Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Archiv aktualit

Archiv aktualit


Novější 1 3

Změna územního plánu obce Řetová

Datum konání: 8. 8. 2012

Oznámení

Obec Řetová bude v nejbližších měsících zpracovávat změnu územního plánu obce. Žádáme tímto majitele pozemků, kteří mají požadavek na změnu územního plánu, aby předali písemnou žádost o změnu do 30.9.2012 na Obecní úřad v Řetové k rukám starostky obce.
Žádost vlastníka pozemku musí obsahovat číslo pozemku z evidence v katastru nemovitostí a navrhovaný způsob využití. Podepsána musí být všemi vlastníky pozemku.

Ing. Hana Šafářová
starostka obceOREDO

Datum konání: 7. 8. 2012

Úplně čerstvá novina je, že OREDO sliby splnilo a na jejich webové stránce si můžete prohlédnout jízdní řády platné od 1.9.2012 linky 700901 a 700932.
Jeden dopolední autobus bude jezdit k nemocnici a víkendový spoj do České Třebové do turnusových směn také bude jezdit. Nezbývá doufat, že budou spoje využívány našimi občany ku spokojenosti všech.
Tento návrh je umístěn i na těchto stránkách v nabídce vpravo.100 let školy v Řetové ve fotografiích

Datum konání: 23. 7. 2012

Pro dříve narozené občany,kteří zde již nežijí ale stále sem jezdí. I pro zde žijící občany. Upozorněte ostatní na fotografie, třeba se na nich poznáte.

http://www.retova.cz/skola/index.php?nid=7348&lid=cs&oid=2824858Pension Mandl

Datum konání: 13. 5. 2012

V menu firmy byl přidán pension Mandl.

http://www.pension-mandl.czŘešení finančních problémů

Datum konání: 20. 3. 2012

Možnost využití bezplatné poradny při finančních problémech.

FA_leták_nový.docDůležité upozornění občanů obce Řetová

Datum konání: 16. 2. 2012

hppscan360[1].pdfKatastr nemovitostí - finanční úřad

Obnovení katastrálního operátu

Upozornění všech občanů obce Řetová a především těch obyvatel, kteří vlastní pozemky v katastrálním území Řetové , které byly dosud vedeny v zjednodušené evidenci katastru nemovitostí ( převážně to byly louky, pole a lesy).
Pokud jste nenavštívili obecní úřad v době, kdy zde Katastrální úřad z Ústí nad Orlicí vystavoval nový obnovený katastrální operát a nemáte tedy srovnávací sestavu, podle které je Vaší povinností podat na Finančním úřadu v Ústí nad Orlicí do konce ledna daňové přiznání k dani z nemovitostí, musíte teď již navštívit Katastrální úřad v Ústí nad Orlicí, kde Vám sestavu vytisknou. Od příštího roku daň z pozemků platí majitel a ne uživatel, mělo by tedy dojít ke změně nájemních smluv na pozemky, na kterých nehospodaří majitel. Do smluv by platba daně měla být zohledněna.
Nesplnění povinnosti podat nové daňové přiznání do konce ledna bude ze strany Finančního úřadu kontrolováno a budou ukládány pokuty ve výši 500,- Kč.

Hana Šafářová, starostka obceNěco pro osadníky rekreační oblasti Mandl

Máte-li starší černobílé fotografie oblasti Mandl z doby dávno minulé pro mladší generaci, jak to vypadalo dříve.
Máme prosbu o poskytnutí těchto fotografií, lze je i oskenovat, do fotogalerie pokud možno na flešku, lze je zaslat na obecní úřad s poznámkou fotogalerie (procházka obcí ),

http://obecretova.rajce.idnes.cz/Rekreacni_stredisko_Mandl/Foto a komentář ze slavnostního otevření školní kuchyně

Datum konání: 15. 9. 2011

Slavnostní otevření školní jídelny

Školáci v Řetové si pochutnají na obědech z nové kuchyně

Řetová - Kuchyň a jídelna v Základní škole v Řetové září novotou.

Dnes poprvé 1.9. 2011 si děti ze školy a školky pochutnají na obědě připraveném kuchařkami v moderně zařízené kuchyni. Do oprav obec investovala 2,6 milionu korun, z nichž vybavení kuchyně „spolklo“ 800 tisíc. Prostory si včera odpoledne mohla prohlédnout široká veřejnost. Pro návštěvníky bylo připraveno na osm set koláčků.
„Realizovala se celková rekonstrukce a přestavba kuchyně a přilehlých prostor školní jídelny, došlo k úpravě ředitelny a vybudování nové sborovny a třídy. Po čtyřech letech totiž obnovujeme pětitřídní provoz školy,“ uvedla starostka Hana Šafářová o investici, jež byla realizována ve dvou prázdninových měsících. Z původní třídy vznikla jídelna, z původní jídelny kuchyň a z původní kuchyně sklady a zázemí pro personál. Kuchyň splňuje nejvyšší nároky. Všechny spotřebiče jsou nerezové: trouba, kotel i konvektomat, jenž umožňuje zdravé vaření s minimem tuku. Z původních spotřebičů jsme zachovali jen robot, a ten pan školník krásně renovoval,“ doplnila starostka.
Převzato z Orlického Deníku

http://skolaretova.rajce.idnes.cz/Otevreni_kuchyne_a_jidelny/
http://skolaretova.rajce.idnes.cz/otevreni_kuchyne_%2C_prizemi_-_2._cast/
http://skolaretova.rajce.idnes.cz/sj_rekonstrukce/Aktualita

Jak nám vyrostl čáp
Ze záchranné stanice Zelené Vendolí nám napsali: "Čáp roste,jako z vody, brzy odjede na jih.Ještě tak 14 dní." A jako důkaz poslali jeho foto. Patří jim velký dík za péči. Doufejme, že než odletí nám přijde ještě nějaké foto.Novější 1 3