme nakonec odjeli bez bodu.  Domácí měli míč více na svých kopačkách, ale my jsme z pozorné obrany přecházeli do rychlých protiútoků a vytvářeli si velmi slibné brankové příležitosti, ve kterých jsme si však počínali neohrabaně a tudíž bez gólového efektu. Ve 25.minutě nám soupeř utekl po křídle, odcentroval  do vápna na volného spoluhráče a ten střelou k tyči otevřel skóre 1:0. Ve 40.minutě jsme z rychlého brejku inkasovali podruhé. Ve 43.minutě poslal vysoký balon na hranici velkého vápna domácích Berky, ten si na prsa zpracoval Radek Müller a pohotovou střelou snížil na 2:1. V 60.minutě unikl po křídle super rychlík Tomáš Bohunek, odcentroval do pokutového území a náš současně nejlepší kanonýr Müller tzv. „rybičkou“ vyrovnal. Parádní gól, jak z učebnice fotbalu. O dvě minuty později, po několika chybách, které začaly už v záložní řadě, se domácí dostali opět do vedení. V 74.minutě zahrál domácí hráč ve vlastním pokutovém území rukou, píšťalka rozhodčího však zůstala němá. Přesto se z této situace dal vytěžit gól, ale náš hráč přestal  na okamžik hrát a pak už bylo pozdě míč do prázdné branky dopravit. Hrát se prostě musí, dokud hru nezastaví hvizd rozhodčího! A to jsme promarnili skvělou šanci v 88.minutě, když jsme netrefili prázdnou branku z pouhých osmi metrů. Takže naše prohra byla díky všem promarněným šancím asi zasloužená.

V neděli 19.5. přivítáme na domácí půdě v Mandl aréně lídra tabulky Tatenice. Zápas začíná v 16.hodin.