Září a říjen

 

V září a říjnu jsme vyrobili a namalovali spoustu výrobků a obrázků. Stejně tak jsme zažili kopec zábavy při několika akcích.

První náš společný velký projekt bylo vytvoření papírového draka z krepového papíru. Původně jsme si jím chtěli vyzdobit školní družinu, ale proto, že se nám opravdu povedl, pověsili jsme ho nad hlavní vchod do školy. Tam našeho draka můžou obdivovat všichni kolemjdoucí.

Na výrobu draka navázala Drakiáda. I přes nepřízeň počasí (skoro nám nefoukal vítr) jsme se vydali za obecní hřbitov, kde se nám podařilo dostat do vzduchu několik opravdových létajících draků.

Ve třídě jsme vyráběli kočičky a pejsky, jablka a hrušky s červíky, záložky do knížek, zvířátka z kaštanů. Malovali jsme dinosaury, mamuty i podzimní stromy.

Nezapomínali jsme ani sportovat. Kromě různých drobných pohybových her ve družině i na školní zahradě jsme v rámci školní družiny uspořádali Podzimní fotbalový turnaj. Sestavili jsme čtyři týmy. Každý tým si vymyslel vlastní název a „bojový“ pokřik. Pak už jsme se honem pustili do samotného zápolení. Hráli jsme systémem každý s každým. Vítězové si odnesli medaile.

Sportovat se dá i ve třídě, kde jsme se nadchli Turnajem v kuželkách. 

Zkusili jsme i něco úplně nového. Zjistili jsme, co je morseova abeceda a jak funguje. Nejprve jsme se ale rozdělili do několika skupin. V nich jsme sbírali písmenka v morseově abecedě a k nim slova, podle kterých jsme dokázali rozluštit vzkaz. Na něm stálo, abychom se pustili do opičí dráhy, kterou jsme zhotovili ze židliček a stolečků. Projít jsme ji museli s miskou plnou žaludů. Malou odměnu si zasloužil každý.

Protože je podzim v plném proudu, brzy vyrazíme posbírat listí a z něho něco krásného vyrobíme. Co to bude, na to si musíme počkat až na listopad.

 

Zde se podívejte, jak jsme se celé ty dva měsíce měli.

   

 

 

Menu

26. 6. Adriana

Zítra: Ladislav

Vítáme Vás na stránkách ZŠ a MŠ Řetová

24. 6. Školní výlet

Fotografie

23. 6. Aktualizace jídelního lístku platného od 14. 6. do 28. 6. 2019

13. 6. Dopravní výchova

Fotografie

10. 6. Kladení věnců

Fotografie

7. 6.  Aktualizována sekce Aktuality

16. 5. Dny jinak

Fotografie

16. 5. Planetárium 

Fotografie

16. 5. Úklid Řetové a okolí

Fotografie

27. 4. Předškoláci v ŠD

Fotografie

27. 4. Předškoláci v ZŠ

Fotografie

27. 4. Policie v ZŠ

Fotografie

27. 4. Geomag

Fotografie

 

Návštěvnost stránek

032432