Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Školní rok 2016/2017 > Doprava - cyklo

Doprava - cyklo

 

 

Jak jsme dělali zkoušky z dopravní výchovy 

Dne 12. 5. jsme jeli linkovým autobusem ve čtvrt na osm. Přijeli jsme do Ústí nad Orlicí a šli jsme na dopravní výchovu (asi tak čtvrt hodiny). Dorazili jsme na místo, nasvačili jsme se a pak jsme se šli učit. Čtvrtá třída šla jezdit na kola na dopravní hřiště. Vše jsme se naučili, taky jsme šli jezdit na kola. A pak zpět na autobus.

14. 5. jsme jeli znova, tentokrát na zkoušky na papíře (testy) a pak jsme šli na kola, kde nás kontrolovali policisti. Nakonec jsme se dozvěděli, jestli dostaneme řidičský průkaz. Šli jsme na autobus a na zmrzlinu a všem autům jsme mávali. Bylo to hezké a jela bych zas.

                                                                              Kateřina Lorencová

 

Ve dnech 12. a 18. 5. jsme se školou jeli do Ústí nad Orlicí na dopravní hřiště. 12. 5. jsme se učili projíždět křižovatky, jak dodržovat zákony, jak neohrožovat svoje zdraví. A dne 18. 5 jsme dělali řidičák (na kolo) Nejdříve jsme psali test. Já jsem měl tři trestné body. A pak se dělaly testy z jízdy. Já jsem dostal jeden trestný bod. Poté jsme šli na zastávku a tam jsme mávali všem vozidlům.

                                                                              Libor Šimek

 

Ve čtvrtek 18. 5. jsme jeli na závěrečné zkoušky z dopravní výchovy. Hlídali nás policisté při jízdě na kolech. Já, Honza Hladil, jsem byl ve třetí skupince. Jezdili jsme 4 minuty. Udělal jsem jednu chybu, nedal jsem ruku doprava, když jsem zatáčel. Nejhorší byl ale test, co jsme dostali. Tam jsem měl totiž osm špatně, nikomu nešly křižovatky. Potom nás paní učitelka pozvala všechny na zmrzku a všichni si pochutnali. A hned ze zmrzliny jsme šli na autobusovou zastávku a tam jsme všichni mávali řidičům, ale někteří na nás neměli náladu. A potom jsme jeli zpátky do školy a pak domů. Moc se mi to líbilo.

                                                                              Jan Hladil

 

Když jsme ve čtvrtek dorazili na místo, vše jsme opakovali. Značky, odbočování vlevo, teorii atd. Když jsme doopakovali, tak jsme šli psát test. Měla jsme v něm tři chyby. Byla jsem strašně nervózní, ale jízdu jsem měla nakonec bez chyby. Dostali jsme skoro všichni průkaz a šli jsme na autobus. Cestou jsme se stavili na zmrzlinu a došli na zastávku. Tam jsme všichni mávali na auta a motorky. Moc se mi to líbilo.

                                                                              Lucie Jansová

 

Fotografie z akce naleznete zde.

Menu

2. 7. Patricie

Zítra: Radomír

Vítáme Vás na stránkách ZŠ a MŠ Řetová

29. 6. Jídelní lístek platný od 29. 6. 2020 do 3. 7. 2020

3. 6. Aktualizována sekce Aktuality

Návštěvnost stránek

035872