T.Bače Flídr Pilgr Vašina

(53.Nikieienko)

Jiroušek Müller

Branka: 1.vlastní, 74.Vašina

Přestože jsme již v 1.minutě vedli 1:0 po rohovém kopu, když si hosté dali vlastní gól, tak nás to nijak moc nenakoplo. Už v 5.minutě bylo srovnáno, neboť naše obrana přestala hrát pro údajný ofsajd. Ve 26.minutě jsme inkasovali podruhé, střelou z velkého vápna. Ve 43.minutě hosté nastřelili břevno a na odražený míč nikdo z našich hráčů nereagoval, čehož využil soupeř ke snadné dorážce a bylo 1:3. V první minutě druhého poločasu, než se naši hráči rozkoukali, unikl lanškrounský hráč po křídle, naservíroval míč zcela volnému spoluhráči na hranici pokutového území a ten přesnou střelou překonal našeho gólmana. Nejsvětlejší chvilka utkání přišla v 74.minutě, když se po křídle doslova probil Denis Nikieienko, nacentroval do pokutového území soupeře, kde byl ve správnou chvíli na správném místě Filip Vašina a snížil na 2:4. V 77.minutě byl opět (již potřetí) hostující hráč zcela volný v našem velkém vápně a přesnou střelou zvýšil na konečných 2:5. V závěru jsme si vytvořili ještě tři „tutovky“, ale nic z toho nebylo. Soupeř to byl hratelný, ale naše nesoustředěnost, spousta hloupých chyb a neochota většiny hráčů udělat něco navíc, nás stála tři body.

V sobotu 20.10. zajíždíme do Opatovce, který se nachází na posledním místě tabulky. Zápas začíná v 15.hodin.

Branka: 74.Holínka

Další velmi nepovedený zápas s ostudným výsledkem! Domácí byli rychlejší na míči, agresivnější, vyhrávali osobní souboje a hýřili sebevědomím. Náš pohyb po hřišti byl naopak zmatený, málokdy jsme byli ve správnou chvíli na správném místě a když se k tomu přidají nepovedené přihrávky a příjem míče, tak to nemohlo dopadnout jinak. Až za stavu 7:0, soupeř s vidinou pohodlného brankového náskoku, polevil v aktivitě a my hru vyrovnali. Vytvořili jsme si čtyři vyložené šance, ale proměnili jen jedinou, po ose Jiroušek – Vašina – Holínka. Ovšem díky útočnější aktivitě jsme zapomínali n a zadní vrátka, čehož domácí využili ke vstřelení osmé branky.

Do dalšího zápasu, který odehrajeme v neděli 14.10. od 15.hodin na domácím hřišti s týmem Lanškrouna „B“, se pokusíme všechny nedostatky, které vyplavaly v tomto zápase na povrch, minimalizovat a porvat se o zisk tří bodů. Pomohou nám k tomu naši fanoušci, i když jsme je už tolikrát zklamali?

Branka: 42.Berky

I když jsme tentokrát nebyli horším týmem, tak na body to opět nestačilo. První desetiminutovku se nás hosté snažili přehrávat, ale jejich náporu jsme odolali a začali hru diktovat my. Byli jsme rychlejší, důraznější, dařila se nám přechodová fáze do útoku a ani v osobních soubojích jsme nezaostávali. Pak však přišla 34.minuta a v ní jsme naší nepozorností, až lajdáctvím, darovali soupeři dvě branky! První po nepokrytí hostujícího hráče v křídelním prostoru, který se následně dostal sám před Šilara a druhý po nedorozumění našich dvou obránců a tím i odevzdaném míči - gól zadarmo! Přesto jsme v iniciativě nepolevili a ve 42.minutě, po sólovém průniku, snížil na 1:2 s chutí hrající Berky. Ve druhé půli jsme byli opět aktivnější, ale vyrovnat skóre se nám, přes veškerou snahu, nedařilo. Naopak v 79.minutě nám, opět po křídle, unikl hráč a zvýšil na 1:3. Po této brance na nás spadla „deka“ a z naší strany bylo po zápase. V 83.minutě hosté upravili z rohového kopu na 1:4. Myslím, že horšího soupeře jsme na podzim nepotkali, přesto jsme si s ním neporadili !!!

Příští zápas hrajeme v neděli 7.10. od 15.30 v Tatenicích.

JANOV – ŘETOVÁ  5 : 0 (2:0)

Gloser Sedláček Šimek Provazník

(54.Turek)

T.Bače Flídr Pilgr Müller

Jiroušek Volf

Další vysoká prohra.

Soupeř byl šikovnější na míči, nápaditější, běhavější, i když se nedá říct, že by naši plejeři zápas odflákli. První dvě branky jsme jim darovali, obzvláště tu druhou, byla vlastní. Třetí padla po rohu, čtvrtá z velmi sporné penalty ( což po zápase rozhodčí decentně připustil ) a pátá po naší zbytečné ztrátě míče  ve středu hřiště a následném brejku. Na hráčích leží „deka“, což se projevuje nedostatkem osobní odvahy a možná i vědomí, že na soupisce mužstva je registrováno 20, slovy DVACET, hráčů, ale na zvláště venkovní zápasy se jich schází pravidelně jen dvanáct až třináct. Je pravda, že nějaké to zranění se tam u hráčů vyskytuje, ale otázkou je, zda někteří z nepřítomných jsou či nejsou ochotni pro řetovský fotbal něco obětovat nebo ne. V Janově museli hrát tři hráči, kteří už s fotbalovou kariérou skončili!!!!!!

