Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Školní rok 2016/2017 > Skauti

Skauti


Cesta ke skautům

Děti ve škole sbírají i hliník, který pak odevzdáváme skautskému oddílu v Dlouhé Třebové. Tam ho poté dopřeberou a odnášejí do sběrných surovin. V rámci této spolupráce jsme byli pozvaní do skautské základny v Ústí nad Orlicí v Hylvátech. Toho jsme využili v pátek 9. 9., kdy jsme se vydali na turistický pochod. Cesta vedla ke studánce, na hřeben, pak opět dolů kolem rokle a přes louku do cíle. Tam si děti opekly buřty, shlédly krátkou prezentaci o hliníku a věnovaly se sportovně – rekreačním aktivitám. Poté jsme odjeli objednaným autobusem zpět ke škole (jízdné bylo hrazeno z výtěžku loňského sběru). Celý den byl moc pěkný.

 

Byli jsme na výletě. Prošli jsme lesem a poslouchali jsme přírodu. Opékali jsme buřty a hráli jsme si. Potkali jsme tři žáby a měly hnědou barvu. Šli jsme z kopce a bylo to tam moc prudké. Nazpátek jsme jeli autobusem a bylo to super. Pak jsme vyšli z autobusu a šli jsme do školy. Někdo domů a někdo do družiny.

Kristýna Šmídová

 

Dne 9. 9. jsme se šli se školou podívat na skauty do Hylvát. Opíkali jsme buřty a párky. Mně chutnal. Jsem ráda, že jsme tam byli. Bylo tam krásně, my jsme si tam hráli a kdo si hraje, nezlobí.

                                                           Petra Synková

 

Se školou jsme šli na turistickou vycházku ke skautům. Cesta byla dlouhá, šli jsme do kopce a také se šlo lesem. Potom jsme si opekli párky. Vedle ohniště byl totem. Pan vedoucí nám vysvětloval, jak se rozpozná hliník, jak se třídí a recykluje. Moc se mi tam líbilo.

                                                           Tereza Eliášová

 

V pátek 9. 9. jsme si se školou udělali turistickou vycházku. Šli jsme ke skautům do Hylvát. Šli jsme to pěšky. Když jsme byli asi tak ve čtvrtce cesty, přímo před nosem mi přeběhly dvě srnky. Když jsme potom došli, tak jsme si mohli opéct buřty. Potom jsme si hráli. Pak nám vedoucí skautu pověděl něco o třídění aluminía neboli hliníku. Zpátky do školy jsme jeli autobusem. Měli jsme vynikající oběd.

Libor Šimek

 

V pátek 9. 9. jsme šli se školou na turistickou vycházku ke skautům. Ráno v 8 hodin jsme vyšli ze školy. Šli jsme kolem studánky a podívali se na ni. Pokračovali jsme na hřeben a tam jsme si dali odpočinek. Sešli jsme dolů na louku a z louky jsme seběhli k táboru. Opékali jsme si buřty a pak jsme hráli různé hry. Pan vedoucí nám promítal něco o hliníku, třeba že hliník se rozezná tak, že když ohnete lesklou věc (třeba plechovku), tak drží ohnutá u sebe. Tak to je hliník. Potom jsme šli na autobus. Dojeli jsme do školy, šli jsme na oběd a pak domů. Bylo to hezké.

Kateřina Lorencová

 

Fotografie z výletu naleznete zde.

 

Menu

8. 4. Ema

Zítra: Dušan

Vítáme Vás na stránkách ZŠ a MŠ Řetová

6. 4. Aktualizována sekce Aktuality

23. 3. Zápis do 1. ročníku - Dokumenty

14. 3. Jídelní lístek platný od 16. 3. 2020 do 20. 3. 2020

Návštěvnost stránek

034713