Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Akce školní rok 2009/2010 > Recyklohraní

Recyklohraní

Dne 15.10. 2009  jsme měli projektový den.

     První hodinu jsme se všichni společně sešli v jedné třídě. Nejdříve jsme si povídali o všech akcích týkajících se ekologie, které jsme absolvovali v loňském školním roce.

     Vzhledem k naší plánované návštěvě Čistírny odpadních vod v České Třebové, se žáci nejdříve zamysleli nad tím, k čemu všemu potřebujeme v životě vodu. Došli jsme k tomu, že je potřeba vodu někde čistit, aby byla zdravotně nezávadná. A proč nejde čistit voda pouze vodou? To se jistě dozvíme na naší exkurzi.

     Podívali jsme se také na aktuální stav bodů v projektu RECYKLOHRANÍ, které získáváme za odvoz elektrozařízení, vybitých baterií a plnění aktuálních úkolů.

K dnešnímu dni jsme získali již  570  bodů.

     Tímto jsme navázali na další část programu dnešního dne – a to na splnění dalšího vyhlášeného úkolu.

                            „ Mapa – skupinový, detektivně zeměpisný úkol "

     Nejdříve jsme si vyprávěli o tom, jak vznikají odpady, že mají různé vlastnosti a podle nich se s nimi nakládá. Úkolem bylo, namalovat mapu naší obce, ve které budou vyznačena všechna důležitá místa, která souvisí s odpady.

     Starší žáci se pustili po skupinách do malování. Někteří zjistili, že ztvárnit mapu tak, aby odpovídala skutečnosti není až tak jednoduché.

     Fotografii nejlépe zpracované mapky jsme zaslali do Recyklohraní. Namalované výtvory si můžete prohlédnout v naší škole.


 

 

Menu

2. 4. Erika

Zítra: Richard

Vítáme Vás na stránkách ZŠ a MŠ Řetová

30. 3. Aktualizována sekce Aktuality

23. 3. Zápis do 1. ročníku - Dokumenty

14. 3. Jídelní lístek platný od 16. 3. 2020 do 20. 3. 2020

Návštěvnost stránek

034597