Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Školní rok 2017/2018 > Zimní olympijské hry

Zimní olympijské hry

Naše škola žije Zimními olympijskými hrami v Pchjongjangu

I naši žáci rádi sledují aktuální dění, proto jsme do našeho vyučování napříč všemi předměty vložili ZOH. Sledovali jsme úspěchy i prohry našich sportovců, hodnotili jejich sportovní výkony, oceňovali jsme fair play a fandili jim.

A jak to vidí naši žáci?

 

Ve škole jsme měli Školní veselou olympiádu. Mohli jsme si vyzkoušet běh na lyžích a jezdit na pekáči. Mě to bavilo. Ve škole sledujeme i Zimní Olympiádu. Pořádně fandíme českým účastníkům. Je to fajn.

Petra Synková, 5. roč.

 

15. února jsme měli Školní olympiádu. Mě nejvíc bavilo spřežení, to jsme udělali skupinky po třech a jeden si sednul na boby a ti dva ho táhli. Bylo to na čas. Bylo to super. Běžky měn až tak nebavily, tak jsem víc povzbuzovala ostatní děti.

Tereza Eliášová, 5. roč.

 

Naše Školní zimní olympiáda byla zajímavě hezká, bylo v ní tahání na bobech (jeden si sednul na boby a dva ho táhli). Bylo to na čas. Druhá disciplína bylo běžkování. To jsme si nejdřív vyzkoušeli a pak jsme dali závod. Když sledujeme olympiádu doma, máme televizi strašně nahlas, protože máma u toho skoro pořád něco dělá, třeba uklízí, umývá okna, věší prádlo, vaří a tak dále.

Ondřej Šimek, 4. roč.

 

15. února 2018 jsme měli ve škole zimní olympiádu. Jezdili jsme na běžkách a tahali se na bobech. Já jsem na bobech jezdila s Kubou a s Víťou. Byli jsme dvakrát první. Na těch běžkách to pak bylo horší. Pod námi byl led, kamínky a malé klacíky. A pak se šlo na oběd a domů.

My s Péťou koukáme v ranní družině, co dávají na olympiádě v Pchjongjangu. Něco vybereme, ale musí to dovolit paní ředitelka. A někdy to dovolí a někdy ne.

Linda Kubištová, 5. roč.

 

Já olympiádu v našich televizorech nesleduji, jisté však je, že jsme si menší olympiádu udělali ve škole. Jezdili jsme na starožitných běžkách kolem betonových pinkponkových stolů. Péťa spustila dominovou reakci. Když upadla, všichni za ní popadali jako domino. Pak jsme závodili ve dvojspřežení. Jedno menší dítko si sedlo na pekáč a další dvě děti ho táhly. Nejrychlejší byl Patrikův tým. Nejvkusnější byl Johančin a můj tým. Ten den byly teplota mrazivá a ledová. Byl to pěkný den.

Viktorie Smutková, 5. roč.

 

Dne 15. 2. jsme měli ve škole malou olympiádu. První, druhou hodinu jsme se učili. A potom jsme šli ven. Udělali jsme dvě skupiny. V jedné skupině byly běžky, ve druhé boby. Jako první jsem byla na bobech. Ani jednou jsme nevyhrála, ale byl to pěkný den.

Anna Vaňousová, 5. roč.

 

Fotografie zde.

 

 

Menu

4. 7. Prokop

Zítra: Cyril a Metoděj

Vítáme Vás na stránkách ZŠ a MŠ Řetová

29. 6. Jídelní lístek platný od 29. 6. 2020 do 3. 7. 2020

3. 6. Aktualizována sekce Aktuality

Návštěvnost stránek

035880