Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Akce naší školy školní rok 2008/2009 > Den první pomoci

 

DEN  PRVNÍ  POMOCI

 

 

Tento den se mi velice líbil. Kromě českého a anglického jazyka jsme celý den věnovali zdraví. Nejdříve jsme si povídali o zubech. Třeba že kaz můžeme mít na zdravém zubu během dvou dnů. Proto si je musíme důkladně čistit. Pak jsme měli část první pomoci. Zopakovali jsme si důležitá telefonní čísla, doplňovali na interaktivní tabuli úkoly. Teď přišla nejlepší část, zkoušeli jsme si obvazovat ruku a nohu. Zkoušeli jsme si zavazovat i hlavu. Já a Milan jsme to zkoušeli, ale moc nám to nešlo. Na druhý pokus jsme to měli dokonalé. Byl to den, kdy jsme se učili druhému pomoci v nebezpečí. Přesto to byl den, kdy jsme si užili mnoho legrace. Byl to hezký Den první pomoci.

 

                                                                                               Jan Pavlásek

                                                                                               žák 4. ročníku

 

Projektový den – PRVNÍ  POMOC

 

     Ve středu 28. ledna se v naší škole uskutečnil projektový den věnovaný zásadám první pomoci.

     Na začátku  jsme  si  popovídaly  o  tom, že  nikdo  z  nás  neví , kdy  se ocitne v situaci ohrožení vlastního života a kdy bude  potřebovat  rychlou a účinnou pomoc od druhého. Možnost zranit se na  nás  čeká všude a proto je dobré být na to připravený. Uvědomily jsme si, že na místě nehody v naprosté  většině  případů  jako  první  zasahuje LAIK (kdokoliv z nás).      

     Naučily a zopakovaly jsme  si  pravidla  nezbytná  k tomu, abychom  správně  a  účelně  poskytly  první  pomoc,  byly schopny rychle a správně přivolat  nejen záchrannou službu, ale  také  další složky Integrovaného záchranného systému.  A  protože  opakování  je  matka  moudrosti, neustále jsme si připomínaly jednotlivá, životně důležitá telefonní čísla.

     V závěru  dne jsme se naučily ošetřit a ovázat jednoduchá zranění a správně zafixovat zlomeninu ruky a nohy.

     Projektový  den  nám  ukázal, že  pravidla  první  pomoci  nejsou složitá, jde jen o to seznámit se s nimi vhodnou formou a jednoduchým nácvikem získat určitou zručnost a zkušenost.

 

Fotografie z výuky první pomoci jsou zde ve fotogalerií první pomoci.

 

 

 

 

Menu

9. 7. Drahoslava

Zítra: Libuše, Amálie

Vítáme Vás na stránkách ZŠ a MŠ Řetová

29. 6. Jídelní lístek platný od 29. 6. 2020 do 3. 7. 2020

3. 6. Aktualizována sekce Aktuality

Návštěvnost stránek

035915