(58.Volf) (72.Nikieienko)

Müller Bohunek

(75.Berky)

Branka: 28.Vašina

Naši hráči nastoupili do zápasu s odvahou a odhodláním získat body, přestože se soupeř nachází na opačné straně tabulky. První poločas jsme byli rozhodně lepším týmem a diktovali hru. To se projevilo na šancích, které jsme si za prvních patnáct minut vytvořili hned čtyři, ale bez gólového efektu. Ve 28.minutě byl před velkým vápnem domácích faulován Tomáš Bohunek. Následný přímý kop zahrál precizně Filip Vašina, když míč otřel přes zeď o tyč – 0:1. Nic důležitého se v již do konce prvního poločasu neudálo. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 53.minutě, kdy Radek Müller vybojoval na domácí půlce míč a po špatném vyběhnutí brankáře střílel z asi 25 metrů do prázdné branky. Míč se dokutálel kousek za brankovou čáru (což po zápase domácí potvrdili, bohužel pozdě!), kde ho domácí hráč vykopl a jak asistent, tak i hlavní rozhodčí nám gól neuznali. Hráči se po následných hádkách přestali soustředit na hru, za což zaplatili vyrovnávací brankou o necelou minutu později. Od této chvíle, kdy místo 0:2 svítilo na tabuli 1:1, jsme frustrovaní opustili svoji hru z prvního poločasu. Soupeř nás začal přehrávat a pod tlakem jsme začali dělat chyby, z kterých jsme ještě dvakrát hloupě inkasovali. I přes zlepšený výkon, na němž by se dalo stavět v příštích zápasech, se opět projevila naše bolest, že nejsme schopni dát gól ze hry!

V neděli 7.4. od 16.00 hodin nás na domácím hřišti čeká derby se Sloupnicí.

ŘETOVÁ – SLOUPNICE  0 : 2 (0:1)

Gloser Vencl Bohunek Provazník

(42.Volf)

Šimek Vašina Pilgr Maier

(57.Berky)(59.Nikieienko)

Müller Voleský

Derby se hrálo za ideálního fotbalového počasí, před poměrně velkou diváckou návštěvou. Naše fanoušky se nám však potěšit nepodařilo. Bojovný, vyrovnaný zápas v duchu fair play s minimem šancí. V takto vedeném utkání jde jen o to, kdo udělá chybu, která bude potrestána. Bohužel, tím chybujícím a potrestaným týmem jsme byli my! Ve 28.minutě se nám nepodařilo zachytit rychlý protiútok hostů a Víťa Šilar musel situaci hasit faulem ve vlastním pokutovém území. Následoval pokutový kop, který hosté proměnili – 0:1. Ve druhé půli se obraz hry nezměnil, byl to opět boj od vápna k vápnu, bez velkých brankových příležitostí. Až přišla 68.minuta a z rohového kopu jsme inkasovali podruhé. Dvě standardky pohřbily naši snahu o zisk tří bodů. Stále se nám nedaří dávat góly a bez těch se vyhrávat nedá. Tak snad příště.

V neděli 14.4. zajíždíme do Jablonného nad Orlicí, kde začínáme od 16.00 hodin.

JABLONNÉ N.O. – ŘETOVÁ  3 : 0 (1:0)

L.Bače Bohunek Vencl Šimek

Volf Berky Hanuš Maier

(29.Holínka)

Müller Nikieienko

Obě mužstva se snažila o přízemní kombinační hru, což přítomní diváci patřičně ocenili. Do 25.minuty byla hra vyrovnaná, pak se ale začala pozvolna projevovat větší fotbalovost na straně domácích, kteří nás do konce poločasu začali přehrávat a v 39.minutě nám z rychlého protiútoku vstřelili první gól. Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a hru opět vyrovnali. V 64.minutě nastřelil Müller břevno, ale o čtyři minuty později nás do kolen srazila branka domácích z volného přímého kopu – 2:0. V 76.minutě měl velkou příležitost Berky, ale štěstěna se k němu obrátila zády. Na konečných 3:0 upravil domácí hráč, jenž šel sám na bezmocného Šilara. Když pomineme ztrátu tří bodů, tak pozitivním na tomto zápase byla chuť , s jakou naši hráči do zápasu šli, bojovnost a to, že jejich hra měla jiskru. Opět jsme byli soupeřem pochváleni za předvedenou hru, ale na to se, bohužel, nehraje……

V neděli 21.4. od 16.hodin nás čeká v Mandl aréně atraktivní zápas s Libchavami.

