Drobečková navigace

Úvod > Obec > Fotogalerie > Fotogalerie - původní > Archiv 2011 > Dětský karneval 02.04.2011

Dětský karneval 02.04.2011

Dětský karneval

kinosál Řetová,  2.4.2011

     Bylo nám líto, že dětský karneval , pořádaný MŠ, se v posledních letech odehrává výlučně v průběhu pracovního týdne a je určen především malým dětem. Snažili jsme se, aby se MŠ vrátila zpět k tradici a zorganizovala dětský karneval v sobotu. Chtěli jsme, aby mohly přijít všechny děti, včetně těch starších, ale i rodiče či prarodiče, kteří se v pracovních dnech nemají šanci takovéto akce zúčastnit, protože pracují.  Vždyť karnevalem žila dříve celá vesnice a byl to takový malý svátek. Celou zimu se  vymýšlely a šily  masky, jen aby výsledek byl co nejlepší. Bohužel jsme s našim přáním neuspěli a tak jsme se rozhodli uspořádat karneval pro děti sami. Neodradilo nás ani zastrašování zpřísněnými bezpečnostními předpisy EU, kterými se oháněla p.uč. Keprtová. S takovýmto přístupem by se v obci za chvíli nedělo vůbec nic a to by byla škoda, nemyslíte?  Měli jsme obavy, jak ten náš karneval dopadne  …jestli rodiče s dětmi přijdou, ale byli jsme mile překvapeni. Účast byla pěkná a ohlas na tuto akci  byl velmi dobrý. Velkou zásluhu na tom měly všechny „dobré duše“ (V.Vašinová, p. Štaudová, p. Pirklová, R. Fanglová, R. Chaloupková, K. Křížová), kterým nebylo líto obětovat čas ani peníze a upekly na tuto akci spoustu dobrot, které se zde prodávaly. Slibujeme, že výtěžek využijeme  na další akce pro děti, které ještě v průběhu tohoto  roku připravujeme.

Děkujeme i ostatním sponzorům (ARMATu, Š. Rollerové, K. Beranové) za jejich finanční příspěvek či věcné dary.

     Karneval zahájila  promenáda masek. Záměrně jsme nehodnotili nejlepší masky, protože všechny masky byly krásné a nechtěli jsme, aby bylo dětem líto, že zrovna ony  nevyhrály. Soutěžilo se, tancovalo se a odpoledne uteklo jako voda. Akce se povedla a velkou zásluhu na tom měl i moderátor Martin Lamplot z Dlouhé Třebové, který nám slíbil, že příští rok zase určitě přijede a kdo ví … možná přijde i kouzelník (???)

                        Už se těšíme na příští rok !!!

                                  Zahrádkáři Řetová

                                                      Uhlířová Eva                                                                   Eva

 Zde v odkazu naleznete fotografie z dětského karnevalu konaného 2.4.2011 v kinosále v Řetové. Fotografie nejdou stáhnout do počítače.

http://djlan.cz/foto/Retova2011/index.html

Následují dvě videa z akce.

http://www.youtube.com/watch?v=-yHSi9K2GOk&feature=mfu_in_order&list=UL

http://www.youtube.com/watch?v=52a1WQFZ__g&feature=mfu_in_order&list=UL

Následující odkaz je umístěn na

http://wodnez.rajce.idnes.cz/Retova_-_Detsky_karneval_2._4._2011_organizovali_Retovsti_zahradkari/