(54.T.Bače)(26.Pilgr)

Müller Rufer

Branky: 33.Rufer, 73.Holínka

Penalty: Flídr, Holínka, Šimek, Sedláček, T.Bače, Vašina

Zápas byl odehrán opět na velmi těžkém a blátivém terénu, což se projevilo na celkové úrovni hry spoustou chyb a nepřesností na obou stranách. Zase jsme inkasovali dvě branky, když šel soupeřův hráč sám na Hůlku, který je už v takových situacích prakticky bezmocný. Dvě obdržené branky ( což je pravidlem téměř v každém zápase ) se těžko dohánějí. Přitom dát tři góly a zvrátit utkání na svou stranu je problém i pro mnohem zkušenější týmy. A zase jsme proti Těchonínu „spálili“, co se dalo. Vyložených šancí bylo minimálně na pět gólů, ale…… Přitom jsou to situace, v kterých jsou naši soupeři většinou úspěšní. Také v tomto zápase jsme měli na počet šancí i přes dvě obdržené branky vyhrát, ale my prostě tyto situace nezvládáme. Přesto se ve 33.minutě prosadil Dan Rufer, který po individuální akci vyrovnal na 1:1 a v 73.minutě Honza Holínka, jenž z těchonínského velkého vápna prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Tím nás poslal do penaltového rozstřelu, ve kterém jsme měli více klidu a štěstí a vyhráli ho 6:5.

V sobotu 21.10. jedeme na tradičně vyhrocené derby do Libchav, kde zase začíná v 15.hodin.

ŘETOVÁ – ÚSTÍ N.O. „B“  2 : 3 (1:2)

Provazník Šimek Sedláček M.Voleský

(78.Vašina)(60.Holínka)

Branky: 24.Bohunek p.k., 85.Vencl

Inkasování branek v samém úvodu utkání se pro nás začíná stávat nepříjemnou tradicí! Silně podmáčený trávník moc fotbalové kráse nepřál, přesto naše hra nebyla špatná a dokonce se nám dařily i kombinační přechody do útoku. Škoda úvodních dvou branek, které byly jak přes kopírák. Ve 4. a 8.minutě - únik po soupeřově pravém křídle, centr, neobsazený hráč v našem vápně a dva góly!! Od této doby až do konce první půle jsme byli lepší a do 22.minuty jsme si vytvořili pět vyložených šancí, ale neproměnili ani jednu!!! Ve 24.minutě zahráli hosté ve svém pokutovém území rukou a následnou penaltu proměnil Tomáš Bohunek.. Druhá půle byla již herně vyrovnaná, šance byly na obou stranách. Místo srovnání skóre jsme inkasovali potřetí a to v 75.minutě, kdy se nám nepodařilo odkopnout balón z hlubokého bláta do bezpečí. V 85.minutě nás bojovný Vencl ještě dostal do kontaktu na 2:3, ale to bylo, bohužel, vše. Objektivně? Zápasu by spíše slušela remíza, ale fotbal už je takový. Náš tým zase prokázal svou morální sílu, když za odporného počasí, mimořádně špatnému terénu a nepříznivému vývoji zápasu, odevzdával po celých devadesát minut maximum. Škoda těch neustále se opakujících úvodů utkání, které nás připravují o body!!

Příští zápas odehrajeme opět na domácí půdě a to netradičně v sobotu 14.10. od 15.hodin proti Těchonínu.

