Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Školní rok 2016/2017 > ZD - Den otevřených dveří

ZD - Den otevřených dveří

 

Od školy jsme jeli autobusem do kravína. V kravíně jsme viděli malého býka a spoustu krav. Dospělá kráva dá denně aspoň 40 litrů mléka. Potom jsme jeli do ZD Sloupnice. Na začátku jsme dostali balónek a pitíčko. Viděli jsme různé stroje, naučili jsme se zajímavé věci. Moc se mi tam líbilo.

Tereza Eliášová

 

Byli jsme v ZD Sloupnice. Viděli jsme různé druhy traktorů. Od nejstarších po nejnovější. Pak jsme procházeli stodoly s různým obilím. Na začátku jsme dostali balónek s héliem a k balónku pitíčko. A do školy kalendář. Před Sloupnicí jsme byli v kravíně.

Barbora Křížová

 

Dne 24. 3. jsme jeli do ZD Sloupnice. Nejprve jsme ale jeli do kravína v Řetové. V kravíně to bylo zajímavé, měli tam telata, býky a krávy. Potom jsme šli do budky, kde se dojí krávy. Prošli jsme skoro celý kravín. Po prohlídce jsme jeli do Sloupnice, prošli jsme dílny, potom jídelnu a pak jsme šli ven. Byly tam traktory, kombajny, ale i bagry. Pak jsme šli na poznávačku obilí a do skladů, dostali jsme balonky, propisky a tašku. Ještě jsme se nasvačili a poté přijel autobus a odvezl nás do školy. Moc se mi to líbilo.

Luboš Kolář

 

V pátek 24. 3. jsme jeli ze školy do kravína. V kravíně jsme se rozdělili na dvě skupiny. Dost dobré je tam to dojení krav. Nejdřív krávu zavedou do místnosti, potom zavřou dveře, aby kráva neutekla. A pak ten stroj je nastavený, že to dokáže samo dojit, ví, kdy má začít dojit a kdy i skončit. Když jsme odjížděli z kravína, měl jsem strašný hlad. Autobusem jsme dojeli do ZD Sloupnice. Dozvěděl jsem se, že tam mají kola pro úplně všechna auta, traktory i pro kamióny. Potom jsme dostali balónky i pitíčko. Dali jsme si svačinu o pauze a měli tam dobré uzeniny. A pak jsme tam měli soutěže, když jsme to pak všechno udělali, dostali jsme propisku a záložku s obrázky výroby masa, obilím atd. Moc se mi to líbilo.

Jan Hladil

 

Zde naleznete fotografie.

 

Menu

19. 1. Doubravka

Zítra: Ilona

Vítáme Vás na stránkách ZŠ a MŠ Řetová

17. 1. Jídelní lístek platný od 20. 1. 2020 do 24. 1. 2020

13. 1. Rozvrh hodin po dobu plaveckého výcviku

8. 1. Knihovna v ZŠ

Fotografie

8. 1. Olomouc

Fotografie

6. 1. Aktualizována sekce Aktuality

20. 12. Volná pracovní místa

17. 12. Mikuláš

Fotografie

9. 12. Advent

Fotografie

9. 12. Rytmická show

Fotografie

8. 11. Bezpečný pes

Fotografie

 

Návštěvnost stránek

033728