Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Školní družiny 2014/2015 > Leden a únor

Leden a únor


Protože nám počasí hned po vánočních prázdninách přálo, chodili jsme často ven a užívali si méně, či více sněhu. Postavili jsme obří sněhové koule, sněhuláka, a když napadlo opravdu hodně sněhu, vrhly jsme se na budování bunkru. Ve sněhu jsme si samozřejmě zahráli i nějaké hry.

V rámci celoroční hry MOBITREK jsme se celé dva první měsíce v roce věnovali pokusům. Moc nás například bavilo sledovat, jak si vyrobit malý domácí ohňostroj z pomerančové kůry. Dále jsme vyzkoušely telefon z kelímků, jak funguje práškový hasicí přístroj, co se stane s vajíčkem napůl namazaným zubní pastou po šesti hodinách v octu, atd. Součástí celoroční hry byla i výrova kosmické rakety. Bylo zapotřebí ji vystříhat, poskládat, nalepit a vybarvit.

Jedno odpoledne nás děti ze třetí a čtvrté třídy překvapily, když se spontánně vrhly na divadelní představení O Červené karkulce. Nakonec nám ani nevadilo, že naši loutkáři (Káťa Lorencová, Áďa Hanousková, Tom Chadima a Honza Hladil) ke svým loutkám našli pouze oblečky. Moc jsme se při představení nasmáli.

Na konci ledna jsme si nechali od paní učitelky pomalovat obličeje, každý podle vlastního nápadu. Mezi námi se rázem ocitlo několik tygrů, kostlivec, zebra, delfín, dinosaurus a další.

Co nás opravdu v únoru bavilo, bylo origami. Poskládali jsme bezpočet věcí. Nástěnku nám ozdobil papírový zvěřinec – poskládali jsme sovy, kočky, psy, cikády, medvědy a žáby. Okna se nám zaplnila loděmi a klavíry. Zkusili jsme vyrobit i obálky na přáníčka.

Vyráběli jsme lyžaře, malovali kosi.

Poslední pátek před jarními prázdninami jsme ve družině měli karneval. Téměř každý si donesl masku. V maskách jsme pak soutěžili a tancovali. Moc se nám například líbilo odstříhávání bonbonů se zavázanýma očima, nebo klasické karnevalové hry – tancování ve dvojicích s míčkem mezi čely a „Škatulka hejbejte se“.

Na konci února jsme si pak vyrobili veselé tousty. Za použití toustového chleba, salámů, sýra a zeleniny jsme na chléb vytvořili sněhuláky, různá zvířátka, kytky a vůbec cokoli nás napadlo. Tato činnost nebyla jen zábavná, ale také nám moc chutnala.


Zde se podívejte, jak jsem první letošní měsíce prožili.

 

Menu

4. 7. Prokop

Zítra: Cyril a Metoděj

Vítáme Vás na stránkách ZŠ a MŠ Řetová

29. 6. Jídelní lístek platný od 29. 6. 2020 do 3. 7. 2020

3. 6. Aktualizována sekce Aktuality

Návštěvnost stránek

035876