Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Advent je tu

Advent je tuSetkávání je radost, ale letos na začátku adventu je té radosti o něco méně. Tradiční rozsvěcení vánoční výzdoby spojené se setkáním a vystoupením dětí a pěvěckých sborů nám z kalendáře kulturních akcí vyškrtla epidemiologická opatření. Stejně jako na helloween a Mikuláše musíme zapomenout.

Jak napsala redaktorka Orlického denníku popírači kovidu si již jako tradičně zanadávali na sociálních sítích, že jim stát bere svobodu. Takoví se ale odmlčí až v okamžiku, kdy budou sami ležet na kyslíku nebo budou zařizovat pohřeb pro dědečka, který nákazu neustál.

A tak jsme v pátek poprvé rozsvítili vánoční výzdou tak nějak pokoutně.  Píseň pana Suchého a vánoční píseň Karla Gota si Řetováci poslechli z rozhlasu a svůj svařáček si mohl každý uvařit doma a vypít se svou rodinou. Byl to zvláštní pocit a doufám, že byť si člověk zvykne na ledacos, pevně věřím, že si toto už příští rok nebudeme nuceni zopakovat. Vždyť to setkávání k adventu patří. A stejně věřím, že si s mnohými budu moci příští rok podat ruku třeba při slavostním otevření zrenovovaného úřadu a budete se moci podívat na naši novou knihovnu, která by se do budoucna měla stát místem, kde se budou Řetováci potkávat.

Hana Šafářová