Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Školní rok 2008/09

Školní rok 2008/09

Prvňáčci poprvé ve škole

Do 1. ročníku přišlo1. září se svými rodiči 7 prvňáčků, kteří při slavnostním zahájení obdrželi uvítací list, šerpu a drobné dárky. Přejeme jim hodně úspěchů, radosti a kamarádů ve škole.

     Naši prvňáčci: Gabriela Brožková

                             Václav Hakl

                              Lukáš Kovář

                              Samuel Mužík

                              Radka Pavlásková

                              Kamil Slezák

                              Jindřiška Šimková

 

 

Naučné a sportovní dopoledne 19.9.2008

V pátek ráno jsme se sešli před školou. Na zastávce u Kampeličky jsme nasedli do autobusu a jeli do České Třebové. V ekocentru Červenka byl pro nás připravený výukový program Krtkova domácnost. Zábavnou formou jsme se dozvěděli vše o půdě a hráli jsme si na vědce. Hlavně nás zajímali všichni živočichové, kteří žijí v půdě na zahradě. Výukový program byl ukončen hledáním bezobratlých živočichů venku na zahradě. Poté nás čekalo kluziště na zimním stadionu, které bylo celé pro nás. Dobře jsme si zabruslili a protáhli si tělo. Do školy jsme se vrátili na oběd.

Dopoledne, které jsme strávili v České Třebové, bylo příjemné a už se těšíme na další zajímavý program.

 

 

 

 

Drakiáda

Podzimní pouštění draků

 

V úterý 7. října jsme šli se školou pouštět draky. První dvě hodiny jsme se učili, pak jsme se nasvačili. Připravené draky jsme si vzali ze šatny a přesunuli jsme se na kopec za školkou. Byla to legrace. Běhali jsme z kopce na kopec. Kamarádi mi půjčili draka, protože jsem si ho nechal omylem doma. Když už jsme byli unaveni, sedli jsme si a pozorovali okolní krajinu. Bylo se na co dívat, protože byla vidět celá naše obec Řetová. Pan školník nám také ukázal mraveniště. Než jsme se vzpamatovali, s pouštěním draků byl konec. Sešli jsme z kopce dolů. Vyfotografovali jsme se s našimi draky a vrátili jsme se do školy. Bylo to super.

                                                            David Mach, žák 5. ročníku

 

 

 

 

 

Ekohraní ve škole

 

22. a 23. října jsme měli ve škole program o ekologii, ekohraní. Byla to zábava, aspoň mě to bavilo. Hráli jsme různé hry, říkali jsme si co máme recyklovat.  Druhý den jsme vyráběli krabice na vybité baterie. Pracovali jsme ve skupinách. Naše skupina vyrobila pěknou chalupu. Všem se moc líbila. Už v ní máme nějaké baterie.

                                                                        Jan Pavlásek, žák 4. ročníku

Ve středu 22. října nám paní učitelka řekla, že máme ekologické hraní. Přestěhovali jsme se k interaktivní tabuli, a tam to celé začalo. Povídali jsme si o tom, jak máme chránit přírodu, že se do ní nesmí vyhazovat odpadky a jak se recyklují. Potom jsme psali test. Prvňáčci vybarvovali obrázek - co patří a nepatří do lesa. Nakonec jsme si zahráli hru.

Druhý den jsme v ekologii pokračovali. Vyráběli jsme krabici na použité baterie. Šli jsme do školní dílny. Rozdělili jsme se do tří skupin. Dostali jsme krabici, různé papíry, kousky tapet, lepidlo a kousky kartonu. Naše holčičí skupina vyrobila krabici s nápisem: VYBITÉ BATERIE ZDE. Kluci čtvrťáci vyrobili domeček, do kterého se baterie vhazují komínem. Páťáci vyrobili kachnu, kde se baterie vhazují krkem. Moc jsem si tyto dva dny užila a těším se, až to bude znovu.

 

                                                                        Zuzana Haklová, žákyně 4. ročníku   

 

 

Překážková dráha

V úterý 25.11. se děti v rámci hodin tělesné výchovy přemístily do tělocvičny, kde pro ně byla připravena překážková dráha. Všichni závodníci se snažili, co jim síly stačily. Na závěr obdržel každý drobnou odměnu a ti nejlepší diplom a drobný dárek. Už se všichni těšíme na další sportovní soutěžení.

 

Ti nejrychlejší:

  1. ročník – 1. Radka Pavlásková, 2. Samuel Mužík, 3. Václav Hakl

  2. ročník – 1. Veronika Štantejská, Tereza Lipavská, 3. Tomáš Muller

  1. ročník – 1. Milan Musil, 2. Lucie Kaňková, 3. Martin Voleský

  2. ročník – 1. Stanislav Lipavský, David Mach, Martin Fišer

 

Mikulášská nadílka

 

 

 

Poslední den ve škole před Vánocemi

Nastal očekávaný poslední den ve škole před Vánocemi. Očekávaný proto, že jsme se na něho všichni těšili. Tento den byl pro děti tajemný, čekalo je veliké překvapení. Hned ráno jsme se sešli všichni ve družině. Poslechli jsme si pár koled při plápolajícím světle svíček na adventním věnci. Potom paní učitelka připomněla vánoční zvyky, přečetla o adventu a někteří čtvrťáci přečetli všem pohádku O Vánocích, které nechtěly být. Poté jsme se všichni přesunuli do dílny, kde si děti vyrobily poslední dárek - vánočního kapra.

Nadešel veliký okamžik, kdy žáci byli konečně vpuštěni do tříd. Nastalo obrovské překvapení. V každé třídě stály zbrusu nové krásné lavice. To byl dárek, který děti dostaly pod stromeček. Překvapení trvalo jen chvíli, protože už se začínaly kupit pod stromečkem dárečky. Nastala ta správná vánoční atmosféra. Každý měl radost nejen z dárečků, které dostal, ale i z toho, že někoho obdaroval.

Tento den jsme si všichni užili. A po Vánocích se moc těšíme do nových lavic.

Šťastný nový rok 2009!

 

 

Zápis do 1. třídy - 20.1.2009

 

K zápisu přišly tyto děti:

 

Z Řetové

Brožková Gabriela, Kolářová Petra, Křížová Adéla, Musilová Kristýna,

Stránská Vendulka, Šimková Karolína, Vašátko Tomáš

Volná Anna, Volná Marie

Z Řetůvky

Kovářová Jana

Děkujeme rodičům, kteří dali důvěru naší škole a přišli se svým předškolákem k zápisu do ZŠ Řetová.

 

Fotografie naleznete zde ve fotogalerii Zápis do 1. třídy

 

Menu

11. 7. Olga

Zítra: Bořek

Vítáme Vás na stránkách ZŠ a MŠ Řetová

29. 6. Jídelní lístek platný od 29. 6. 2020 do 3. 7. 2020

3. 6. Aktualizována sekce Aktuality

Návštěvnost stránek

035939