Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Školní rok 2016/2017 > ZD - Den otevřených dveří

ZD - Den otevřených dveří

 

Od školy jsme jeli autobusem do kravína. V kravíně jsme viděli malého býka a spoustu krav. Dospělá kráva dá denně aspoň 40 litrů mléka. Potom jsme jeli do ZD Sloupnice. Na začátku jsme dostali balónek a pitíčko. Viděli jsme různé stroje, naučili jsme se zajímavé věci. Moc se mi tam líbilo.

Tereza Eliášová

 

Byli jsme v ZD Sloupnice. Viděli jsme různé druhy traktorů. Od nejstarších po nejnovější. Pak jsme procházeli stodoly s různým obilím. Na začátku jsme dostali balónek s héliem a k balónku pitíčko. A do školy kalendář. Před Sloupnicí jsme byli v kravíně.

Barbora Křížová

 

Dne 24. 3. jsme jeli do ZD Sloupnice. Nejprve jsme ale jeli do kravína v Řetové. V kravíně to bylo zajímavé, měli tam telata, býky a krávy. Potom jsme šli do budky, kde se dojí krávy. Prošli jsme skoro celý kravín. Po prohlídce jsme jeli do Sloupnice, prošli jsme dílny, potom jídelnu a pak jsme šli ven. Byly tam traktory, kombajny, ale i bagry. Pak jsme šli na poznávačku obilí a do skladů, dostali jsme balonky, propisky a tašku. Ještě jsme se nasvačili a poté přijel autobus a odvezl nás do školy. Moc se mi to líbilo.

Luboš Kolář

 

V pátek 24. 3. jsme jeli ze školy do kravína. V kravíně jsme se rozdělili na dvě skupiny. Dost dobré je tam to dojení krav. Nejdřív krávu zavedou do místnosti, potom zavřou dveře, aby kráva neutekla. A pak ten stroj je nastavený, že to dokáže samo dojit, ví, kdy má začít dojit a kdy i skončit. Když jsme odjížděli z kravína, měl jsem strašný hlad. Autobusem jsme dojeli do ZD Sloupnice. Dozvěděl jsem se, že tam mají kola pro úplně všechna auta, traktory i pro kamióny. Potom jsme dostali balónky i pitíčko. Dali jsme si svačinu o pauze a měli tam dobré uzeniny. A pak jsme tam měli soutěže, když jsme to pak všechno udělali, dostali jsme propisku a záložku s obrázky výroby masa, obilím atd. Moc se mi to líbilo.

Jan Hladil

 

Zde naleznete fotografie.

 

Menu

2. 7. Patricie

Zítra: Radomír

Vítáme Vás na stránkách ZŠ a MŠ Řetová

29. 6. Jídelní lístek platný od 29. 6. 2020 do 3. 7. 2020

3. 6. Aktualizována sekce Aktuality

Návštěvnost stránek

035871