Mistrovskéá utkáni začínají na jaře 14. kolem

(82.Müller)

R.Voleský Holínka

(46.M.Voleský) (89.Berky)

Branky: 24.Pilgr, 63.Vencl

První soutěžní utkání jara na umělém trávníku v Ústí nad Orlicí jsme „s odřenýma ušima“ zvládli. V 1.minutě jsme promarnili stoprocentní šanci a pak soupeř postupně přebíral hru a do konce poločasu jsme rozhodně nebyli lepším týmem. Ve 24.minutě Flídr vyslal ideálně Vencla, který odcentroval do vápna a v následném zmatku se nejlépe zorientoval Pilgr, jenž otevřel skóre na 1:0. V 34.minutě pronikl naší obranou hostující hráč, což náš brankář řešil faulem v pokutovém území a následnou penaltu soupeř s přehledem proměnil a srovnal na 1:1. Po přestávce se naše hra podstatně zlepšila a v 63.minutě, ze vzdálenosti asi 30 metrů, nás střelou pod břevno poslal Vencl do konečného vedení 2:1. Štěstěna při nás stála při největší šanci hostů o dvě minuty později, když králický hráč přestřelil z hranice malého vápna naši prázdnou branku. Posledních deset minut si soupeř vytvořil místy až drtivý tlak, který naši hráči svou disciplinovanou hrou zvládli a mohli se radovat ze tří bodů. V sobotu 1.4. nás v 16.00 hod. čeká velmi těžký zápas na hřišti lídra tabulky Kunčiny.

KUNČINA – ŘETOVÁ  5 : 0 (2:0)

L.Bače Provazník Šimek Vašina

T.Bače Vencl Flídr Pilgr

(46.Berky) (35.Hanuš)

Holínka R.Voleský

V sobotu 1.dubna jsme odjeli k dalšímu mistrovskému utkání na hřiště lídra skupiny Kunčiny. V prvním poločase se do 25.minuty hrál vyrovnaný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Ve 26.minutě připravila, jako na podnose, naše obrana domácím stoprocentní šanci, kterou zužitkovali a ujali se vedení 1:0. V 31.minutě se ve hře zranil Vencl, domácí pokračovali ve hře a našemu týmu, který hrál v tu chvíli v deseti, vstřelili ve 32.minutě branku na 2:0. Ve 40.minutě nám domácí hokejovým bodyčekem vyřadili ze hry Tomáše Bačeho. Proto jsme museli vystřídat již druhého hráče a na střídačce nám tak nezbyl nikdo. Do druhého poločasu jsme nevkročili zrovna dobře. V 50.minutě, po sólovém úniku, domácí zvýšili na 3:0. V 55.minutě přišla další pohroma. Opět nevybíravým způsobem nám zranili Filipa Vašinu, který musel pro zranění odstoupit. Zbytek zápasu jsme tedy odehráli pouze v deseti hráčích. Početní výhodu Kunčina využila ještě dvakrát, takže jsme si od lídra soutěže odvezli domů „bůra“. Náš tým se na začátku jara potýká s mnoha zraněními ( Hůlka, Sedláček, Turek, Vencl, T.Bače, Vašina a Hanuš ). Doufáme, že s příchodem lepšího počasí se dají hráči zdravotně dohromady a navážeme tak na podzimní výsledky. Příští utkání sehrajeme na domácím hřišti v neděli 9.4. od 16.hod. s týmem Sloupnice. Zveme tímto všechny fanoušky, aby nás přišli v tomto „derby“ podpořit.

ŘETOVÁ – SLOUPNICE  0 : 1 n.p. (0:0)

L.Bače Šimek Provazník Gloser

(35.Vencl)

Müller Flídr M.Voleský Pilgr

(45.Berky)

(58.J.Vaňous) (76.Hanuš)

V neděli jsme na domácím hřišti odehráli místní derby se Sloupnicí. Na lehce podmáčeném trávníku oba týmy nepředváděly oku lahodící fotbal a v prvním poločase se fanoušci nedočkali ani brankové příležitosti na žádné straně. Ve druhé půli se jako první osmělili hosté, kteří v 53.minutě nastřelili břevno. Největší šanci domácích si vypracoval střídající Jarda Vaňous, který v tísni trefil sloupenského brankáře. Po devadesáti minutách a skóre 0:0 musely následovat penalty. V těch byli lepší hosté, kteří vyhráli 3:2 a tím získali o jeden bod více. Další zápas hrajeme v sobotu 15.4. od 16.hod. v Těchoníně.

TĚCHONÍN – ŘETOVÁ  2 : 3 n.p. (1:2)

(46.Gloser)(46.Sedláček)

(46.R.Voleský) (63.T.Bače)

Vencl Holínka

(46.Berky)

Branky: 3.Holínka, 14.M.Voleský

Byl to divácky atraktivní a dramatický zápas s mnoha šancemi. Úvod patřil nám, hráli jsme po zemi krátké přihrávky a domácím půjčovali míč jen sporadicky. Hned ve 3.minutě, po překrásné kombinaci, rozvlnil síť Honza Holínka a poslal nás do vedení 0:1. Ve 14.minutě zahrál volný přímý kop z asi 22 metrů Míra Voleský a střelou přes zeď do horního růžku těchonínské branky a zvýšil tak na 0:2. Kolem 25.minuty jsme nesmyslně začali roztahovat hřiště a těchto volných prostorů soupeř účinně využíval. První varování přišlo ve 27.minutě, kdy jsme, po brejku domácích, nestihli pokrýt zcela volného hráče v našem pokutovém území. Ten naštěstí ještě prázdnou branku netrefil. Ve 44.minutě už to domácím vyšlo. Po naší zbytečné ztrátě míče ve středu pole a následném bleskovém protiútoku snížili na 1:2. Druhá půle byla opět hodně svižná. Hra se přelévala od jedné branky ke druhé a k potěšení diváků i s mnoha šancemi. Vyrovnání přišlo v 78.minutě po dlouhém míči za naši obranu – 2:2. Penaltový rozstřel naši hráči tentokrát zvládli a tak si z Těchonína přivezli dva body. Příští zápas hrajeme v Mandli proti Verměřovicím. Zápas začíná 23.4. v 16.hodin.