Polní den ve Sloupnici

  Ve čtvrtek 3. října jsme se všichni žáci sešli o půl osmé u školy a odjeli autobusem do Sloupnice. Přivítal nás pan ředitel ZD. Pak jsme se rozdělili do pěti skupin. Většinou byl každý ročník zvlášť. Naše skupina (páťačky) si šla nejdříve prohlédnout zemědělské stroje. Byly tam traktory CASE, kombajn, podmítačka aj. Na dalším stanovišti jsme ve dvojících určovaly druhy obilí a mohly jsme si ochutnat prejt, klobásu, párek, tlačenku. Já si vybrala tlačenku. Pak jsme šly dojit. Ne skutečnou kravičku, ale vodu z umělého vemene. Moc nám to nešlo. Potom jsme šly k „čichacímu“ stanovišti. Uhodly jsme úplně všechno: hnůj, kejdu, naftu i siláž.Posledním úkolem byl kvíz ze zemědělských znalostí. Vše jsme věděly. Za odměnu jsme dostaly párek v rohlíku a teplý čaj, který nás alespoň trochu zahřál, protože bylo docela chladno. Neodmítly jsme ani balónek.Pak už jsme všichni nastupovali do autobusu, který nás dovezl do mléčné farmy v Řetové. Nejdříve jsme se podívali na telátka. Některá měla na čele srdíčko. Byla moc roztomilá. Viděli jsme býky, krávy i těhotné krávy, které měly za chvilku porodit telátko. Udivilo mě, že krávy nosí telátko také 9 měsíců. Zajímavé byly dojící stroje. Byla zábava to sledovat.
Když jsme se na všechno dost vynadívali, odcházeli jsme plní dojmů pěšky do školy.

                                                                             Petra Kolářová, žákyně 5. ročníku 

     Dne 3. října se uskutečnil Polní den ve Sloupnici. Přijel pro nás autobus. Když jsme vystoupili z autobusu, nejdříve nás přivítali. Potom jsme se rozdělili do pěti skupin.  Bylo tam pět stanovišť. Na každém stanovišti jsme plnili nějaký úkol. Nejvíce se mi líbilo první stanoviště, kde byl kombajn a největší traktor. Pak jsme nastoupili do autobusu a jeli do Řetové na Mléčnou farmu. Viděli jsme, jak se kráva dojí v automatu. Moc se mi to líbilo.

                                                                                    Jakub Synek, žák 4. ročníku

     3. října jsme jeli na Polní den do Sloupnice. Jeli jsme tam autobusem. Bylo tam pět stanovišť. Na prvním stanovišti jsme viděli velký kombajn a hodně traktorů. Na druhém stanovišti jsme měli zjistit, co je ve sklenici. Byl tam hnůj, kejda, nafta a siláž. Na dalším stanovišti jsme poznávali obilí a uzeniny. Taky tam bylo stanoviště na dojení. Pak jsme jeli do Řetové do kravína. Viděli jsme tam stroj na dojení, krávy a telátka. Pak jsme šli pěšky do školy. Byl to hezký den.

                                                                                   Tomáš Vašátko, žák 4. ročníku

http://skolaretova.rajce.idnes.cz/Polni_den_ve_Sloupnici/

 

Menu

19. 10. Michaela

Zítra: Vendelín

Vítáme Vás na stránkách ZŠ a MŠ Řetová

13. 10. Jídelní lístek platný od 14. 10. 2019 do 18. 10. 2019

1. 10. Kouzelník

Fotografie

1. 10. Aktualizována sekce Aktuality

16. 9. První školní týden

Fotografie

10. 9. Organizace školního roku - Vyučovací hodiny a přestávky

8. 9. Projekty EU - Šablony

8. 9. Rozvrh hodin

29. 8. Organizace školního roku

Návštěvnost stránek

033165