Rozlosováni jarní části soutěže  2016-2017

Mistrovskéá utkáni začínají na jaře 14. kolem

Turek Sedláček Provazník L.Bače

T.Bače Hanuš Vencl Šimek

Müller Holínka

Branky: 32.Vencl, 39.T.Bače, 89.Müller

Úspěšnou sezónu jsme zakončili výhrou v Lanškrouně, díky níž jsme získali rekordních čtyřicet bodů a zatím nejlepší umístění v 1.B třídě. Takže cíl, stanovený před jarní částí sezóny, totiž skončit v první polovině tabulky, se stal skutečností. Na lanškrounském trávníku si naši hráči konečně vzpomněli na svoji dynamickou až agresivní hru, kterou předváděli na podzim a byla radost na ně pohledět. Neprohrávalo se tolik osobních soubojů, byli rychlejší na míči a hlavně byla vidět chuť po vítězství a radost z fotbalu. Ovšem úvod utkání se nám až tak moc nepovedl. Náš gólman Víťa Šilar nás v prvních pěti minutách podržel, když bravurně zneškodnil dvě naprosté tutovky! To naše hráče nakoplo a začali hrát jako o život. Ve 30.minutě se hrdina úvodních minut Šilar nešťastně zranil a musel ho nahradit Filip Vašina, jenž se tohoto úkolu zhostil na výbornou! Ve 32.minutě potáhl míč po pravé straně Tomáš Bače, jehož centr domácí odvrátili před svoji šestnáctku, kde číhal Lukáš Vencl a ten z asi 18 metrů uklidil míč do branky. Ve 39.minutě se opět Tomáš Bače pustil do svého oblíbeného a důrazného presinku, míč vybojoval a k našemu štěstí jeho následná, ne moc prudká, střela prošla mezi rukama domácího gólmana do sítě. Štěstíčku se musí jít naproti. Druhá půle byla opět útočná z obou stran a hra se přelévala od jedné branky ke druhé. Obě obrany však hrály velmi pozorně, takže gól padl až v poslední minutě, po ose Hanuš-Vencl-Müller, kdy posledně jmenovaný mazácky přeloboval vybíhajícího brankáře domácích a upravil na konečných 0:3. Pochvala patří všem hráčům za jejich nasazení a vůli po vítězství. Je vidět, že všechno je jen v jejich hlavách a v přístupu k zápasu, což se nedá říct ani v nejmenším o předešlých čtyřech zápasech! Jménem celého mužstva chci poděkovat obecnímu zastupitelstvu, v čele se starostkou, paní Šafářovou, za podporu, kterou nejen dospělému, ale i mládežnickému fotbalu věnují. Bez jejich pomoci by kopaná v Řetové nikdy nebyla tam, kde je. Též velké poděkování všem lidem, co se kolem řetovského fotbalu „motají“ a hlavně báječným fanouškům, kteří se snaží povzbudit a pomáhat hráčům k lepším výsledkům. Doufejme, že v příští sezóně navážeme na letošní dobré výsledky a řetovskou veřejnost nezklameme.

ŘETOVÁ – JABLONNÉ N.O.  0:1 (0:1)

Sestava: Hůlka

L.Bače Sedláček Provazník

T.Bače Flídr M.Voleský Pilgr

Müller Šimek Holínka

(58.Berky) (76.Vašina)

Poslední domácí zápas se nám nepovedl. Hosté dobře bránili a my jsme byli v útočné fázi bezzubí. Přes mírnou územní převahu, bez více vytvořených šancí a absence pověstného štěstíčka ( nastřelená tyč a spojnice soupeřovy branky ), jsme zůstali potřetí v řadě bez bodu. V 18.minutě vhazovali hosté do našeho velkého vápna, kde jsme nechali zcela volného hráče, který tuto hrubou chybu potrestal pohotovou střelou k tyči. entokrát se snaha a bojovnost našim hráčům upřít nedá, ale v práci s míčem přece jenom za soupeřem zaostávali. Na poslední zápas zajíždíme v sobotu 17.6. do Lanškrouna, kde je výkop v 17.00 hod.

