Drobečková navigace

Úvod > Napsali o nás, napsali nám

Napsali o nás, napsali nám

 Poděkování

      Jménem celé naší rodiny a hlavně jménem našich dcer Elišky a Anežky bychom chtěli moc poděkovat za možnost strávit tři krásné roky v Mateřské školce v Řetové. Holky mají nádherné vzpomínky a část svého dětství prožily mezi úžasnými dětmi. Naše poděkování patří paní ředitelce Mgr. Haně Fučíkové, která se nezalekla integrovat Elišku mezi zdravé děti a byla nám vždy velmi nakloněna a velkou podporou. Věřte, že není snadné najít ředitele, který by se nebál integrovat dítě s tělesným či jiným postižením, jelikož to znamená nejen spoustu práce a papírování, ale přináší i mnoho nových věcí. V Řetové máte velké štěstí v podobě Základní školy a Mateřské školy a hlavně ji vedou lidé, kteří jsou na správném místě. Před třemi roky jsme stáli před otázkou - Jakou vybrat Mateřskou školku? Svého rozhodnutí nelitujeme a nezměnili bychom ho, i když jsme do školky každý den dojížděli přes 14 km.

     Moc děkujeme vedoucí učitelce Erice Haselmannové za její podporu a pomoc s pedagogickou asistencí Elišky a velkou empatii, paní učitelce „lvíčat“  Haně Dolečkové za její úžasný přístup, je znát její velká pedagogická praxe a láska k dětem a ostatním pedagogům. Všem dětem za jejich krásné dětské kamarádství, pomoc a přijmutí do kolektivu J. Velké díky samozřejmě patří i osobní a pedagogické asistentce Zuzaně Pávkové. Moc si vážíme její práce, pochopení a pomoci Elišce ve školce i mimo školku v dramatickém kroužku.

      Velmi si vážíme spolupráce školky a školy. Pro předškoláky je připraven celoroční program, mají možnost poznat prostředí školy, paní učitelky což je v jiných školách velmi zanedbáváno. Slavnostní zápis do 1. ročníku byl krásným nezapomenutelným zážitkem.

      Bohužel konec školního roku byl pro nás ve znamení plánované operace a hospitalizace v nemocnici, bolestivým odchodem osobní a pedagogické asistentky a nemožnosti se pořádně rozloučit L.  Říká se, že koncem docházky do školky končí jedna životní etapa. Doufám, že nás v první třídě čeká stejně úspěšná etapa jako ta „školková“.

      Všem přejeme mnoho zdraví a školákům snadný vstup do první třídy.

      Děkujeme.

                     Honlovi

 

Článek od paní Mlčůchové

Úvodem bych chtěla poděkovat všem, kteří se zasloužili, že máme na vesnici luxus v podobě Základní školy a Mateřské školy. Moc dobře si uvědomuji, jak málo by stačilo, aby to tak nebylo. Spousta vesnic si nemůže dovolit provozovat školu i školku. Někteří pracující rodiče přihlásí raději děti do města a přitom si neuvědomují, jaký poklad zde v Řetové máme. Jako matka, která jsem měla syna na prvním stupni v Řetové a teď mi dojíždí do České Třebové, mohu porovnat školu na vesnici a ve městě. Věřte mi, že je velký rozdíl mezi vesnickou školou a městskou. Na vesnici mají paní učitelky bližší vztah k dětem a co se týče znalostí, dávno není pravda, že děti z vesnic jsou hloupější. Vážím si a zároveň doufám, že v Řetové bude škola i školka zachována. Děkuji paní starostce, paní ředitelce i paní učitelkám, že o zachování bojují.                        

                                                                                        Mlčůchová Petra

                                                                                           březen 2012    

 Poděkování

  

K výročí 50 let od ukončení školní docházky se uskutečnilo 14. června setkání spolužáků ročníku 1944. Požádali jsme paní ředitelku ZŠ Hanu Fučíkovou o možnost prohlídky ZŠ. Ochotně nám vyhověla a věnovala se nám i o sobotní prohlídce. Strávili jsme společně příjemnou hodinku mezi školními lavicemi a společně zavzpomínali na školní léta. Nechybělo ani nahlédnutí do starých kronik školy. Všichni jsme se shodli na tom, že dnešní škola vnitřním vzhledem se změnila k nepoznání. Vybavením, uspořádáním i vkusnou výzdobou působí velice přirozeně a útulně. Přispívá jistě k pohodě a dobrým výsledkům současných žáků. Díky patří celému učitelskému kolektivu včetně paní ředitelky, které tímto ještě jednou děkujeme za čas, který nám ochotně věnovala.

