Ekocentrum Oucmanice


Dne 3. 4. jsme byly se školou z Řetové v na statku Oucmanicích. Tam jsme se rozdělili na dvě průměrné skupiny – 1., 2., 3. třída a 4., 5. třída. Čtvrtá a pátá třída byla nejprve péct housky. Nejdříve jsme si udělali kvásek, pak jsme umleli mouku, potom jsme udělali těsto. Když těsto nakynulo, tak už jsme jenom pletli housky. Druhá skupina se dozvěděla něco o včelách a vyrobili si svíčku. Pak jsme se vyměnili. Bylo to super.

Petra Synková

 

Dne 3. 4. jsme jeli autobusem do Ekocentra Oucmanice, které jsou blízko Ústí nad Orlicí. Když jsme tam přijeli, tak 4. a 5. třída šla péct housky. Potom jsme se nasvačili a šli jsme se dozvědět něco o včelách. Hráli jsme si na trubce a dělnice. Taky jsme šli opylovat květiny (vlastně jsme pili nějaký sirup). Měli jsme tam taky piškoty s medem a to byla dobrota. Pak jsme jeli do školy na oběd a potom domů. Celý výlet se mi líbil a chtěla bych ho zopakovat.

Lucie Jansová

 

 

3. dubna jsme jeli celá škola v modrém autobuse do Oucmanic. Jeli jsme tam asi 35 minut. A pak jsme se rozdělili do dvou skupin. Potom jsme pekli dobré a chutné houstičky. Až tento program skončil, začal druhý o včelách. Bylo to zajímavé se dozvědět, co všechno včelí královna a ostatní včely umí. Za tento program velmi děkuji. 

Tereza Eliášová

 

Dne 3. 4. jsme jeli do ekocentra v Oucmanicích. Jeli jsme půl hodiny modrobílým autobusem. Když jsme přijeli, zaparkovali jsme u velkého oranžového statku. Šli jsme na dvůr, kde nás přivítala milá paní. Rozdělili jsme se na dvě skupiny. My – 4. a 5. třída – jsme šli péct výborné domácí housky. Udělali jsme kvásek, z něj těsto a potom jsme tvarovali housky. Některé byly velké, dlouhé, malé nebo krátké.  Poté jsme šli ven a dali jsme housky do pece, chvíli jsme byli venku a pak jsme šli dovnitř ke včelám. Nejdříve jsme schytali malý vtip. A dozvěděli jsme se toho hodně. Hráli jsme si na včely a tak dál... Poté jsme si udělali svíčky a šli jsme ven pro housky, pekly se totiž ve venkovní peci. Byly moc dobré. Pak jsme odešli na autobus. Moc se mi to líbilo. Oba programy byly hezké, ale víc se mi líbilo pečení. U druhého programu by bylo lepší, kdybychom se šli na včely i podívat.

Luboš Kolář


Fotografie si můžete prohlédnout zde.

 

Menu

20. 10. Vendelín

Zítra: Brigita

Vítáme Vás na stránkách ZŠ a MŠ Řetová

13. 10. Jídelní lístek platný od 14. 10. 2019 do 18. 10. 2019

1. 10. Kouzelník

Fotografie

1. 10. Aktualizována sekce Aktuality

16. 9. První školní týden

Fotografie

10. 9. Organizace školního roku - Vyučovací hodiny a přestávky

8. 9. Projekty EU - Šablony

8. 9. Rozvrh hodin

29. 8. Organizace školního roku

Návštěvnost stránek

033167