HOR.ÚJEZD – ŘETOVÁ  3 : 2 (1:1)

L.Bače Šimek Provazník Turek

(67.Holínka) (32.Vencl)

(85.Hanuš)

Berky Müller

Branky: 45.M.Voleský, 84.Holínka

Další nedůstojná prohra s týmem, který, až do tohoto utkání, získal v jarní části sezóny pouze tři body! Soupeř byl opět běhavější a rychleji přistupoval k míči. Naši hráči byli všude pozdě a prohrávali podstatnou většinu osobních soubojů, převážně vzdušných. Tento herní projev nemohl dopadnout jinak než prohrou . Ve 38.minutě jsme prohrávali 1:0 po dlouhém míči za obranu. Po obdržené brance si naši hráči vytvořili mírný tlak, který vyústil ve 45.minutě ve volný kop, jenž z asi 22 metrů bravurně zahrál Míra Voleský a srovnal na 1:1. Od začátku druhé půle se do nás domácí pustili plnou parou s vidinou záchrany v soutěži. V 55.minutě jsme prohrávali 2:1, opět po dlouhém míči za naši obranu. O pět minut později ty bylo již 3:1 a to po ztrátě míče před naším pokutovým územím. V 84.minutě jsme snížili na 3:2, po dlouhém míči z obrany, který hlavou prodloužil Tomáš Bače na Holínku, jenž sám před domácím gólmanem, ale z nelehké pozice, poslal balon do sítě. Prohra byla zasloužená. Domácí nehráli oslnivý fotbal, ale jejich bojovnost a vůle si zaslouží skutečný obdiv a my bychom si z nich měli vzít příklad! Příští zápas, poslední na domácí půdě, hrajeme v sobotu 10.6. od 16.hodin proti Jablonnému nad Orlicí.

ŘETOVÁ – SEMANÍN  0 : 3 (0:2)

L.Bače Sedláček Provazník Šimek

(79.Turek) (72.R.Voleský)

Berky Holínka

(53.Vencl) (46.Müller)

Hosté ze Semanína si zisk tří bodů plně zasloužili. Byli bojovnější a měli mnohem větší sportovní srdíčko. Naši hráči se za celých devadesát minut dostali jen do dvou stoprocentních šancí, které se však nepodařilo proměnit. Špatně jsme presovali a nevytvářeli dostatečný tlak na míč, důsledkem čehož měl soupeř spoustu místa i času na svoji hru. První gól jsme inkasovali ve 25.minutě, po chybě v půlce hřiště a následné přihrávce za naší obranu, kam si naběhl hostující hráč a ten šel již sám na našeho bezmocného Hůlku. Ve 30.minutě šel opět sám na našeho gólmana semanínský hráč. Hůlka řešil tuto situaci faulem ve vlastním pokutovém území. Následovala penalta a míč se podruhé ocitl v naší síti. V 64.minutě fauloval v osobním souboji hostujícího hráče náš kapitán Sedláček, což pro něho znamenalo červenou kartu, jelikož soupeř mohl jít sám na bránu. Tak jsme zápas dohrávali v deseti a to už se s dobře hrajícím soupeřem dalo s výsledkem jen těžko něco dělat. V poslední minutě, po opětovné hrubce před naší šestnáctkou, soupeř stačil ještě zvýšit na konečných 0:3.

Příští zápas hrajeme v neděli 4.6. v 17.hod. v Horním Újezdě.

OPATOVEC – ŘETOVÁ  4 : 3 n.p. (0:2)

L.Bače Sedláček Provazník Turek

(52.R.Voleský)

T.Bače M.Voleský Vencl Šimek

(60.Hanuš)

Branky: 28. a 35. Berky, 50.Holínka

Dobře rozehraný zápas jsme si vlastní pasivitou zkomplikovali a odvezli si z Opatovce pouhý bod! V 16.minutě hasil domácí hráč na brankové čáře tutovou šanci Tomáše Bačeho. Ve 28.minutě jsme se radovali poprvé, když z velkého vápna vymetl šibenici Kristyán Berky. O sedm minut později pronikl do velkého vápna Tomáš Bače a skvělou nahrávkou našel opět Berkyho, který zvýšil na poločasových 0:2 pro Řetovou. Druhý poločas začal opět dobře. V 50.minutě našel Sedláčkův centr dobře hrajícího Berkyho, který hlavou prodloužil na Holínku, ten se dostal za obranu domácích, s nabídnutou šancí si bravurně poradil a zvýšil na nadějných 0:3. Od této chvíle jsme začali hrát pasivně a domácí pouštěli do brejkových šancí. V 65.minutě, po rohovém kopu, domácí snížili na 1:3. V 74.minutě, po centru od lajny a dorážce, dali na 2:3. V 88.minutě nařídil proti nám rozhodčí pokutovým kop, kterým domácí srovnali na 3:3. Při pokutových kopech se nám opět nedařilo a bod navíc tak připadl domácím.