ŘETOVÁ – LIBCHAVY  2 : 1 (1:0)

L.Bače Vencl Bohunek Provazník

Volf Hanuš Berky Maier

(64.Šimek,75.T.Bače)(69.Gloser)

Branky: 5.Müller, 78.Voleský

První tříbodové vítězství v sezóně! V úvodní pětadvacetiminutovce jsme soupeře přehrávali. Byli jsme agresivnější, rychlejší a na našich hráčích bylo vidět, že prokletí předešlých nemalých proher chtějí konečně zlomit a předvést hru, se kterou v minulých ročnících slavili nemalý úspěch. Již v 5.minutě, kdy jsme hosty zatlačili do jejich vlastního vápna, se v nepřehledné situaci nejlépe zorientoval Radek Müller a otevřel skóre utkání. Po zmíněné 25.minutě jsme povolili v důrazu, nechali hostům více prostoru ke hře, což vedlo k větší aktivitě soupeře a my tahali za kratší konec pomyslného provazu. Naštěstí se nám podařilo tento tlak ustát. Ve druhé půli byla hra vyrovnaná a moc šancí nepřinesla. V 67.minutě využil Roman Voleský špatné rozehrávky libchavské obrany a sám před brankářem zachoval klid a přízemní střelou k zadní tyči zvýšil na 2:0. V 83.minutě přišla naše dávná bolest obranných rohových kopů a nechali jsme zcela volného protihráče hlavou snížit na 2:1. Závěrečný tlak hostů jsme zvládli a zaslouženě získali tři body. Našim hráčům patří velká pochvala za předvedenou hru, jejich odhodlání a touhu po zisku všech bodů…. Byla obdivuhodná!

Toto vítězství toho však moc neřeší, musíme jet dál, myslet na další těžký zápas v Semaníně, kde hrajeme v sobotu 27.4. od 16.hodin.

SEMANÍN – ŘETOVÁ 3 : 0 (0:0)

T.Bače Hanuš Berky Maier

(75.Holínka)

Na horké semanínské půdě jsme nechali tři body. Velmi špatný terén ovlivnil negativně hru obou celků a trpěl především fotbal. Projevovalo se to řadou nepřesností, kdy si míč na hrbolatém trávníku dělal, co chtěl. V první půli jsme byli běhavější, bojovnější a měli i více brankových příležitostí. V 10.minutě nastřelil Míra Maier tyč. Ve 32.minutě vyslal po křídle Berky Müllera, ale jeho přihrávku před prázdnou branku Tomáš Bače minul. Ve druhé půli už jsme tolik soupeře nenapadali a naše hra postrádala nápad. Tím nás domácí dostávali pod soustavný tlak, z kterého jsme se nemohli vymanit. Přesto jsme semanínské hráče do vážnější šance nepouštěli, až do 67.minuty, kdy po zmatku v našem pokutovém území musel zatáhnout za záchrannou brzdu, v podobě jasného faulu, Lukáš Vencl. Následnou penaltu domácí proměnili a bylo 1:0. Po předešlé dřině přišlo velké zklamání, ztráta koncentrace a během následujících sedmi minut jsme inkasovali, po střelách kolem hranice šestnáctky, ještě dvakrát. Sedm minut, které rozhodlo zápas. Naši hráči se nemají za co stydět, odvedli na hřišti maximum, jak po fyzické tak i po taktické stránce, ale soupeř byl prostě lepší.

