Šimek Sedláček L.Bače Volf

(Gloser) (Lipavský)

Voleský Vencl Provazník Maier

Nikieienko Ptáček

První polovinu zimní přípravy jsme završili zápasem v Ústí proti místnímu dorostu. Utkání jsme nezvládli nejen výsledkově, ale hlavně po herní stránce. Mužstvo paradoxně podalo proti méně zkušeným mladým hráčům nesebevědomý výkon plný zbrklostí a tím i nepřesností a co je nejsmutnější, prohranými osobními souboji. A toho samozřejmě domácí využívali k nebezpečným protiútokům. Branku jsme dostali do šatny ve 42.minutě, když jsme nezachytili přízemní přihrávku, která prošla mezi našimi dvěma obránci a následný prohraný osobní souboj. Alarmující na celém zápase však je, že jsme si za celých devadesát minut nevytvořili jedinou vážnější brankovou příležitost!!! Nedá se říct, že by hráči zápas odflákli, ale zápal a chuť do hry rozhodně chyběly. Jediný, kdo nechal na hřišti fotbalové srdíčko byl Lukáš Áda Vencl.

6.3. odjíždíme na herní soustředění do biatlonového střediska v Letohradě, kde sehrajeme, doufejme, že lepší, utkání s týmem Jablonného nad Orlicí.

Branky: 64.Gloser, 76.Vencl

Druhý a poslední přípravný zápas jsme odehráli v rámci soustředění v Letohradě s týmem Jablonného n.Orlicí. Prvních dvacet minut jsme soupeře přehrávali a hrálo se převážně na jeho polovině. Z tohoto tlaku jsme si vytvořili čtyři stoprocentní šance, které jsme však nedokázali proměnit. Soupeř nás vyučil v efektivitě proměňování šancí a ze dvou ojedinělých rychlých protiútoků nás v 9. a 13.minutě srazil na kolena. Od této chvíle jsme již hráli „druhé housle“. Ve 33.minutě, po centru do našeho pokutového území, kde zůstal nepokrytý hráč, to bylo 0:3. Ve druhém poločase se hra nezměnila a hosté nás i nadále přehrávali. Naději na čestný výsledek nám dal Jiří Gloser, když parádně proměnil z asi 22 metrů volný přímý kop. Pak jsme však v rozmezí dvou minut (68. a 70.) inkasovali dvě branky a bylo po nadějích. Ještě v 76.minutě Lukáš Vencl střelou z asi 25 metrů, kterou tečoval hostující hráč, snížil na 2:5 a v 90.minutě soupeř upravil na konečných 2:6. Úplně špatnou hru jsme nepředvedli, ale hosté hráli opravdu moc dobře. Malá omluva na adresu našich hráčů, kteří měli v nohách dva velmi výživné tréninky. Závěrem bychom všichni chtěli poděkovat za obětavou práci v kuchyni šéfkuchaři Jiřímu Kubištovi a jeho pomocníkovi Pavlu Hladilovi, kteří nám po celou dobu soustředění svými dobrotami udržovali dobrou náladu a fyzickou kondici. Jejich nelehké práce si opravdu moc a moc vážíme!