Branky: 65.M.Voleský, 73.Müller

Tvrdě vydřené tři body v Horním Újezdě. Naši hráči se po delší době vyrovnali soupeři v rychlosti i bojovnosti, ovšem balón je, hlavně v prvním poločase, moc neposlouchal. První pětačtyřicetiminutovku se dalo říci, že domácí měli více ze hry, jelikož využívali našich chyb v rozehrávce. Přesto jsme nulu udrželi a to hlavně díky spolehlivému výkonu brankáře Hůlky. Ve druhé půli se naše hra výrazně zlepšila a za delší konec jsme pro změnu tahali my. V 65.minutě, po odvráceném rohovém kopu, míč vrátil zpět do vápna Petr Flídr a Míra Voleský hlavou otevřel skóre na 0:1. V 73.minutě založil rychlý protiútok Lukáš Bače, který vyslal po křídle Dana Rufera a jeho následnou přihrávku do šestnáctky zkušeně zužitkoval výborně hrající Radek Müller 0:2. Posledních deset minut vrhli domácí vše do útoku, ve snaze vyrovnat. V 83.minutě se objevil míč v naší síti, ale naštěstí si asistent rozhodčího všiml ofsajdu a naše konto zůstalo zatím čisté. V 87.minutě zahráli domácí z asi 25 metrů volný trestný kop, ale míč se jen otřel o břevno Hůlkovy branky. Velká snaha se soupeři vyplatila až v 92.minutě, když po ne dobře kopnutém trestném kopu domácí hráč míč tečoval a ten skončil za zády našeho gólmana. Hráči si zaslouží velkou pochvalu za tvrdou práci, kterou po celých devadesát minut předváděli. Velký obdiv a poděkování patří také opravdu velkému počtu našich fanoušků, kteří na zápas do Horního Újezdu přijeli.

V neděli 8.10. nás od 15.30 hodin čeká velké derby, když na domácím hřišti přivítáme fotbalisty ústeckého béčka. Přáli bychom si „plný dům“ a hlasitou, ale slušnou podporu, kterou budeme moc a moc potřebovat. Předem díky a doufáme, že nezklameme vaši přízeň.

Branky: 62.M.Voleský, 64. a 74.Holínka

První podzimní prohra na domácí půdě! Soupeř z Jablonného byl pohybově lepší. Zaostávali jsme za ním ve všech herních dovednostech. První poločas jsme si nevytvořili ani jednu brankovou příležitost a nevystřelili ani jednou na branku! Od 20. do 40.minuty nám soupeř nasypal čtyři branky. První z rohového kopu, druhý z trestného kopu, když jsme nedokázali dostat neposedný míč z vápna, třetí střelou z půlky a čtvrtý po rychlém brejku a několika chybách v obraně. Ve druhé půli jsme již hráli vabank při rozestavění 3-4-3, což nám sice přineslo tři branky, ale při otevřené obraně jsme také tři dostali. V 62.minutě uklidil odražený míč do branky Míra Voleský a o dvě minuty později byl ve správnou chvíli na správném místě Holínka a snížil na 2:4. Ovšem v 66.minutě se objevil balón v naší síti popáté, po střele z hranice vápna, která lízla břevno. V 74.minutě unikl Bohunek po pravém křídle a Honza Holínka byl opět tam, kde měl být – 3:5. V 79.minutě soupeř, fantasticky kopnutým volným přímým kopem z asi 22 metrů, zvýšil na 3:6. V 89.minutě využili hosté naši otevřenou obranu k rychlému protiútoku a upravili skóre na konečných 3:7. Zápas to byl naprosto nepovedený, i když je třeba podotknout, že ať soupeř kopl do čehokoliv, tak z toho byl gól. I takové jsou některé zápasy a objektivně řečeno i my jsme takové odehráli ( stačí vzpomenout na jarní domácí utkání s Dlouhou Loučkou 11:0 ). Chvályhodné a do dalších zápasů pozitivní bylo, že naši hráči hráli naplno i za prakticky beznadějného stavu!!!!!!!

V neděli 1.10. hrajeme v Horním Újezdu, kde začínáme již v 15.30 hodin.