Další zápas hrajeme v neděli 28.5. od 16.hodin se Semanínem.

ŘETOVÁ – LIBCHAVY  2 : 3 n.p. (1:1)

Šimek M.Voleský Provazník Turek

(68.Sedláček)(52.R.Voleský)

T.Bače Flídr Vencl Pilgr

(78.Holínka)

Branky: 23.M.Voleský, 57.Pilgr

Utkání mělo vše, co má správné derby mít. Bojovnost, tvrdost, šance, emoce, prostě derby jak má být. Bohužel jsme se opět nevyvarovali hrubých individuálních chyb a na obě obdržené branky soupeři nahráli! Ve 12.minutě jsme přihráli před naším velkým vápnem libchavskému útočníkovi Richardu Rábovi a ten už pokračoval sám na bezmocného Hůlku. Samozřejmě nezaváhal a otevřel skóre na 0:1. Ve 23.minutě zahrával trestný kop Petr Flídr. Míč si v soupeřově šestnáctce našel Míra Voleský a hlavou srovnal na 1:1. V 57.minutě unikl po pravém křídle Tomáš Bače, odcentroval do pokutového území a zcela volný Aleš Pilgr nás hlavičkou poslal do vedení 2:1. Avšak v 65.minutě jsme opět odevzdali míč, tentokrát na půlící čáře, Richardu Rábovi a ten si, po samostatném sólu přes půl hřiště, Hůlku vychutnal a srovnal na konečných 2:2. V 86.minutě jsme ještě rozvlnili libchavskou síť potřetí, ale pomezní rozhodčí byl proti a odmával postavení mimo hru. Následný penaltový rozstřel se nám už nepovedl, prohráli jsme ho 3:4.

Příští zápas hrajeme 20.5. od 17.hodin v Opatovci.

ŘETOVÁ – DLOUHÁ LOUČKA  11 : 0 (5:0)

(69.Hanuš) (67.R.Voleský)

Müller Berky

(60.Holínka) (75.J.Štika)

Branky: 38., 39. a 59. T.Bače, 56. a 67. Berky, 3.Vencl, 29.Müller, 43.L.Bače, 54.Flídr, 81.Holínka, 82.Hanuš Po výborném výkonu se zrodila rekordní výhra! Hosté již v úvodu utkání působili zakřiknutým dojmem. Naši hráči toho využili a zakousli se do soupeře jako hladoví psi. Brankostroj rozjel již ve 3.minutě Lukáš Vencl, po rohu Petra Flídra. Ve 29.minutě vyslal Berky přihrávku mezi beky na Müllera, který si zachoval chladnou hlavu a sám před gólmanem zvýšil na 2:0. Ve 38.minutě si, po chybě hostující obrany, vybojoval míč Tomáš Bače a bylo 3:0. Ve 39.minutě Hůlka našel přesným výkopem Berkyho, který skvělou přihrávkou, opět mezi dva obránce, našel nabíhajícího Tomáše Bačeho, jenž osamocen před brankářem zvýšil na 4:0. Ve 41.minutě ještě nastřelil Radek Müller břevno. Účet prvního poločasu uzavřel Lukáš Bače bombou z 25 metrů, která odrazem od břevna skončila popáté v soupeřově síti. Ve druhé půli jsme na gól čekali jen devět minut, když Petr Flídr geniální střelou z volného přímého kopu ( 20 metrů ) vymetl růžek hostující branky – 6:0. V 56.minutě vyslal Aleš Pilgr do brejku Tomáše Bačeho, který našel ve vápně volného Berkyho a ten již v klidu uklidil míč do sítě – 7:0. V 59.minutě se hostující obranou probojoval Tomáš Bače a zvýšil na 8:0. V 67.minutě unikl po křídle neúnavný a s chutí hrající budoucí novomanžel ( 13.5. ) Tomáš Bače a přesným centrem našel ve vápně Kristiana Berkyho a ten dal hlavou na 9:0. V 81.minutě převzal ve středu pole míč Roman Voleský, vyslal po křídle Tomáše Bačeho, jenž přihrál před prázdnou branku hostí Holínkovi a ten do prázdné sítě zvýšil na kulatých 10:0. V 82.minutě upravil nechytatelnou „pumelicí“ na konečných 11:0 Tomáš Hanuš za asistence Petra Flídra. Naši hráči zaslouží obrovskou pochvalu za to, že i když byl soupeř na lopatkách, tak hráli naplno a s chutí až do konce utkání a tím bavili nejen sebe, ale i přítomné diváky.