Další zápas odehrajeme doma v neděli 30.9. od 15.30 hod. s týmem ze Žichlínku.

ŘETOVÁ – SEMANÍN   1 : 0 n.p. (0:0)

Jiroušek Berky

Pokutové kopy: Flídr, Gloser, Müller, Jiroušek

Soustředěný a odvážně bojovný výkon, díky němuž jsme získali s prvním týmem tabulky zlaté dva body. Je třeba sportovně přiznat, že hosté působili fotbalovějším dojmem, ale ten jsme eliminovali důsledným celoplošným presinkem. V první půli byl obraz hry vyrovnaný, ve druhé měl více ze hry soupeř. Šance byly na obou stranách, ale střelci měli špatně seřízenou mušku. Po devadesáti minutách bez branek následoval penaltový rozstřel, ve kterém zazářil náš brankář Víťa Šilar, jenž dvě penalty chytil!!! Je vidět, že když hráči přistoupí k zápasu s potřebným bojovným duchem, tak jsou schopni získávat body s kýmkoliv.

Na příští zápas zajíždíme v sobotu 22.9. do Janova, kde začátek je v 16.00 hodin.

LIBCHAVY – ŘETOVÁ  12 : 1 (4:0)

L.Bače Šimek Provazník

(12.Nikieienko)

Turek Flídr Pilgr Müller

Jiroušek Berky J.Štika

Branka: 60.Müller

Malé derby v Libchavách skončilo velkou ostudou! K výsledku a průběhu utkání není ani co dodat. Naše ustrašená a od třetí inkasované branky odevzdaná hra, vháněla vítr do plachet s chutí a dravostí hrajícímu domácímu týmu, který nám na cestu domů přibalil dvanáct snadno získaných gólů.

V neděli 16.9. přivítáme na domácí půdě, momentálně první tým tabulky, Semanín. Začátek utkání je v 16.hodin.

ŘETOVÁ – JABLONNÉ N.O.  1 : 0 n.p. (0:0)

L.Bače Šimek Provazník Turek

T.Bače Flídr Hanuš Pilgr

(55.Sedláček) (79.Nikieinko)

Jiroušek Štika

(64.Berky)

Pokutové kopy: Flídr, Jiroušek, Šimek, T.Bače, Sedláček

Přestože hosté působili fotbalovějším dojmem, tak jsme svojí bojovností a vůlí dokázali vybojovat dva body. Zápas sice nebyl nudný, ale chyběly mu nejen branky, ale i výraznější šance. Soupeř se snažil hrát kombinační fotbal, který jsme mu úspěšně narušovali svým celoplošným a důsledným presinkem se snahou o rychlé protiútoky. V 59.minutě nám zatrnulo, když jsme nechali před naším pokutovým územím volný prostor pro hostujícího hráče, který z asi 25 metrů tvrdou ranou rozezvučel tyč naší branky. My jsme si opět nedokázali po celé utkání vytvořit opravdu vážnější šanci k ohrožení soupeřovy brány, ale poctivou a disciplinovanou obrannou hrou všech hráčů jsme dovedli zápas do remízového konce. Následný penaltový rozstřel zvládli všichni aktéři na výbornou a jelikož náš gólman Víťa Šilar (hrdina zápasu) jednu penaltu chytil, tak dva body zůstaly u nás. Všichni naši hráči si za svůj výkon a za příkladný přístup k zápasu zaslouží velkou pochvalu! Dalším kladem zápasu byli přesní a neoblomní rozhodčí, kteří mu dali punc fair play.

Příští utkání odehrajeme v sobotu 8.9. od 17.hodin na hřišti v Libchavách.

SLOUPNICE – ŘETOVÁ  6 : 0 (4:0)

(88.Sedláček) (59.Holínka)

Vašina Flídr Hanuš T.Bače

Jiroušek Pilgr

(64.Berky)

Zpackané derby!!!

Šest obdržených branek vyjadřuje špatnou obrannou práci celého mužstva. Přesto obraz hry, alespoň do čtvrté obdržené branky, výsledku jednoznačně neodpovídal. Poprvé po dlouhé době se nám docela dařil přechod do útoku, ale bez odpovídajícího efektu. V obranné fázi jsme však kupili jednu chybu za druhou. Nejen, že jsme dělali školácké chyby před vlastním vápnem, ale my jsme soupeři góly přímo připravovali. Jestli si z těch šesti branek domácí sami vypracovali jednu, tak to asi bylo všechno. Možná, že hrála roli přemotivovanost některých hráčů nebo naopak ustrašenost? To však neomlouvá šestibrankový debakl!!! Čtrnáct obdržených gólů ve třech zápasech je opravdu alarmující skutečnost!

V neděli 2.9. přivítáme v „Mandl aréně“ tým Jablonného nad Orlicí. Zápas začíná v 16.hodin.