Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Školní rok 2013/2014 > Čert a Mikuláš

Čert a Mikuláš

Mikuláš 

  5. prosince se ve škole uskutečnil Mikulášský den. Mohli jsme přijít do školy v převleku Mikuláše, čerta nebo anděla. Já jsem byla za anděla. Do školy přišlo hodně čertů, několik andělů a dva Mikuláši. Paní učitelky měly také masky. Pak jsme šli do první třídy. Kdo měl převlek, dostal sešit a záložku. Potom jsme všichni dostali balíček. My v maskách jsme se fotili na schodech u vánočního stromečku a před školou. Nejvíce se mi líbil převlek Olivera. Bylo to moc hezké dopoledne.

                                                       Kristýna Procházková, žákyně 4. ročníku

 

Mikulášský den

  Ve čtvrtek 5. prosince jsme si ve škole zahráli na čerty, anděly a Mikuláše. Každý si přinesl nějaký převlek. Například já byl takový čert, že když paní učitelka přišla do třídy, tak se lekla. Nejvíce nás bylo čertů. První dvě hodiny jsme se učili. Potom jsme dostaly dárečky a šli jsme se fotit na schody a před školu. Tento den jsme si užili hodně legrace.

                                                                Oliver Mužík, žák 4. ročníku

 Dne 5. prosince jsme měli Mikuláše, takový čertovsko-andělský den. Bylo to o tom, že si každý mohl přínést kostým čerta, anděla nebo Mikuláše. Za Mikuláše byla jenom Kája a Libor. Za anděla paní ředitelka, Maruška Kadová a Luboš. A ten zbytek byl za čerta. Začalo to tak, že jsme přišli do školy a normálně jsme se učili. Naše paní učitelka Dušková nám upekla perníčky (to byla mňamka)- je moc hodná, že si s tím dala takovu práci. Na začátku 3. hodiny jsme šli k prvňákům a dostali jsme balíček. Potom jsme se společně vyfotili. Bylo to hezké.

                                                               Petra Kolářová, žákyně 5. ročníku


  Dnes jsme měli ve škole hodně zvláštní den. Mohli jsme si přinést masku-anděla, čerta nebo Mikuláše. Oliver měl fakt hnusnou masku čerta, měl rohy, čertovský oblek i řetěz. Těším se na večer - na Mikuláše, čerta a anděla. Už mám i básničku.

                                                               Helena Vaisová, žákyně 3. ročníku  Ve čtvrtek 5. prosince jsme si mohli vzít kostýmy čerta, anděla a Mikuláše. Já jsem šla za čerta a ve škole bylo čertů nejvíc. Bylo to prima. Akorát příště by mohl přijít doopravdický čert.Paní učitelky se převlékly také. Oliver Mužík měl nejhezčí a nejstrašidelnější kostým čerta. 3. hodinu jsme šli do 1. třídy, kde celá škola dostala mikulášskou nadílku.

                                                             Vendulka Stránská, žákyně 5. ročníku


  Na dnešek se někdo těšil a někdo ne. Já jsem se těšila stejně jako každý rok. Mohli jsme se převléknout za čerta, anděla a Mikuláše. Den byl plný napětí, večer měl přijít Mikuláš i ke každému domů. Zazpívat písničku snad každý umí. A jestli ne, tak musí doufat, že se mu čerti vyhnou. No a ve škole pak každý dostal banán a čokoládu. Den se mi líbil a už se moc těším na příští rok, až zase Mikuláš s čertem budou obcházet celou Řetovou a bude taková hezká vánoční nálada.

                                                            Adéla Křížová, žákyně 5. ročníku

 

http://skolaretova.rajce.idnes.cz/Cert_a_Mikulas_5.12/

Menu

11. 7. Olga

Zítra: Bořek

Vítáme Vás na stránkách ZŠ a MŠ Řetová

29. 6. Jídelní lístek platný od 29. 6. 2020 do 3. 7. 2020

3. 6. Aktualizována sekce Aktuality

Návštěvnost stránek

035939