Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Školní rok 2016/2017 > Záložky do knihy

Záložky do knihy

 

Česko – slovenský projekt Záložka do knihy spojuje školy:Čtu, čtěš, čteme

Naše škola se v tomto školním roce zapojila do tohoto mezinárodního projektu. Úkol byl docela jednoduchý: vyrobit záložky do knih pro přidělenou školu. My jsme byli přiřazeni k ZŠ Stránske u Rajeckých Teplic. I tato škola je malá, vesnická, v 1. – 4. ročníku zde mají 38 žáků.

Během října jsme vymýšlely, jaký typ záložek vyrobit, připravily potřebný materiál. Všechny žáky jsme pak rozlosovaly do skupin, kde se záložky vyráběly. Žáci se s chutí pustili do práce – stříhali, lepili, vybarvovali, vybírali vhodné barevné kombinace… Dalším úkolem bylo záložky zalaminovat, zkompletovat s visačkami. Poslední úloha byla pro čtvrťáky a páťáky, kteří navrhovali, co bychom měli napsat do dopisu pro školu ve Stránskem. Chtěli psát o naší pěkné škole, šikovných žácích i dospělých, o práci na záložkách.

K účasti na tomto projektu se přidala i obec Řetová, zastoupená p. starostkou Hanou Šafářovou, která nás myšlenkově podpořila a přidala pro partnerskou školu některé propagační předměty o naší obci. Tímto moc děkujeme.

Koncem října jsme balíček poslaly na Slovensko. A teď už se naši žáci těší, jaké překvapení přijde k nám do Řetové.

 

Balíček je tu

Ve čtvrtek 3. 11. dorazil do školy balíček ze Stránského. Při společném rozbalovaní jsme zde našli spoustu pěkných záložek, které si děti rozlosovaly, taky některé reklamní předměty, mapy, pohlednice a hrneček na čaj pro paní ředitelku Partnerské škole jsme poděkovali a tím i tento projekt ukončili. Byl zajímavý, tvůrčí, milý.

 

Zde naleznete fotografie z projektu.

Menu

9. 4. Dušan

Zítra: Darja

Vítáme Vás na stránkách ZŠ a MŠ Řetová

6. 4. Aktualizována sekce Aktuality

23. 3. Zápis do 1. ročníku - Dokumenty

14. 3. Jídelní lístek platný od 16. 3. 2020 do 20. 3. 2020

Návštěvnost stránek

034725