Březen a duben


Na začátku března jsme se pustili do výroby podmořského světa. Sestavili jsme ponorku a přidali spoustu mořských příšerek.

Vyrobili jsme si také košíky na velikonoční pomlázku ve tvaru zajíce. Do té nám paní učitelka vložila malé překvapení. K velikonocům se také vztahovaly naše další výrobky, a to velikonoční vajíčka, která jsme vykrajovali z na vzduchu schnoucí hmoty, a pak také beránci z vaty.

Vyzkoušeli jsme si malování bublifukem a „namalovali“ opravdu zajímavé výkresy. Stejnou techniku jsme použili i u přáníček pro paní učitelky ke Dni učitelů. Všem paní učitelkám jsme jimi udělali ohromnou radost. V dubnu jsme také vyráběli – čmeláky, housenky, trychtýřky k foukání alobalových kuliček, pavouky, ještěrky a hlavně společnou obří čarodějnici, kterou jsme spálili druhý den dopoledne po opékání špekáčků na školní zahradě.

V březnu jsme namáhali naše hlavičky při zábavném odpoledni plném kvízů a hádanek.

Nezapomínáme sportovat. Vytvářeli jsme opičí dráhy, hráli různé společné sportovní hry. A protože nám počasí přálo, začali jsme chodit na Náměstíčko. Pokud naopak bylo špatné počasí, zahráli jsme si různé týmové hry ve družině, jako je Elektrika, nebo například Schovanou minci.

V dubnu jsme se zabývali Dnem Země. Uklidili jsme okolí kolem školy – uhrabali trávník před školou, posbírali odpadky. Mluvili jsme o tom, co Den Země znamená, proč je důležitý a co pro naši planetu můžeme udělat.

Paní učitelka nás pobavila, když nám ukazovala různé výrazy v obličeji, které jsme měli správně pojmenovat – smutek, nadšení, zlost a podobně.

I v těchto dvou měsících, březnu a dubnu, jsme se věnovali našemu celoročnímu projektu MOBITREK. Stavěli jsme papírový hrad, do kterého jsme nastehovali hradního pána s jeho paní, pacholka, bílou paní, rytíře a další. Vyzkoušeli jsme si několik středověkých her, namalovali si erby, vyrobili meče a štíty. A hlavně jsme uspořádali rytířský turnaj.

 

Nezapomeňte se podívat na naše fotografie – zde.

 

Menu

17. 7. Martina

Zítra: Drahomíra

Vítáme Vás na stránkách ZŠ a MŠ Řetová

26. 6. Zemědělské družstvo

Fotografie

24. 6. Školní výlet

Fotografie

23. 6. Aktualizace jídelního lístku platného od 14. 6. do 28. 6. 2019

13. 6. Dopravní výchova

Fotografie

10. 6. Kladení věnců

Fotografie

7. 6.  Aktualizována sekce Aktuality

16. 5. Dny jinak

Fotografie

16. 5. Planetárium 

Fotografie

16. 5. Úklid Řetové a okolí

Fotografie

27. 4. Předškoláci v ŠD

Fotografie

27. 4. Předškoláci v ZŠ

Fotografie

27. 4. Policie v ZŠ

Fotografie

27. 4. Geomag

Fotografie

 

Návštěvnost stránek

032555