Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Školní družiny 2014/2015 > Září a říjen

Září a říjen

 

V září a říjnu jsme vyrobili a namalovali spoustu výrobků a obrázků. Stejně tak jsme zažili kopec zábavy při několika akcích.

První náš společný velký projekt bylo vytvoření papírového draka z krepového papíru. Původně jsme si jím chtěli vyzdobit školní družinu, ale proto, že se nám opravdu povedl, pověsili jsme ho nad hlavní vchod do školy. Tam našeho draka můžou obdivovat všichni kolemjdoucí.

Na výrobu draka navázala Drakiáda. I přes nepřízeň počasí (skoro nám nefoukal vítr) jsme se vydali za obecní hřbitov, kde se nám podařilo dostat do vzduchu několik opravdových létajících draků.

Ve třídě jsme vyráběli kočičky a pejsky, jablka a hrušky s červíky, záložky do knížek, zvířátka z kaštanů. Malovali jsme dinosaury, mamuty i podzimní stromy.

Nezapomínali jsme ani sportovat. Kromě různých drobných pohybových her ve družině i na školní zahradě jsme v rámci školní družiny uspořádali Podzimní fotbalový turnaj. Sestavili jsme čtyři týmy. Každý tým si vymyslel vlastní název a „bojový“ pokřik. Pak už jsme se honem pustili do samotného zápolení. Hráli jsme systémem každý s každým. Vítězové si odnesli medaile.

Sportovat se dá i ve třídě, kde jsme se nadchli Turnajem v kuželkách. 

Zkusili jsme i něco úplně nového. Zjistili jsme, co je morseova abeceda a jak funguje. Nejprve jsme se ale rozdělili do několika skupin. V nich jsme sbírali písmenka v morseově abecedě a k nim slova, podle kterých jsme dokázali rozluštit vzkaz. Na něm stálo, abychom se pustili do opičí dráhy, kterou jsme zhotovili ze židliček a stolečků. Projít jsme ji museli s miskou plnou žaludů. Malou odměnu si zasloužil každý.

Protože je podzim v plném proudu, brzy vyrazíme posbírat listí a z něho něco krásného vyrobíme. Co to bude, na to si musíme počkat až na listopad.

 

Zde se podívejte, jak jsme se celé ty dva měsíce měli.

   

 

 

Menu

3. 4. Richard

Zítra: Ivana

Vítáme Vás na stránkách ZŠ a MŠ Řetová

30. 3. Aktualizována sekce Aktuality

23. 3. Zápis do 1. ročníku - Dokumenty

14. 3. Jídelní lístek platný od 16. 3. 2020 do 20. 3. 2020

Návštěvnost stránek

034613