Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Školní rok 2017/2018 > Vida Park

Vida Park


Poslední dny před jarními prázdninami byla výuka žáků zpestřena exkurzí a sportovní akcí:

 

Ve čtvrtek 8. března jsme jeli do VIDA! parku Brno. Bylo to úžasný, strašně se mně tam líbilo. V pátek jsme byli bruslit, to mně tolik nebavilo, ale lepší než učení..                               

Jakub Stránský, 5. roč.

 

VIDA! park

Dne 8. 3. jsme jeli do vědeckého parku v Brně. Jeli jsme v autobuse asi 2 hodiny. V autobuse Bova z Litomyšle se mi jelo pohodlně. V parku jsme měli volnost. Nejvíc se mi asi líbilo světelné pole (podobné jako v soutěži Bludiště). Potom jsme šli dělat pokusy do laboratoře, a to mě až tak nebavilo. Doporučovala bych to všem dětem i dospělým, co se chtějí něco dozvědět a pohrát si. J                                                                              

Aneta Voleská, 4. roč.

 

Se školou jsme jeli 8. 3. do VIDA! parku v Brně. Jeli jsme tam vyzkoumat, jak různé přístroje fungují. Náš autobus se jmenoval Bova a jelo se nám krásně. Jeli jsme necelé dvě hodiny. Ve VIDA! parku to bylo velké a pěkné. Občerstvení drahé. Ale moc jsem si to užil.

Jan Mlčůch, 5. roč.

 

VIDA! park se mi hodně líbil. Byly tam různé věci. Třeba místnost, která se s námi začala točit a my jsme si přitom házeli po sobě balóny. A zkoušeli jsme různě, jak se co dělá. Pak jsme si zahráli na alchymisty a měli jsme na sobě bílé pláště. Zkoušeli jsme na ruce zmražený oxid uhličitý a ten byl strašně ledový a tím to pálilo.

Jakub Chadima, 4. roč.

 

Dne 8. března jsme jeli do VIDA! parku. Jeli jsme velkým zájezdovým autobusem do Brna asi tak dvě hodiny. V okolí Brna se mi nelíbilo. Pak jsme se dostavili do VIDA! parku. Byla to obrovská budova, okolo ní se tyčily mohutné přístřešky. Jedna z pomocnic parku nám přispěchala odemknout dveře a ocitli jsme se ve velké místnosti s turnikety, jimiž jsme měli projít. Všichni se k nim nahrnuli a postupně jsme se dostávali k expozicím. Byla tam spousta hlavolamů, atrakcí, her. Moc se mi tam líbilo. Ale zklamal mě tobogán, který měl představovat tlusté střevo. Byla to totiž jen skluzavka, která měla dvě zatáčky. Nejlepší byly temné komůrky s různými překvapeními. Například v jedné byla zpovědnice a ve druhé fosforeskující fotoaparát - stoupli jsme si k fosforeskující desce a oslnil nás záblesk světla. Náš stín zůstal temný. Tak jsme se smáli našim siluetám.

Viktorie Smutková, 5. roč.

 

Fotografie zde.

Menu

9. 7. Drahoslava

Zítra: Libuše, Amálie

Vítáme Vás na stránkách ZŠ a MŠ Řetová

29. 6. Jídelní lístek platný od 29. 6. 2020 do 3. 7. 2020

3. 6. Aktualizována sekce Aktuality

Návštěvnost stránek

035916