 

Za spolužáky  
                                                                                          
Josef  Kolář

 

Pochvalný dopis paní ředitelce školy a panu starostovi

    Dobrý den,

těmito řádky, bych ráda poděkovala paní ředitelce Vaší školy, panu starostovi, ale i Vám všem za to, že jste umožnili našemu Honzíkovi chodit k Vám do školy.
     Před rokem, po odchodu pana PaedDr. Zapletala,  jsme stáli u problému, kam umístit našeho syna Honzíka, který je zdravotně postižený /dětský atypický autismus/, aby byl v menším kolektivu a mohla mu být poskytnuta zvýšená péče v oblasti vzdělávání.
     Toto onemocnění je velmi málo známo mezi veřejností, avšak dětí s ním přibývá. Příčina  vzniku není známa, teprve nyní s nárůstem  postižení se tomuto tématu odborníci hodně věnují. Často bývá tato porucha ve spojení s mentálním opožděním. Tyto děti se jeví jako hypoaktivní, čili velmi klidné, jakoby uzavřené, žijící ve svém světě.  Naopak  děti bez mentálního postižení se jeví v chování jako nezvladatelné, nevychované a neposlušné. Často jsou velmi inteligentní /v některých případech až nadprůměrně chytré/. Problémem je, že informace, které se během doby do mozku ukládají se těžko dostávají ven. Vyžaduje to skutečně nadměrné úsilí rodiny a všech, kteří s dítětem pracují, aby byly konečně zaznamenány nějaké pokroky. Odborníci  toto potvrzují. V této druhé alternativě se právě ocitáme my s naším Honzíkem.
      Po dlouhé úvaze jsme se dohodli s paní ředitelkou a zvolili školu u Vás v Řetové. Dnes víme, že tato volba byla správná. Ve Vaší škole mají totiž děti jednu velikou výhodu! Protože tato škola je malá, tak je tu ke každému žákovi přistupováno individuálně, přesně podle jeho potřeb.
Postižení našeho Honzíka vyžaduje individuální péči,  jež mu zajišťuje  asistentka pedagoga. V době její nepřítomnosti jsem měla možnost pobývat pár týdnů přímo ve školní lavici. Věřte, že našim dětem upřímně závidím. Já sama jsem totiž kdysi chodila do třídy, kde bylo 35 žáků a vím, že po letech je sice situace ve školách v Ústí  trochu lepší, ale přesto je minimálně 25 dětí v jedné třídě. Proto paní učitelky nemají, ani kdyby chtěly, možnost se věnovat dětem tolik, jako tady u Vás. Mají zde daleko více času a prostoru k tomu vytvořit dětem příjemné prostředí a atmosféru takřka domácí. V dnešní době, kdy i malé děti hodně podléhají stresu, je tohle velmi důležité.
      Ze svého okolí vím, že na velkých školách bojují už na prvním stupni se šikanou a drogami. Toho se ve Vaší škole opravdu  nikdo bát nemusí.Tím, že se tu vlastně všichni znají, jsou vedeni k vzájemnému kamarádství a pomoci. Zároveň, zde mají děti možnost používat všechny moderní pomůcky,  které jim výuku ulehčí a zpestří. Veliký dík patří paní ředitelce, že se snaží, aby tyto pomůcky děti měly. V dnešní době toto vůbec není jednoduchý úkol.
      Spousta rodičů namítne, že ve vesnické škole se toho děti nenaučí tolik co v městské a že budou mít problém se zařadit mezi ostatní, až budou hledat další uplatnění. Opak je pravdou.  
     Ve Vaší škole jsou děti velmi dobře připravovány pro další kroky do života. Jsou daleko samostatnější a co se týče výuky , jsou napřed a vše si dostatečně procvičí.
Protože jich je méně, mají více času i na různé akce. Každý měsíc je pro ně připraven nějaký zábavný výukový program, při kterém si užijí spoustu  legrace, na který se těší
a vlastně ani nepostřehnou, že se něco nového učí.
     I my dnes už víme, že všechno co jsme s Honzíkem podstoupili nebylo marné a i při jeho postižení vidíme pokroky.
      Tyto řádky nepatří jen rodičům současných žáčků školy, kteří tohle vlastně všechno vědí, ale především všem, kteří ještě nemají, tak úplně jasno, kam poslat své dítko.
Přijďte se sem podívat, paní ředitelka určitě nikoho nevyžene, naopak všem ráda ukáže tu Vaši krásnou a příjemnou školičku.

                                                                Děkuji s pozdravem
                                                                Jana Holubová
                                                                s rodinouV Ústí nad Orlicí 19.3.08

 

 

 

 

Menu

10. 7. Libuše, Amálie

Zítra: Olga

Vítáme Vás na stránkách ZŠ a MŠ Řetová

29. 6. Jídelní lístek platný od 29. 6. 2020 do 3. 7. 2020

3. 6. Aktualizována sekce Aktuality

Návštěvnost stránek

035926