Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Školní družiny 2014/2015 > Listopad a prosinec

Listopad a prosinec


Na začátku listopadu jsme si oblíbili hru „Vybíjená se záchrankou“. A proto, že nám počasí přálo, mohli jsme ji hrát takřka až do vánoc. Nebyla to jediná pohybová hra, kterou jsme se na školní zahradě bavili. Zaujala nás pro příklad také „Král vysílá do boje“, nebo „Štrůdl“.

Hned na začátku měsíce listopadu jsme vyráběli masky v podobě dýní. U této příležitosti jsme si nezapomněli vysvětlit, jaký je rozdíl mezi naší Památkou zesnulých a zahraničním Halloweenem.

Dále jsme po jedné krásné vycházce po podzimní Řetové, kde jsme nasbíraly hromadu různobarevného spadaného listí, vytvářeli výrobky z tohoto krásného přírodního materiálu. Velmi se nám podařily růžičky, vymýšleli jsme příšery. Ze zbylých listů, ale i žaludů a kaštanů jsme vytvořili podzimní věnec, který nám zkrášlil dveře do družiny.

A za chvíli tu byl Mikuláš a s ním i Mikulášské odpoledne. Místo klasické knižní pohádky jsme si poslechli čertovskou pohádku z kazety. Pak už jsme se pustili do soutěžení. Rozhodli jsme se udělat dvě skupinky, které budou zápolit mezi sebou – kluci proti děvčatům. Zkusili jsme si, jací bychom byli v pekle pracanti, luštili jsme rozstříhanou zprávu a plnili další úkoly. Nakonec každý tým vyrobil barevný řetěz a pořádně strašidelnou masku Lucifera.

Přesto, že byl teprve listopad, kvapem se nám blížil Předvánoční jarmark, na který jsme přispěli vlastními výrobky i my z družiny. Slepovali jsme andílky, zdobili jsme jmenovky na dárky, tiskali jsme sněhuláky na vánoční přáníčka, barvili jsme sádrové ozdoby, vytvářely sněhuláčky a zvonečky na zavěšení.

V prosinci jsme si vyzkoušeli, jaké by to bylo, kdybychom nemohli používat všechny své smysly. Zkusili jsme chodit se zavázanýma očima, podle pokynů kamaráda, nakreslili jsme zvláštní obrázky – na jednu polovinu papíru jsme kreslili poslepu, na druhou stejný obrázek tak, že jsme fixu drželi v ústech.

Nejvíce nás ale bavilo pečení perníčků. Jeden den jsme je vykrájeli a upekli, další den přišlo na řadu zdobení. Největším dílem byla určitě perníková chaloupka ozdobená bonbony.

Pokračovali jsme v celoročním projektu Mobitrek, kdy jsme se dostali do pohádky. Jeden měsíc byl ve znamení Zlatovlásky – tady jsme se například snažili nepřelít, jako se to nepodařilo Jiříkovi. Druhý měsíc byl o Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém – jako první jsme malovali portréty princezen.

Poslední školní den před vánočními prázdninami jsme si udělali sváteční. Zapálili jsme čtvrtou svíčku na adventním věnci. Zazpívali a zahráli jsme si koledy (na flétnu hrála děvčata z kroužku od paní učitelky Burešové a na housličky Barunka). Pod stromečkem jsme našli nové stolní hry a další hračky do družiny, které jsme okamžitě vyzkoušeli.  Popovídali jsme si o některých vánočních zvycích. A nezapomněli jsme sníst naši perníkovou chaloupku. Pak už jsme se jen těšili, co nám přinese Ježíšek doma pod stromeček a jak si užijeme dlouhé vánoční prázdniny.


Zde si prohlédněte fotografie.

 

Menu

4. 7. Prokop

Zítra: Cyril a Metoděj

Vítáme Vás na stránkách ZŠ a MŠ Řetová

29. 6. Jídelní lístek platný od 29. 6. 2020 do 3. 7. 2020

3. 6. Aktualizována sekce Aktuality

Návštěvnost stránek

035881