Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Aktualizovaná opatření Obce Řetová

Aktualizovaná opatření Obce Řetová Shrnutí opatření v době nouzového stavu pro obyvatele Řetové ke dni 18.3.2020

Nařízením vlády bude v prodejnách potravin, drogerie a lékárnách možné v době od 10:00 do 12:00 možné nakupovat pouze osobám starším 65 let.  Osobám nad 70 let bylo doporučeno minimalizovat  pohyb mimo domov. Pokud vznikne potřeba nákupu pro osamělé seniory, kteří nemohou nebo nechtějí na nákup do Konzumu, mohou se obrátit telefonicky na obecní úřad telefon 465 585 117  v pracovních dnech a pracovník obce toto zajistí s donáškou před dveře domu.

Opatřením hejtmana v době nouzového stavu je nařízen zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob bez ochranných prostředků (tj. roušky, respirátory, šátek, šál apod.) do prostředků veřejné dopravy, všech prodejen, lékáren, zdravotnických zařízení a podobných veřejných prostor. Nástup do autobusů  a prostředků hromadné dopravy bude možný pouze zadními dveřmi.

Po dobu nouzového stavu bude sběrný dvůr uzavřen, v případě potřeby bude otevřen v pracovní době po telefonické dohodě.

S platností do odvolání je uzavřená pošta Partner v provozovně Konzumu.  V době uzavření pošty budou důchody doručovány do domů a zásilky ukládány v České Třebové na poště u vlakového nádraží.

Víceúčelové hřiště u tělocvičny a tělocvična je do odvolání  uzavřena.  Ruší se do odvolání organizované tréninky dětí v tělocvičně, t.j. fotbalové tréninky a tréninky stolního tenisu dětí.

S platností od 17.3. je v Řetové zavřená mateřská školka zatím do 27.3.2020. Na základě vývoje situace ve státě obec rozhodne o prodloužení nebo otevření školky.

Apeluji na  Řetováky, aby dodržovali hygienická opatření, nevytvářeli fronty bez rozestupů a využívali platby kartou. Nezvyšujme riziko nakažení osob a pravděpodobnost že bude jediná prodejna uzavřena nebo výrazně omezena prodejní doba  prodejeny z důvodu nakažení personálu.  

Povinnost zaplatit poplatek za svoz  komunálních odpadů se prodlužuje do 31.5.2020. Do té doby lidé nemusí mít nalepené známky na popelnici pro rok 2020. Prosíme občany, aby pro platbu za odpady využívali v co největší míře bankovní převod a úřední dny obce - pondělí a středu. Mimo úřední dny může být obecní úřad uzavřen pro veřejnost i z důvodu rekonstrukce úřadu.

Na základě nařízení vlády s účinností od soboty 14.3. do odvolání  bude pohostinství U čápa uzavřeno.

Vzhledem k uzavření škol jezdí autobusy podle prázdninových jízdních řádů.

 

Dne 18.3.25020      Hana Šafářová