Branky: 44.Sedláček, 62.Rufer

Odevzdané body v závěru utkání. Obraz hry je neustále stejný. Jsme zakřiknutí (chybí nám sebevědomí), soupeři jsou rychlejší , agresivnější, hrají s větší chutí a nepodléhají rozmarům počasí. V některých zápasech dokonce naši hráči působí dojmem, že hrají jako by z donucení, že fotbal pro ně není zábavou-koníčkem, ale jakousi povinností. A opakovaně inkasujeme v úvodu, tentokrát ve 12.minutě a v samém závěru. Hráči prostě nejsou hlavami v zápase, nejsou schopni se soustředit celých devadesát minut. A to ještě chytil ve 26.minutě Hůlka nesmyslnou penaltu, což bylo pro utkání klíčové, jelikož ve 39.minutě jsme inkasovali, po střele z asi 22 metrů, když jsme nebyli schopni míč od vlastního vápna tzv. urvat! Bylo to 2:0 a tím i po zápase. Naštěstí se ve 44.minutě pustil do brejku Aleš Pilgr a v šestnáctce soupeře naservíroval míč Standovi Sedláčkovi, který už věděl, jak s ním naložit – 2:1. Druhá půle byla od nás lepší a mezi 60. a 80.minutou se dá říct, že jsme na hřišti dominovali. Ale bohužel, ze čtyř tutovek se ujala pouze jedna. A to v 62.minutě, po akci báječně hrajícího Aleše Pilgra, jenž ve vápně našel Dana Rufera, posledně jmenovaný vyrovnal na 2:2. Podle pravidla „nedáš-dostaneš“ naši hráči zase v 84.minutě „šmudlali“ balon u naší šestnáctky a bezmocný Hůlka, o chvíli později, lovil míč ze své sítě potřetí. Pokud naši hráči nebudou hrát s větší chutí, sebevědomím, soustředěním, vědomím udělat na hřišti něco navíc, vzít hru do svých rukou, tak budou zápasy vypadat tak, jak vypadají – BUĎ TO VYJDE NEBO NE!!!

Poděkování patří nemalému počtu fanoušků, kteří nám do Dolního Újezdu přijeli

na pomoc.

V neděli 24.9. přivítáme v Mandli tým Jablonného nad Orlicí. Zápas začíná v 16.hodin.

Branky: 5.Bohunek, 64.Müller

Vydřené tři body zůstaly doma. Sebevědomý soupeř bojoval až do poslední minuty, ale nakonec jsme vítězství uhájili. Zápas plný nepřesností na obou stranách zřejmě fotbalovému fajnšmekrovi pod vousy moc nešel. V 5.minutě, po Hůlkově dlouhém výkopu, podběhl hostující stoper na půlící čáře míč, čehož využil důrazný Bohunek a ten již postupoval sám na bránu. S přehledem otevřel skóre na 1:0. Ve 13.minutě jsme inkasovali, ale asistent rozhodčího naštěstí postřehl, že střílející hráč byl v ofsajdové pozici a gól tak nebyl uznán. Ve 23.minutě se trestuhodně před vlastní šestnáctkou nedohodli naši dva obránci a hosté toho využili k vyrovnávací brance. V 64.minutě si vybojoval Müller míč na soupeřově polovině, proklouzl s ním do pokutového území a tvrdou ranou k tyči nás opět poslal do vedení. V 68.minutě ještě Holínka nastřelil po pěkné akci tyč. Zhruba od 75.minuty nás hosté tlačili, se snahou vyrovnat. Nechali jsme se herně rozhodit, všude byli později a naše chyby pod tlakem soupeře se začaly více množit. Naštěstí se hostům z Králík vyrovnávací gól vstřelit nepodařilo.

V sobotu 16.9. jedeme do Dolního Újezdu, kde s tamním „béčkem“ hrajeme

od 16.hod. Tam nám bude jistě zdatným soupeřem náš bývalý hráč Roman „Amajz“ Chudý.

ZÁMRSK – ŘETOVÁ  5 : 0 (2:0)

L.Bače Sedláček Provazník Vašina

(72.Turek) (61.Vaňous)

(75.Hanuš)

Holínka Rufer

(46.Bohunek) (65.Šimek)

