Úvod > Obec > Prezentace Terezy Lipavské

Prezentace Terezy Lipavské v jezdeckém sportu.

Tereza Lipavská vítězkou PONY EXTRALIGY 2015.

Sezona 2015 byla pro Terezu smolná i šťastná zároveň.

K závodním úspěchům jí měli pomáhat klisna Rozárka, valach Timur a pony klisna Kačenka.

S Rozárkou se na sezonu pečlivě připravovala ve Sportovním centru mládeže, kam pravidelně dojížděla a připravovala se na účast v drezurních soutěžích.

I s Timurem startovala v drezurních soutěžích, ale také soutěžích skokových.

S oběma získala několik pěkných umístění a splnila si kvalifikaci jak na drezurní a tak skokové Mistrovství České republiky v kategorii děti. Bohužel kvůli zranění obou koní se těchto mistrovsví nemohla zúčastnit.

Posledním želízkem v ohni se tak stala Kačenka. MČR pro pony se opět konalo ve Zduchovicích u Příbrami ve dnech 26.-30.srpna.  V letošním roce navázali na úspěch z roku loňského  ( 3.místo) a po dramatickém rozeskakování získali v tříkolové soutěži stříbrnou medaili.                                          Dalšího skvělého úspěchu dosáhli v seriálu PROFIEQUISCUP, který vyvrcholil 20.září  v Brně na Panské Líše, kde vystoupali na stupínek nejvyšší.                                                                                                  Sezona byla zakončena účastí v dalším seriálu PONY EXTRALIGA. Letošní ročník v pořadí už třináctý finišoval jako každoročně v Herouticích u Neveklova 21. a 22. listopadu. V sobotu vše začalo posledním desátým kvalifikačním kolem, kde Tereza zvítězila a připsala si potřebný počet bodů pro účast ve velkém finále, do kterého postupují 4 jezdci s nejvyšším počtem bodů a střídají si své poníky.  I touto zkouškou obě „holky“ prošly se ctí, Terka si poradila dobře s ostatními poníky a Kačenka byla vyhlášena nejlepším koněm finále.

Přes úžasný konec byla letošní sezona plná zvratů. Úspěch šel ruku v ruce se zklamáním a smutkem. V situacích, které se zdáli neřešitelné jsme se řídili životním mottem: „ Když Ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za Tebe.“

Děkujeme všem, kteří nás podporují v našem úsilí a pomáhají nám „žít náš sen“.

-Pavla Lipavská-

Moc gratuluji Terezce i celému "realizačnímu týmu" k úspěchům v jezdeckém sportu. Do další sezóny přeji hlavně zdraví a trochu víc tak potřebného štěstí.

Hana Šafářová

MČR PONY – STŘÍBRO A BRONZ PRO TEREZU LIPAVSKOU.

Úspěšnou sezonu 2013 kdy byla Terka vybrána Českou jezdeckou federací do Sportovního centra mládeže, završili s Juráškem třetím místem v celoroční anketě Pony roku a nominací na Naději roku v kategorii drezura 8-12 let. V letošní náročné sezoně se účastnila mnoha skokových a drezurních soutěží pro velké koně i pro pony a to už ve starší kategorii 13-16 let.

V soutěžích pro velké koně s klisnou Rozárkou, pro kterou byla tato sezona první, kdy se začala specializovat na drezuru, získala 3. místo v oblastním mistrovství v Jaroměři a na MČR v Brně obsadili hezké 6. místo. Na parkur měla k dispozici klisnu Resnet, spolu se zúčastnili MČR ve skocích na Ptýrově a valacha Timura spolu druzí na oblastním mistrovství na Suché u Litomyšle.

Největší úspěchy ale přišli s malými koňmi. Získání titulů mistryně východočeské oblasti jak s Kačenkou ve skocích, tak s Juráškem v drezuře bylo završeno 14.-17.8.2014 ve Zduchovicích u Příbrami, kde se 2x postavila na stupně vítězů a po hezkých výkonech v tříkolových soutěžích vybojovala ve skocích bronz a v drezuře stříbro.

Sezona byla ukončena na finále Českého drezurního poháru v Brně, kam se úspěšně kvalifikovali, a s Juráškem obsadili 4. místo.

Sezona byla velice úspěšná, hlavně také náročná a to po všech stránkách.

Dosažené úspěchy jsou odměnou za celoroční práci a jsme za ně rády.

Moc děkujeme všem, kteří nás v našem úsilí podporovali a pomohli nám těchto úspěchů dosáhnout. Pavla Lipavská