Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Školní družiny 2014/2015 > Březen a duben

Březen a duben


Na začátku března jsme se pustili do výroby podmořského světa. Sestavili jsme ponorku a přidali spoustu mořských příšerek.

Vyrobili jsme si také košíky na velikonoční pomlázku ve tvaru zajíce. Do té nám paní učitelka vložila malé překvapení. K velikonocům se také vztahovaly naše další výrobky, a to velikonoční vajíčka, která jsme vykrajovali z na vzduchu schnoucí hmoty, a pak také beránci z vaty.

Vyzkoušeli jsme si malování bublifukem a „namalovali“ opravdu zajímavé výkresy. Stejnou techniku jsme použili i u přáníček pro paní učitelky ke Dni učitelů. Všem paní učitelkám jsme jimi udělali ohromnou radost. V dubnu jsme také vyráběli – čmeláky, housenky, trychtýřky k foukání alobalových kuliček, pavouky, ještěrky a hlavně společnou obří čarodějnici, kterou jsme spálili druhý den dopoledne po opékání špekáčků na školní zahradě.

V březnu jsme namáhali naše hlavičky při zábavném odpoledni plném kvízů a hádanek.

Nezapomínáme sportovat. Vytvářeli jsme opičí dráhy, hráli různé společné sportovní hry. A protože nám počasí přálo, začali jsme chodit na Náměstíčko. Pokud naopak bylo špatné počasí, zahráli jsme si různé týmové hry ve družině, jako je Elektrika, nebo například Schovanou minci.

V dubnu jsme se zabývali Dnem Země. Uklidili jsme okolí kolem školy – uhrabali trávník před školou, posbírali odpadky. Mluvili jsme o tom, co Den Země znamená, proč je důležitý a co pro naši planetu můžeme udělat.

Paní učitelka nás pobavila, když nám ukazovala různé výrazy v obličeji, které jsme měli správně pojmenovat – smutek, nadšení, zlost a podobně.

I v těchto dvou měsících, březnu a dubnu, jsme se věnovali našemu celoročnímu projektu MOBITREK. Stavěli jsme papírový hrad, do kterého jsme nastehovali hradního pána s jeho paní, pacholka, bílou paní, rytíře a další. Vyzkoušeli jsme si několik středověkých her, namalovali si erby, vyrobili meče a štíty. A hlavně jsme uspořádali rytířský turnaj.

 

Nezapomeňte se podívat na naše fotografie – zde.

 

Menu

4. 7. Prokop

Zítra: Cyril a Metoděj

Vítáme Vás na stránkách ZŠ a MŠ Řetová

29. 6. Jídelní lístek platný od 29. 6. 2020 do 3. 7. 2020

3. 6. Aktualizována sekce Aktuality

Návštěvnost stránek

035881