Příští neděli 14.5. nás však čeká mnohem těžší soupeř, tým Libchav. Začátek zápasu je opět od 16.hod. na domácím hřišti v Mandli.

POLIČKA B – ŘETOVÁ  4 : 0 (2:0)

(50.Turek)

Müller Flídr M.Voleský Pilgr

(57.T.Bače) (78.Hanuš)

Vencl Holínka

(60.Berky)

Špatný, bezzubý, alibistický výkon našich hráčů zapříčinil ostudnou prohru. První gól přišel v 11.minutě po ztrátě míče před naším pokutovým územím. Od 15. do 30.minuty jsme si vytvořili čtyři brankové příležitosti, ovšem bez gólového efektu. Druhou branku jsme inkasovali ve 38.minutě, a to po přihrávce z pravého křídla do naší šestnáctky, kde zcela volný hráč už měl snadnou práci. V 53.minutě jsme opět darovali soupeři míč před naším velkým vápnem a bylo to již 3:0. V 64.minutě pronikl naší obranou domácí hráč, který šel sám na Hůlku. Tuto nepříjemnost vyřešil Sedláček faulem zezadu a v ruce sudího se zákonitě objevila červená karta. Takže zbylých 26 minut jsme dohrávali v deseti lidech. V 78.minutě jsme nezabránili sólu domácího hráče přes půl hřiště a ten upravil na konečných 4:0. Našim hráčům chyběl větší hlad po gólu, agresivita a radost ze hry. Příští neděli 7.5. přivítáme od 16.hodin na domácí půdě mužstvo z Dlouhé Loučky.

Děkujeme fanouškům, kteří vážili cestu do Poličky a zároveň se jim omlouváme za náš špatný výkon.

Branky: 2.Müller, 30.Pilgr

Po špatném výkonu celého mužstva jsme odevzdali tři body beznadějně poslednímu týmu soutěže. Verměřovičtí hráči byli bojovnější a měli mnohem větší vůli po vítězství! Utkání nezačalo špatně, už ve 2.minutě poslal Vencla do brejku M.Voleský, ten se prodral do vápna, přihrál Müllerovi, který to měl do prázdné branky vcelku jednoduché. V 9.minutě však bylo, za pomoci silného větru, vyrovnáno střelou z asi 30 metrů do růžku Šilarovy branky. Ve 20.minutě bylo ještě hůř, když jsme nechali neobsazený prostor před naším pokutovým územím ( tuto hrubku neudělal soupeř za celý zápas ani jednou!), kde měl zcela volný hráč dostatek času na střelu z dobrých 22 metrů. Ta skončila podruhé v naší síti. Opět světlá chvilka našich hráčů přišla ve 30.minutě, kdy Müller báječně prohodil míč mezi dvěma obránci Venclovi, ten našel uličku na Pilgra a posledně jmenovaný přízemní střelou vyrovnal na 2:2. V poslední minutě prvního poločasu nás od třetí inkasované branky zachránilo břevno. Ve 48.minutě zahrávali hosté volný přímý kop z asi 25 metrů a Šilar lovil míč ze sítě potřetí. Od této chvíle se naši hráči zasekli a ve hře bylo příliš křeče a tím i nepřesnosti, což jim neumožnilo utkání zvrátit. Ostudná prohra na domácí půdě proti hodně špatnému, ale houževnatému soupeři. Není co dodat!!!

V neděli 30.4. zajíždíme do Poličky, kde zápas začíná v 16.30 hod.