Ze Zámrsku jsme si přivezli pětigólovou nadílku. Opět jsme nezachytili začátek utkání. Soupeř na nás vletěl od prvních vteřin, ve 2.minutě si vybojoval rohový kop a bylo „ vymalováno „ - 1:0. Domácí nadále hráli důrazný presink po celém hřišti, nedovolili nám rozehrát balón a tím jsme byli neustále pod tlakem, tak nás nutili k chybám. Postupně jsme s maximálním úsilím a obětavostí hru vyrovnali, ale dobře bránící zámrský stroj nás do žádné vážnější šance nepustil. Ve 37.minutě jsme měli kopat pokutový roh, ale hlavní rozhodčí byl rezolutně proti! V závěru poločasu jsme, po velké hrubce ve středu pole, inkasovali podruhé. Ve druhé půli již byli na hřišti jen hráči Zámrsku. Ve 47.minutě nás vymotali ve vlastní šestnáctce – 3:0. V 67.minutě, po křídelním úniku, to bylo již 4:0. A poslední pátý gól jsme dostali z pokutového kopu, kdy ve vápně fauloval Hůlka. I když nám rozhodčí moc nepřáli, tak ztrátu tří bodů jsme si plně zasloužili. Dostali jsme lekci hlavně z rychlosti, důrazu na míč a v neposlední řadě z dodržování taktických úkolů! Všem fanouškům, kteří na tento debakl dorazili, se moc a moc omlouváme a budeme se jim snažit udělat radost v neděli 10.9. v Mandl aréně, kde přivítáme od 16.hodin mužstvo z Králík.

Branky: 39.Flídr, 63. a 66. Rufer, 93.Vencl

Opět jsme nezachytili začátek utkání a již ve 2.minutě jsme prohrávali 0:1. Soupeř byl houževnatý a bojovný, ale to vše na úkor fotbalovosti, kterou moc neoplýval. Tento styl hry ho stál hodně fyzických sil a během druhé půle postupně odpadával, což se nakonec projevilo na výsledku utkání. My jsme se však zase dopouštěli spousty osobních chyb, z čehož plynuly hloupé ztráty míčů a tím jsme umožňovali soupeřům chodit do rychlých protiútoků. S těmi si však naše obrana poradila. Ve 39.minutě vyrovnal střelou z asi 30 metrů, s pomocí teče opatovského hráče, Petr Flídr. Ve 45.minutě, po sražení Bohunka v pokutovém území, neproměnil penaltu Dan Rufer. To napravil v 63.minutě, kdy hlavou, po rohu Flídra, zvýšil na 2:1. V 66.minutě zahrával z pravé strany trestný kop Vašina a Rufer se opět dostal hlavou nejvýše a bylo 3:1. Pak jsme měli ještě několik tutovek, kdy naši hráči šli sami na brankáře hostí, ale neuspěli (jmenovat nebudeme). V 73.minutě snížil soupeř na 3:2 z trestného kopu a s tečí v naší zdi. V 93.minutě nastřelil Bohunek svoji pátou tyč v zápase. K odraženému míči se dostal Vencl a do prázdné brány upravil na konečných 4:2. Vnitřní síla mužstva opět zafungovala. Všichni hráči táhli za jeden provaz a poctivá práce po celých devadesátčtyři minut slavila úspěch. Zisk tří bodů je o to důležitější, že v neděli 3.9., jedeme do nevyzpytatelného Zámrsku, kde vůbec nevíme, co můžeme čekat. Zápas začíná v 17.hodin.

Branky (penal.rozstřel): Bohunek, Vaňous, T.Bače, Sedláček

Z nedělního zápasu v Lanškrouně jsme si přivezli cenné dva body. Díky rekonstrukci tribuny se hrálo na umělé trávě. Tento povrch se negativně podepsal na úrovni hry, kdy jiný odskok a skluz míče dělaly, hlavně našim hráčům ( nezvyklým na tento terén ), velké problémy a to jsme ještě navíc v první půli hráli proti silnému větru. Naše hra byla díky těmto podmínkám neurovnaná, chaotická, plná nepřesných přihrávek, horšího zpracování i celkového ovládání vedení míče ( doufám, že to nevyzní jako výmluva ). Šancí na obou stranách bylo dost, ale díky výborným výkonům obou brankářů zůstalo při remíze – 0:0. V závěrečném penaltovém rozstřelu se naši hráči pochlapili a čtyřikrát proměnili. Hlavně se však vyznamenal brankář Patrik Hůlka, který již ve druhém utkání chytil dvě penalty ( tentokrát dokonce hned první dvě! ). Velké poděkování fanouškům, kteří vážili do Lanškrouna cestu a pomohli tak do Řetové dovézt důležité dva body!

