Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Školní rok 2012/2013 > Den dětí

Den dětí

V rámci snadnějšího přechodu žáků naší školy na druhý stupeň, už několik let spolupracujeme se Základní školou Ústecká v České Třebové a Základní školou ve Sloupnici. Zde je několik ukázek, jak se tyto akce žákům líbili a jak si je užili.

Den dětí v České Třebové

     V pátek 14. června jsme jeli do České Třebové na Den dětí. Bylo tam hodně soutěží. Byl tam běh, skákání přes švihadlo, přetahování lana, házení balónků, a jiné hry. Za splnění úkolů jsme dostávali penízky. Když jsme si našetřili nějakou částku, mohli jsme si jít koupit něco do krámku. Měli tam různé věci. Mohli jsme si koupit, co jsme chtěli, pokud jsme na to měli penízky. Moc se mi tam líbilo a myslím si, že se tam líbilo všem.

                                               Vendulka Stránská, žákyně 4. ročníku

Den dětí v České Třebové

     14. června jsme jeli na Dětský den do České Třebové. Ráno jsme vstávali brzy, abychom stihli autobus do České Třebové. Ve škole byla pro nás připravená volná třída. Chvíli jsem tam čekali, pak jsme šli ven na hřiště. Tam jsme se rozdělili do skupinek a chodili po jednotlivých soutěžích. Já jsem chodila s Vendulkou, Adélkou a Radkou. Ještě předtím jsme dostali kartičky s čísly stanovišť. Po každé soutěži jsme si vydělali dětské papírové koruny. Měly hodnotu 1 Kč, 2 Kč, 3 Kč. Byl tam stánek a tam jsme si mohli něco za koruny koupit. Měli tam pendreky, propisovačky, bločky, řetízky, bonbóny a různé další věci. Dětský den se mi velice líbil.

                                                   Jana Kovářová, žákyně 4. ročníku

Sportovní dopoledne ve Sloupnici

     V úterý 18. 6. jsme brzy ráno jeli do Sloupnice na sportovní dopoledne. Rozdělili nás do družstev. Každé družstvo mělo svého kapitána a svoji barvu. Já jsem byla oranžová spolu s Vaškem, Lukášem, Luckou, Ondrou a dalšími žáky, které jsem neznala. Nejdříve jsme šli na povinné disciplíny a pak ještě na dobrovolné. Na konci jsme běhali štafetu. Potom následovalo vyhodnocení. Každý dostal sušenku. Bylo moc velké vedro, čekali jsme na autobus pod stromem. Bylo to fajn a taky jsem se dost zasmála.

                                                   Anna Volná, žákyně 4. ročníku

Sportovní dopoledne ve Sloupnici

     V úterý 18. června jsme jeli do Sloupnice. Základní škola tam pořádala sportovní dopoledne. Každé družstvo mělo svou barvu. Naše mělo hnědou. My jsme měli hodnou kapitánku, která se jmenovala Viktorka. Byly tam povinné i nepovinné disciplíny. Jako první disciplínu jsme si zvolili slalom na koloběžkách, potom jsme šli na hod na koš, trefování do plechovek a jiné. Potkala jsem tam mnoho kamarádů z Řetové. Moc se mi tam líbilo, protože naše družstvo vyhrálo.

                                                     Petra Kolářová, žákyně 4. ročníku

 

 

 

Menu

9. 7. Drahoslava

Zítra: Libuše, Amálie

Vítáme Vás na stránkách ZŠ a MŠ Řetová

29. 6. Jídelní lístek platný od 29. 6. 2020 do 3. 7. 2020

3. 6. Aktualizována sekce Aktuality

Návštěvnost stránek

035915