V neděli od 16.hodin přivítáme v Mandl aréně tým Janova.

ŘETOVÁ – JANOV 2 : 0 (0:0)

L.Bače Vencl Bohunek Gloser

(84.Turek)

T.Bače Provazník Berky Maier

(58.Volf)

Branky: 72. T.Bače, 73. Müller

Po velmi dobrém, houževnatém výkonu zůstaly tři body doma! Úvod utkání patřil hostům z Janova. Svým důsledným presinkem nás vůbec nepustili do hry a během první desetiminutovky si vytvořili dvě stoprocentní šance, které naštěstí neproměnili. Díky dobře hrající obraně jsme tento tlak přečkali a postupně hru vyrovnali. Do konce první půle se hrálo převážně mezi velkými vápny bez výraznějších brankových příležitostí. Druhý poločas jsme již soupeře přehrávali a svým důrazným napadáním ho nutili k chybám. V 72.minutě Lukáš Bače našel svou přihrávkou volného Berkyho a ten poslal do samostatného úniku Tomáše Bačeho, jenž sám před hostujícím brankářem šance využil a otevřel skóre 1:0. O minutu později zvýšil klasickým „angličanem“ na 2:0 Radek Müller. Od této chvíle vrhli janovští všechny síly do útoku a tím nechávali trhliny ve své obraně, čehož jsme využívali k rychlým protiútokům, ale ani jedna šance z toho vzniklá, neskončila gólem. Utkání hrané ve vysokém tempu se muselo přítomným divákům líbit i přes velmi chladné počasí, které v Mandli panovalo. Ovšem nás zahřály tři zasloužené body.

Na příští utkání zajíždíme do Žichlínku, kde začínáme v 17.00 hodin.

ŽICHLÍNEK – ŘETOVÁ  3 : 2 (2:1)

L.Bače Vencl Bohunek Volf
Müller Turek
(57.Hanuš)

Branky: 43. a 60. Müller

Za chladného a větrného počasí odehráli naši hráči velmi slušné utkání s mnoha šancemi, které se jim však nedařilo proměňovat a tak jsme nakonec odjeli bez bodu.  Domácí měli míč více na svých kopačkách, ale my jsme z pozorné obrany přecházeli do rychlých protiútoků a vytvářeli si velmi slibné brankové příležitosti, ve kterých jsme si však počínali neohrabaně a tudíž bez gólového efektu. Ve 25.minutě nám soupeř utekl po křídle, odcentroval  do vápna na volného spoluhráče a ten střelou k tyči otevřel skóre 1:0. Ve 40.minutě jsme z rychlého brejku inkasovali podruhé. Ve 43.minutě poslal vysoký balon na hranici velkého vápna domácích Berky, ten si na prsa zpracoval Radek Müller a pohotovou střelou snížil na 2:1. V 60.minutě unikl po křídle super rychlík Tomáš Bohunek, odcentroval do pokutového území a náš současně nejlepší kanonýr Müller tzv. „rybičkou“ vyrovnal. Parádní gól, jak z učebnice fotbalu. O dvě minuty později, po několika chybách, které začaly už v záložní řadě, se domácí dostali opět do vedení. V 74.minutě zahrál domácí hráč ve vlastním pokutovém území rukou, píšťalka rozhodčího však zůstala němá. Přesto se z této situace dal vytěžit gól, ale náš hráč přestal  na okamžik hrát a pak už bylo pozdě míč do prázdné branky dopravit. Hrát se prostě musí, dokud hru nezastaví hvizd rozhodčího! A to jsme promarnili skvělou šanci v 88.minutě, když jsme netrefili prázdnou branku z pouhých osmi metrů. Takže naše prohra byla díky všem promarněným šancím asi zasloužená.

V neděli 19.5. přivítáme na domácí půdě v Mandl aréně lídra tabulky Tatenice. Zápas začíná v 16.hodin.