Do třetího, tentokrát domácího zápasu s Opatovcem, jdeme se čtyřmi body a uděláme vše proto, abychom připojili další. Výkop je v neděli 27.8. od 16.00 hod.

ŘETOVÁ – MOR.TŘEBOVÁ B  4 : 3 n.p. (1:2)

(46.L.Bače) (86.Turek)

R.Voleský Flídr M.Voleský Pilgr

(46.Müller) (89.Berky)

Rufer Holínka

(46.J.Vaňous)

Branky: 41.Rufer (p.k.), 50. a 75.M.Voleský

Řetovský tým nevstoupil v úvodních minutách do nového ročníku I.B třídy nijak famózně. Ve 4. a 18.minutě, po vlastních chybách, jsme darovali soupeři laciné vedení 0:2. Soupeř byl agresivnější a měl hru pod svou kontrolou. Jiskru naděje vykřesal Filip Vašina, který ve 41.minutě, po krásném průniku do vápna, ideálně nahrál Mirkovi Voleskému. Ten byl při zakončení sražen a rozhodčí automaticky nařídil pokutový kop. Míč si na značku postavil Dan Rufer a nemýlil se. Tím upravil na poločasových 1:2. Na začátku druhé části utkání udělal trenér Jiroušek hned tři změny. Ze hřiště odešli z taktických důvodů Šimek, R.Voleský a Holínka. Na trávník nastoupili odpočatí Müller, L.Bače a Jarda Vaňous. Hosty z Moravské Třebové jsme nenechali v úvodu druhé půle vydechnout. Prapor našeho týmu zvedl kapitán Míra Voleský, který otočil skóre dvěma krásnými góly hlavou po rohových kopech v 50. a 75.minutě. V 92.minutě jsme udělali v obranné činnosti hrubku, kterou soupeř využil a srovnal tak na konečných 3:3. V závěrečných penaltách čaroval náš brankář Hůlka, který hostům vychytal 2 penalty. My jsme jich dali o jednu více a díky tomu zůstal druhý bod doma.

Další zápas hrajeme v neděli 20.8. od 17.hod. v Lanškrouně s jejich béčkem.

PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS – MUŽI

SRUBY – ŘETOVÁ 0 : 4 (0:2)

L.Bače Šimek Provazník Vašina

(60.Turek) (60.Sedláček)

Bohunek Flídr Vaňous Pilgr

(46.Berky)

I druhý přípravný zápas se nám výsledkově povedl. V první půli jsme byli lepším týmem. Snaha o kombinační hru s krátkými přihrávkami nám vycházela a šancí bylo dost. Domácí se nedostávali do hry a své útočné aktivity řešili pouze nakopávanými míči, se kterými si naše obrana poradila. V 19.minutě našel ideální přihrávkou Vaňous Bohunka, jenž už šel sám na domácího brankáře a otevřel skóre - 0:1. Ve 33.minutě zvýšil na 0:2 Vašina, když z volného přímého kopu vymetl pavučinu v levém horním růžku domácí branky. Druhá půle byla z naší strany horší. Hráči zbytečně drželi míč a začali situace řešit individuálně, což je disciplína, která nám moc nesedí! Domácí se pomalu začali dostávat do hry a vytvářet si brankové příležitosti. Jejich otevřené hry využil Tomáš Bohunek, který se prosmýkl až před soupeřova gólmana a zvýšil na 0:3. Podobně, ale středem obrany, se prodral Dan Rufer, který byl sražen ve vápně a následný pokutový kop sám proměnil – 0:4. Velkým kladem utkání je nula na našem kontě.

Ostrý start do soutěže odehrajeme v Mandl aréně v neděli 13.8. od 16.hodin, kdy přivítáme tým Moravské Třebové B.

Tímto zveme všechny věrné ( i nevěrné ) fanoušky a budeme se snažit svou hrou pobavit a výsledkově nezklamat!